הולך ומסתבך…


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מערכת כפרניק

גפני: לא אעלה להצבעה בועדת הכספים את מפת הטבות המס.

לחצו לצפיה במפה החדשה!

כפרניק של בוחבוט, לנקרי וסבג לגפני הולך ומסתבך...

  עדכון 27/10: מחר שביתת מחאה!!!  

 

גפני: לא אעלה להצבעה בועדת הכספים את מפת הטבות המס.

שלמה בוחבוט, ג'קי סבג ושמעון לנקרי: ההצעה החדשה שהובאה לוועדת הכספים הציגה פגיעה קשה ביותר בתושבי עירנו.

**

עדכון 26/10/15: ראשי רשויות בגליל המערבי הכריזו על שביתה שתתקיים מחר (רביעי) בערים נהריה, מעלות-תרשיחא ועכו ובמועצות האזוריות/מקומיות מטה אשר, מעלה יוסף, כפר ורדים ומזרעה. מערכת החינוך תושבת ולא תתאפשר קבלת קהל במשרדי הרשויות.

נמשיך לעדכן.

**

בפתח ישיבת ועדת הכספים הבוקר, אמר ח"כ משה גפני, יו"ר הועדה, כי לא יביא להצבעה את מפת הישובים שיקבלו הטבות מס, כפי שגובשה לאחרונה.

במפה החדשה נכללו ישובים חדשים רבים (403 ישובים לעומת 182 כיום) ולכן שיעור ההטבה של הישובים "הותיקים" נפגעה. במתווה החדש כפר ורדים הוא הישוב היחידי שקיבל בעבר הטבות מס ואיננו ברשימה, אולם גפני אמר כי יעשה מאמץ נקודתי להכניס את הכפר לרשימה.

בשבוע שעבר, זמן קצר לפני ההצבעה על מפת ההטבות שגובשה בועדת הכספים, לחצו נציגי הליכוד והבית היהודי להכניס למפת הטבות גם התנחלויות וישיבת ההצבעה "פוצצה". אתמול סיכם נתניהו כי תושבי הישוב היהודי בחברון יקבלו גם הטבות, אולם נראה כי גפני מסרב לקבל כל שינוי במפה המקורית שגיבש.

 

בתוך כך, פנו לגפני ראש עיריית מעלות תרשיחא שלמה בוחבוט, ראש עיריית נהריה ז'קי סבג, וראש עיריית עכו שמעון לנקרי. השלושה ביקשו ממנו למנוע את הפגיעה המסתמנת בהטבת המס לערים אלו שלאורך שנים רבות זכו תושביהן להטבת מס קבועה, אשר סייעה בידן למשוך אוכלוסייה חזקה מכל רחבי הארץ ובכך לחזק את הערים המרוחקות מהמרכז.

לדביהם, הצעה חדשה שהביא חבר הכנסת משה גפני, יו"ר ועדת הכספים, עתידה לפגוע באותן ערים ולצמצם את ההטבה.

בין היתר כותבים לנקרי, בוחבוט וסבג: "לערינו משימה לאומית חשובה ואנו מהווים את עוגני הכלכלה והתעסוקה המרכזיים בגליל המערבי. לצערנו, ההצעה החדשה שהובאה לוועדת הכספים הציגה פגיעה קשה ביותר בתושבי עירנו. אנו מבקשים למנוע פגיעה זו על ידי פגישה מסודרת עמך."

בנוסף מציינים ראשי הערים שאם לא יהיה מענה מצד ועדת הכספים, הם יחלו במאבק משותף כבר מהשבוע הקרוב.

שלמה בוחבוט, ראש עיריית מעלות תרשיחא: "חברי וועדת הכספים בראשות ח"כ גפני כנראה לא מבינים איזה כדור שלג הם יצרו. עובדים רבים שיקטן להם הנטו (השכר), יגיעו עם דרישות למעסיקים להעלאת שכר כדי לקזז את הפגיעה במשכורתם. הערים מעלות תרשיחא, עכו ונהריה הן הערים שמעסיקות את רוב האוכלוסייה בגליל המערבי, ופגיעה בתעשייה ובמעסיקים תוביל גם לפיטורים ולהחזרתנו שנים אחורה. המעסיקים לא יעמדו בדרישות ופעולה כזו תיצור אפקט כלכלי אזורי עם השלכות קשות. לערינו יש משימה לאומית חשובה, והצעד הזה ייפגע קשות במאמצים שלנו למשוך אוכלוסייה חזקה. נראה שיש כאן פער בין הצהרות לחיזוק הגליל המערבי לבין מעשים בשטח. אני קורא לח"כ גפני להיכנס לעובי הקורה, להבין שנעשתה כאן פגיעה בלתי מידתית, ולתקן את העיוות".  

ז'קי סבג, ראש עיריית נהריה: "הטבת המס אשר ניתנת לתושבי הגליל המערבי ולנהריה בפרט הינה אחת מההטבות אשר בגללן תושבים רבים בוחרים להקים ביתם בפריפריה. נהריה הינה עיר מחוז, הגדולה באזור, והיא מספקת תעסוקה למספר רב של תושבים ומעסיקים. אם אכן אחוזי ההטבה יצטמצמו זו תהיה מכה קשה שאיננו מוכנים לספוג. על כן כתבנו תכנית פעולה למאבק בגזירה. כצעד ראשון ולצורך מחאה, כבר תוכננה שביתה ביום רביעי הקרוב."

שמעון לנקרי, ראש עיריית עכו: "בשם תושבי העיר עכו אנו מתנגדים בכל תוקף למתווה החדש ומבקשים מראש הממשלה ושר האוצר לבחון את מפת ההטבות באופן שקול ואחראי ולהותיר את הטבות המס כפי שהן כיום. בשנים האחרונות התפתחה העיר עכו בקצב ענק, מפעלים רבים העתיקו את מקומם לעיר עכו ותושבים חדשים היגרו אליה. לצערי הרב, שינוי מפת הטבות המס עלול להסב נזק אדיר להמשך התפתחותה של העיר וביסוסה ולגרום להגירה שלילית מהעיר. אנו ניאבק בכל כוחנו לביטול הגזירה".

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. מצעירי הכפר שיותר לא יצביע סיון הגב

  הטבות מס

  ראיתם שסיון לא מופיע?
  “רוכב על מסמך של השכנים”

  במקביל שופך אלפי שקלים שברור גם
  לתינוק בן עיון שאנו בחוץ ולתמיד עוד
  שנה או שנים תפנית תושבים היכן אתם גרים
  ומי “מנהל”את הישוב

 2. בלולו הגב

  מה הפלא
  מה הפלא… סיוון הוא לא יותר מעסקן פוליטי שבא לסחוט מה שיש מהסמרטוט.

 3. אריה הגב

  סיון אנחנו איתך
  תומכים במאבק ומעריכים

 4. צדקת כפריה הגב

  לבלולו
  מי אתה? איש קטן, פחדן וחסר בינה שכמוך!!
  הקנאה לא יפה לאף אחד, אבל את הטיפשים היא מכערת במיוחד!
  זה בסדר…. אני כבר אזהה אותך לפי הצבע הירוק והפנים המכורכמות…

 5. חכם וטוב לו הגב

  צעיר?
  הייתי מצפה מאדם צעיר בעל מוח פתוח ורצון ללמוד..
  לקרוא קצת.. ללמוד קצת.. ואולי אפילו להבין קצת..
  לפני שידיו לוקחות את השליטה על מוחו וכותבות כאלה שטויות מבישות..
  אומרים שהזמן לעשות שטויות זה כשצעירים, על שטויות אפשר לסלוח, על בורות – לא!
  אבל יש פתרון – צא ולמד!!

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן