הגינות בספורט


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
אורי בר צורי

אגודת ספורט כפר ורדים זוכה פרס "המועדון ההוגן" מטעם מרכז "עצמה".

כפרניק שפר1 הגינות בספורט

 

אגודת ספורט כפר ורדים זוכה פרס "המועדון ההוגן" מטעם מרכז "עצמה"

 

אגודת ספורט כפר ורדים, שמועדון הכדורסל שלה מסונף למרכז "עצמה", החליטה בתחילת עונת הפעילות 2009-2010 להשתמש במשחק הכדורסל כאמצעי להשפיע על יצירת חברה ערכית, המושתתת על דרך ארץ, סובלנות, אחווה ומצוינות. חברה בה הפעילות הספורטיבית מהווה תשתית לפיתוח ערכי וחינוכי; ולתת כלים למאמנים, שחקנים, מנהלים והורים, שיאפשרו להם להיות בני אדם טובים יותר.

את התוכנית "ספורט עם דרך ארץ" בכפר ורדים יזם והפעיל כדורסלן העבר דורון שפר שגם אימן בכפר קבוצת קטסל. תכנית זו שואפת לטפח באמצעות הכדורסל, בקרב הנוגעים בה, ערכים של סבלנות, סובלנות, כנות, שמחה, אחריות, ענווה, מנהיגות וכבוד לזולת ולסביבה.

 

 

כפרניק שפר הגינות בספורט

 

 

יו"ר א.ס. דאז, דרור פלטין, דחף ועודד לבצע את התוכנית ובעצמו נכח ברוב המפגשים שהתקיימו. מרכז "עצמה", בראשות יו"ר המרכז איתן ברק והמנכ"לית מירי שלו, חברו אלינו, אימצו את התוכנית ועזרו במימון חלקי.

ראש מועצת כפר ורדים, סיון יחיאלי ומנהלי מחלקת החינוך הפנימו את ההזדמנות החינוכית שנקראה בדרכם להפיכת התוכנית לכלי חינוכי. ראש מינהל הספורט ד"ר אורי שפר חבר גם הוא לחזון ובשנתיים הראשונות דאג לתמוך כספית בהפעלת התוכנית.

כל חודש נבחר ערך שונה מתוך רשימת הערכים בו התמקדו משתתפי התוכנית. התקיימו 2 מפגשים חודשיים, האחד כלל התמרת הערך הנלמד לעולם הספורט והמפגש השני כלל משוב, דיון והדרכה בנושא התרגול של המאמנים בקבוצות.

על גב גופיות השחקנים הודפס "ספורט עם דרך ארץ" כך שכולם ראו שחור על גבי לבן מבחינת "נאה דורש- נאה מקיים".

בתום שתי עונות של הפעלה, פרש דורון שפר מניהול התוכנית אבל הפעילות לא פסקה. הוכנסו מספר שינויים שעיקרם פעילות מרובה בשטח ע"ח הפחתת הדיונים התיאורטיים.הוחלט לבצע מעקב אחרי התנהגות המאמנים, השחקנים, אנשי המזכירות וקהל הצופים בכל משחקי הבית בכדורסל באמצעות דירוג מ-1 ועד 10.

בתחילת העונה נמסר למאמנים והשחקנים שאחת המטרות שלנו בעונה זו היא לא להיות מוזמנים לבית הדין המשמעתי של איגוד הכדורסל, וכולם נדרשו לאיפוק ושמירה על כללי התנהגות נאותים כדבר מובן מאליו. גם קהל הצופים הבין שיש קוים אדומים שאותם לא נאפשר לחצות. בשני מקרים בהם נוכחנו לדעת שהתנהגות הקהל הייתה חריגה, הוזמנו החורגים לבירור והורחקו מהמגרש לתקופות ממושכות. יצרנו הרתעה ושקט התנהגותי. להורים הוסבר שמותר להיות מעורבים אבל לא מתערבים!

ממצאי המעקב הראו לנו מה טעון תיקון ושיפור ומה היינו רוצים לראות מתבצע בפועל.

ברור לנו שאנו בתחילת הדרך ושחינוך זה דבר שלוקח זמן. עלינו לייצר חברה בריאה, מאוזנת ושמחה. לנו ברור שהמבוגרים הם דמויות מפתח המשמשות מודל לחיקוי ומקור השראה לבני הנוער והילדים בקבוצות שלנו. אנחנו כאן על מנת לאפשר לחניכים לשפר את יכולת האימון והמשחק שלהם ובעיקר להיות בני אדם טובים יותר, את זאת נוכל לעשות אם נפנים שיש לנו השפעה גדולה על החניכים ואנחנו צריכים כאמור לשמש להם דוגמא ומופת, לא רק במגרש אלא גם מחוצה לו.

אנחנו שמחים וגאים שמרכז "עצמה" החליט לבחור במועדון הכדורסל שלנו כמועדון הוגן. מודים מאד ליו"ר "עצמה" ברק ולמנכ"לית שלו על האמון שנתנו בנו. המלגה הכספית שנקבל (3000 ₪)

תאפשר לנו להמשיך את הפרויקט "ספורט עם דרך ארץ", אנו מבטיחים לכבד ולהוקיר את הבחירה ולהוכיח במעשים שאנחנו ראויים לבחירה.

 

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אורגד הגב

  ברכות
  כל הכבוד!

 2. חיים רוטנר הגב

  מחמם את הלב
  והעובדה שמרכז “עוצמה” מציין את המועדון לטובה היא ההוכחה שיש פירות להשקעה וכדאי להמשיך ולהשקיע.
  יישר כח לכל מי שלקח חלק הן ביוזמה והן בפעילות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן