דברו עברית!


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מערכת כפרניק

דה מרקר: מנהל המרכז הרפואי בנהריה הורה לדבר רק עברית בין כתלי המוסד.

כפרניק  ברהום1_0 דברו עברית!

דה מרקר: מנהל המרכז הרפואי בנהריה הורה לדבר רק עברית בין כתלי המוסד.

 

בידיעה שהתפרסמה אתמול ב"דה מרקר" (על-ידי הכתבת טלי חרותי-ססובר) דווח כי ד"ר מסעד ברהום, מנכ"ל המרכז הרפואי לגליל בנהריה, ביקש מסגל העובדים להשתמש רק בשפה העברית בין כותלי בית החולים: "אנחנו עדים לתופעות של שימוש בשפות אחרות (לא עברית) במהלך טיפול רפואי על ידי צוות, כאשר חלק מהצוות אינו מבין את השפה המדוברת. מיותר לציין שהדבר גורם לפגיעה באיכות הטיפול ולפעמים אף לפגיעה בזכויות החולה. יתרה מזאת, שיחה בין אנשי צוות בשפה שאינה מובנת לכולם אינה מכבדת את הקולגות, ואינה תורמת לשת"פ במחלקה. הנכם מתבקשים למלא אחר ההנחיה כלשונה".

 

המרכז הרפואי לגליל משרת אוכלוסיה ערבית גדולה, וחלק נכבד מאנשי הצוות שלו הם ערבים ויוצאי חבר המדינות המדברים רוסית.

בהבהרה שהוציא בית החולים נאמר כי ההנחיה באה על מנת למנוע טעיות במהלך הטיפול ולאפשר שפה אחידה המובנת לכל סגל העובדים הרפואי. כן נאמר, כי בשיחה עם מטופל דווקא מומלץ לנסות לדבר בשפת האם של המטופל, על מנת לקבל ולתת מידע חיוני ומלא.

על פי "דה מרקר" גורמים בבית החולים טענו כי במסמך של ד"ר ברהום ישנו אבסורד, משום ההנחיה "כי אין לדבר כל שפה אחרת בין כותלי המוסד", וכי דברים אלו מצרים את הרגשת החופש והאוטונומיה של הערבים העובדים בביה"ח, ומגבירים את אווירת הפחד בקרבם, שממילא עלתה באופן דרמטי לאחרונה.

 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן