ביום ובלילה


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
דורית מזרחי

המרכז לגיל הרך ולמשפחה – גם למבוגרים.

כפרניק  הרך1_0 ביום ובלילה

 

 

המרכז לגיל הרך ולמשפחה – גם למבוגרים.

 

המרכז לגיל הרך מרחיב את שעות הפעילות הקבועות: לא רק בוקר ואחר צהריים, אלא גם ערב (למבוגרים בלבד) * מעכשיו קראו לנו בשם המלא: המרכז לגיל הרך ולמשפחה.

 

השנה שלנו התחילה באנרגיות גבוהות. אחרי שסיימנו עם החופש הגדול עם האינטנסיביות שלו ושלל בילוייו ונפלאותיו, יש כנראה חשק  להתחיל בשגרה ברוכה.

השנה, השגרה שלנו לא רק ברוכה, אלא מלאה כל טוב – לכל גיל. בנוסף לפעילויות הקבועות שלנו, בשעות הבוקר ואחר הצהריים, התחלנו בסדרה קבועה של מפגשי ערב למבוגרים – הורים וסבים (וגם מי שלא הורה ומתעניין מוזמן). לכבוד השינוי והרחבת הפעילות, החלטנו לקרוא לעצמנו בשם המלא: המרכז לגיל הרך ולמשפחה (תקראו – אנחנו מבטיחים לענות מהר).

ובאמת, בתקופה האחרונה התחילו להגיע אלינו בני כל הגילאים – מהכפר וגם מהסביבה. כייף לראות אימהות, אבות, סבים וסבתות, תינוקות וילדים ואפילו צעירים מגיעים לפעילויות אצלנו.

הפעילות של המרכז נערכת בתמיכתה המבורכת של המועצה המקומית שלנו, שרואה בקיום פעילויות לגיל הרך חשיבות רבה, ומקדמת אותן בעקביות וברצון.

 

בוקר טוב עולם – אז מה יש לנו בבוקר?

מפגשי בוקר לאימהות אחרי לידה – תחת הכותרת "בוקר טוב אמא" אנחנו מקיימים בכל בוקר שלישי  מפגשים לאימהות ותינוקות עד גיל שנה, שבהם יש הזדמנות לאימהות להיפגש עם מבוגרות אחרות, לחלוק קפה וכיבוד, וגם לקבל הרצאות מעשירות ממומחים שונים (מוזיקה, תנועה, עיסוי תינוקות, תזונה, ליווי התפתחותי, בטיחות בבית, רפואה אלטרנטיבית ועוד). התקופה שאחרי הלידה היא לא רק עמוסה, אלא יכולה להיות גם מאד בודדה: אימהות מרגישות לא פעם "תקועות" עם התינוק בבית, וזה לא קל – במיוחד בחורף שמתקרב. אם אתם מכירים אימא אחרי לידה שנמצאת עם התינוק בבית, הציעו לה לבוא למפגש היכרות: חברה היא אחד הדברים שהכי משפיעים לטובה על איכות החיים בתקופה הרגישה הזו.

 

"גן עם אמא"  – כבר כמה שנים טובות אנחנו מקיימים מסורת יוצאת דופן – "גן עם אמא", לילדים בני 9 חודשים עד שלוש. המסגרת הזו נותנת מענה לאימהות וילדים שנשארים בבית בשנים הראשונות, ובכל זאת זקוקים ומעוניינים בחברה. עבור הילדים זו הזדמנות לתרגל קשרים ואינטראקציות חברתיות, להתעניין ולהסתקרן במסגרת מוגנת ומאפשרת. עבור האימהות זו הזדמנות לצאת מהבית ולקבל מפגש והעשרה. מוזמנים ומוזמנות להצטרף אלינו.

 

פעילות משותפת עם מועדון גיל הזהב – הזדמנות למפגש רב דורי, לצד משחק ויצירה משותפת למבוגרים, צעירים ופעוטות.

 

 

אחר הצהריים נפגשים במרכז

 

כמה מילים על פעילויות אחר הצהריים: המרכז לגיל הרך ולמשפחה מציע פעילויות איכותיות, שמתאימות לכל כיס ולגילאים מגוונים. זו הזדמנות לגיבוש חברתי, ולהעביר זמן איכות משמעותי עם הילדים. ביניהן:

חוגים בקבוצות קטנות, שמעניקים העשרה והתנסות במוסיקה, מפגש עם בעלי חיים, סיפורי עמים, תנועה ועוד.

משחקיה – המשחקיה האהובה שלנו כוללת פעילות חברתית חווייתית להורים וילדים שכוללת מגוון מתקני ג'מבורי לפיתוח המוטוריקה הגסה, וגם שולחנות יצירה ואפייה, כדי שיהיה כייף ממש.

 

 

כפרניק  הרך1_1 ביום ובלילה

 

 

 ערב: זמן בשבילנו

 

השנה שמנו דגש מיוחד על פעילויות מעשירות למבוגרים – מגוון סדנאות והרצאות, שממלאים את הצמא הגדול שיש לאנשי הקהילה שלנו בכפר להעשרה, התפתחות ולמידה.

השנה הכנסנו שני חידושים מרכזיים:

 

"המרכבה" – פרוייקט גדול שמשלב מרצים ומעבירי סדנאות מהאזור, בתחומים השונים של התפתחות אישית. מרכזות את הפרוייקט גילי לזר יוסף ואילת עוז. בכל יום רביעי יתקיים מפגש לנשים בכל שלבי החיים בנושא אחר – גוף, נפש, מיינד ונשמה. מומלץ למי שרוצה לחקור ולהרחיב מודעות.

 

"לפתור את הבלתי פתיר" – סדרת הרצאות של מור אסאל, עיתונאית ומרצה, שמציעה כלים מעשיים לפתרון קונפליקטים וקשיים ביחסים ובכלל. בינתיים התקיימו כבר ארבע הרצאות בסדרה – פתרון פלונטרים בקשר, איך להיות אדם משפיע, יחסי סבתות ואימהות והאחרונה שהתקיימה וזכתה לנוכחות גברית בולטת – מה עושים כשהגבולות מפסיקים לעבוד. ההרצאות יתקיימו בכל יום חמישי האחרון בכל חודש.

 

מוזמנים למרכז לגיל הרך ולמשפחה – בבוקר, אחר צהריים או בערב. מובטחת לכם אוזן קשבת, חברה מצוינת והרבה העשרה, כייף ושמחה.

 

ועוד מילה של בקשה: כדי להמשיך לשמור על הרמה ועל המחירים הנמוכים, אנחנו חייבים השתתפות של הרבה הורים בפעילויות. עזרו לנו להמשיך ולהפיץ את המידע, ואם אתם רוצים להשתתף בפעילות – הירשמו בזמן, כדי שנדע שאכן אפשר לעמוד בעלות שלה.

 

עזרו לנו להפוך את המרכז לגיל הרך ולמשפחה למוסד שמשרת מקסימום קהל. ככל שיהיו יותר משתתפים, נוכל להרחיב את מגוון הפעילויות למען כולנו.

שנה טובה!

 

דורית מזרחי רכזת הגיל הרך 054-6530066

 

 

(כתבה פרסומית. ללא תגובות)

 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן