אקולוגיה מעשית


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מורן פרי

פריזמה 21 והתא הצהוב: קורס להקמת גן מרפא בחצר הבית או באזור הקהילתי.

כפרניק _MG_8887 אקולוגיה מעשית

פריזמה 21 והתא הצהוב: קורס להקמת גן מרפא בחצר הבית או באזור הקהילתי.

 

יש כאלה שיגידו שכל גן הוא מרפא לנשמה – יכול להיות

אבל יש כלים שיכולים לדייק את הגן. יש צמחים שתומכים בניקיון ויש בטעינה. זרימה של מים יכולה להיות טבעית או לא, הצבעים בגן משפיעים על מערכות מסוימות באדם. מערכת הרגש, למשל, עובדת על תדר צהוב ומערכת החשיבה על תדר לבן. אז מה נבחר לשתול בפתח הגן: נענע או גרניום? פרחים אדומים או סגולים? או שילוב? מהי האקולוגיה מאזנת? יש אחד שנכנס לגן יפני מסודר ומרגיש טוב ויש אחר שמרגיש טוב בגינה פראית. בקורס תא צהוב שנפתח בדצמבר נעמיק לתחום גני המרפא…

 

 

הגן והאדם

בשיחה עם איתן רוזנברג, חבר התא הצהוב ומנחה בקורס גני המרפא מתגלה תפיסת חיים שלמה, שהגן הוא אחד מביטוייה. "הסביבה שבה חי האדם", הוא מסביר, "משפיעה עליו לא רק ברמה הפיזית, אלא גם על המחשבות, הרגשות, המרץ ואפילו היכולת. על כן בבואנו לעצב ולתכנן אקולוגיה המיועדת לתכלית מסוימת, אנו מיישמים ידע ייחודי לגבי השפעתם הספציפית של צבעים, צורות, פרופורציות, חומרים ומיני צמחים שונים על האדם".

 

 

הזרימה של הטבע בלתי נפרדת מחייו של אדם

בעשייתם מנסים ליצור קשר מחדש ומבריא בין האדם לטבע. ניתן להבחין באופן גורף שבבחוסר קרבה אל הטבע האדם מוצא עצמו מלא ברעש, סטרס, עייפות וכו' –  הגורמים לחולי בטווח הארוך. כל אחד יכול לציין לעצמו, שכשנמצא בסביבת עצים וצמחיה משגשגת, מיד מרגיש טוב יותר, שקט ונינוח. ובכן, לא ניתן בכל יום להגיע למרחב פתוח וטבעי כדי לקבל את האיזון המרפא שמעניקה האדמה. הידע והכלים שבהם משתמשים חברי התא הצהוב, מאפשרים להבין את החיבור והתלות הבלתי נפרדת של האדם מהזרימה של התדרים הטבעיים – שהינם עבורו מאזנים, מזינים, מנקים וטוענים. ובכן גם מעניקים את האפשרות להביא הקרבה אל הטבע אל פתח הבית.

 

 

קורס להקמת גן מרפא בחצר הבית או באזור הקהילתי

בקורס שצוות התא הצהוב יערוך, מוענקים כלים להקמת גן מרפא בחצר הבית או באזור קהילתי.

תוך כדי רכישת הבנות על המערכת האנושית, המערכות האנרגטיות השונות, התדרים שלהן ותפקידן, חישה, התבוננות באופי פעולתן. ניתנת בקורס חשיפה אל המסתורין של האקולוגיה וסביבה אנרגטית, סוגי צמחים, השפעות של צבעים ומים.  וכן, בין התכנים הקשורים לריפוי, קיימת גם התנסות מעשית בהקמת גן ובה למידה על שימוש באלמנטים של מים בגן, עבודה באבן, עץ, עבודה עם אדמה וצמחים. ואותם ניתן לממש באופן עצמאי בבית, בקליניקה או באזור קהילתי.

 

הקורס מיועד למטפלים, אנשים שעוסקים בתחום הריפוי ובתחום העשייה האקולוגית והגינון. הידע והתכנים בקורס מתאימים גם למורים, גננות ואנשים שעוסקים בהתפתחות אישית. ולכל אדם שרוצה להביא את הטבע אל פתח ביתו.

 

 

כפרניק _MG_8887_0 אקולוגיה מעשית

 

 

המפגשים בהנחיית צוות התא הצהוב – צוות אקולוגי רב-תחומי המיישם תפיסה ייחודית בהתייחסות לסביבה. בין חברי הצוות:

•   איתן רוזנברג – אגרונום, מתכנן, יועץ ומלמד בארץ ובעולם. עומד בראש "התא הצהוב- אקולוגיה אנושית פוריה". עוסק בנושאים של אקולוגיה כתומכת בחיי אדם, קהילה וסביבה.

•   רפי בונה – אמן ומעצב, עוסק בחינוך ויצירה סביבתית עם תלמידים, נוער וקהילות שונות. ביצע פרויקטים שייצגו את ישראל בכנס איכות הסביבה העולמי ביוהנסבורג.

•    אריאל סולודר – חוקר מים אפורים במרכז גגות ירוקים באוניברסיטת חיפה. תואר שני בלימודי מים. מנהל בית מלאכה לציוד השקיה. אוהב, לומד וחוקר מים, אקולוגיה וסביבה.

 

 

בדצמבר הקרוב יוצר לדרך קורס: אקולוגיה מעשית והקמת גן מרפא

הקורס אורך 21 מפגשים, בימי שישי, כל מפגש כולל 5 שעות אקדמיות,

 

תאריך התחלה: 13/12/2013 * תאריך סיום: 6/6/2014  * בישוב מעלה צביה.

 

עלות הקורס: 2100 ש"ח  * שובר הנחה על סך 250 ש"ח ינתן בהרשמה עד ה-8/12/2013

ניתן להירשם לשלושת המפגשים הראשונים בלבד.

 

עמוד הקורס בפייבסוק

להרשמה ופרטים נוספים

הקורס בשיתוף בין  "פריזמה  21 – אקדמיה לחיים" ו"התא הצהוב – אקולוגיה אנושית פורייה".

 

 

(כתבה פרסומית. ללא תגובות)

 

 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן