אם אין תה, נשתה שיכר


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
עליזה כ”ץ

 

הגיל אינו מגביל את מטיילי גיל הזהב…

כפרניק  לצרפת גיל הזהב1 אם אין תה, נשתה שיכר

הגיל אינו מגביל את מטיילי גיל הזהב

 

חזרתי מהטיול לצרפת מרוגשת ומלאת התפעלות מהאנרגיה החיובית שמילאה את מטיילי מועדון הזהב ובעיקר את המבוגרים שבחבורה.

כמעט לפני כל טיול יש מישהו שמתעניין לדעת מה גיל המטיילים כדי להחליט אם להצטרף לטיול או לוותר.

נכון שאצל רבים מאתנו מבצבץ כבר שער שיבה. חלקנו נעזרים במקל הליכה ומתנדנדים מצד אל צד בעת ההליכה. הנשימות מעט כבדות ולעיתים מתקשים להדביק את הקצב של המדריך. אך מה כל זה לעומת הסקרנות, הצימאון לידע, ההקשבה, הסבלנות והחיוכים המתלווים לאורך כל הדרך.

 

 

כפרניק  לצרפת גיל הזהב1_0 אם אין תה, נשתה שיכר

 

כש"הצעירים" בחבורה מתעייפים משיטוט בחנויות המזכרות ובישיבה בבתי קפה, "הזקנים" שבחבורה מתמלאים באנרגיות בסיור במוזיאונים, בהתבוננות בציורים ובקתדרלות ובהאזנה דרוכה לדברי המדריך. השנה בחרנו לטייל בחו"ל לנורמנדי וברטן בעקבות פסטיבל האימפרסיוניסטים שהתקיים באזור. זה היה סמינר מרתק ומרגש שבו ביקרנו בתערוכות מיוחדות של ציורי האימפרסיוניסטים. רכשנו כלים להתבוננות בציורים ובהשתקפויות שבאו לידי ביטוי בציורים. התרשמנו משמורות הטבע, מהמצוקים ומהנופים הנפלאים והייחודיים של חבל נורמנדי וברטן, מרצועות החוף ומהתופעה המיוחדת של "גאות ושפל".

התוודענו לקתדרלות, לכנסיות, למנזרים ולארכיטקטורה המיוחדת של שני החבלים הללו. למדנו על השורשים ההיסטוריים שלהם ועל אירועים שעיצבו אותם. ביקרנו בחופי הנחיתה של הכוחות הבריטים ביוני 1944 והתרגשנו מהסרטים האור קוליים שהוקרנו במוזיאון בעיירה ארומנש. טיילנו בסמטאות הציוריות של ערי הנמל וכמובן, לא פסחנו על המסורת הגסטרונומית המפוארת של "ארץ הגבינות ושיכר התפוחים" וטעמנו מהליקר הבנדיקטני ומהליקר הקלוודוס המפורסם של נורמדי, מהקרפים המתוקים והמלוחים, מהגבינות ומהבגטים הפריכים. חזרנו עייפים ומרוצים עם תשוקה לטיולים נוספים ועם תבנה שהגיל לא קובע…..

 

מכיוון שאת "המנגינה" הזו אי אפשר להפסיק, אני מציעה לכם להירשם בהקדם לטיולים המתקיימים בארץ היפה שלנו במסגרת טיולי "מועדון הזהב". הטיול הקרוב ביום שני 14.10 בעקבות ההיסטוריה האווירית העברית בצפון – מחווה לגיבורי האוויר עטורי תהילה וטראגיים. בהדרכת אבי משה סגל. הטיול הבא ביום חמישי, 14.11.13 – הרפתקה בנצרת בהדרכת ג'אדה בולוס.

כל הטיולים וכל התכנית השנתית באתר "מועדון הזהב ", בלוח המודעות ובחוברת המידע שבתיבות הדואר.

 

 

צילום: קובי גלעד

 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן