אלימות באמירים


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מערכת כפרניק

התעללות, פרסום ברשתות חברתיות וזריקת מחקים. שרון בינדר: רואים בחומרה ונטפל משמעתית וחינוכית.

כפרניק אמירים_5 אלימות באמירים

התעללות, פרסום ברשתות חברתיות וזריקת מחקים. שרון בינדר: רואים בחומרה ונטפל משמעתית וחינוכית.

 

לאחרונה התרחשו בשכבה ח' בחט"ב "אמירים" מספר אירועים אלימים: מכירה וקנייה של משקאות אנרגיה האסורים על פי חוקי בית הספר ועל פי חוזר מנכ"ל, התעללות קבוצת תלמידים בחבריהם, כשבחלק מהמקרים האירועים צולמו והועלו לרשתות החברתיות. באחת הכיתות השליכו תלמידים מחקים על מורה בזמן השיעור.

שרון בינדר, מנהלת "אמירים", עדכנה את ההורים במכתב, בו ציינה, בין היתר כי "אנו רואים מקרים אלה בחומרה רבה. במהלך השבוע האחרון נערכו ברורים ושיחות עם כלל התלמידים המעורבים וכן, המחנכים שיתפו את הוריהם על מעורבות ילדיהם באירועים".

בנוסף, בשבוע שעבר נערך כינוס שכבתי בו הוצגו המקרים לכלל התלמידים בשכבה וניתן הסבר לגבי מידת החומרה של מעשים כאלה בקרב בני נוער.

לדברי בינדר, הנהלת בית ספר רואה בחומרה רבה מקרים אלו והטיפול המשמעתי בהתאם. כן מגבשים תכנית חינוכית לטיפול במקרים כגון אלה, בשיתוף יועצות ביה"ס, מדריכה מחוזית וצוות המחנכים.

"אנו רואים בכם ההורים שותפים פעילים ומשמעותיים לעשייה החינוכית ולהתוויית ערכים ודרך ארץ לילדינו", כותבת בינדר להורים. "נשמח אם תשוחחו עם ילדכם הפרטיים בנושא של משחקים אלימים והתנהגויות מסוכנות וכן, הפעלת שיקול דעת ביחס להתנהגותם, בין אם כצופים באירוע ובין אם כשותפים פעילים".

במהלך השנה יתקיימו באמירים שני אירועים בנוכחות ההורים: האחד בנושא "קשר השתיקה" והשני בנושא "סכנות ברשת".

 

ראש המועצה, סיון יחיאלי, ביקש למסור כי מחזק את ידי הנהלת בית הספר ומחלקת החינוך – על הטיפול המקצועי והנחרץ במקרי האלימות.

 

יש לציין ולהזכיר כי בקיץ האחרון התמודדה מערכת החינוך הבלתי פורמלי בכפר ורדים עם השתוללות בלתי מבוקרת של בני נוער באפליקציית סיקרט (ראו דבריו של זיו רוזנצוייג, רכז הנוער). גם כאן נקראו ההורים להיות שותפים חינוכיים – ונראה כי המאמץ המשותף נשא פרי.

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אחת שיודעת הגב

  כששרון היתה יועצת לא ידעה להתמודד עם אלימות התלמידים
  כששרון היתה יועצת בחט”ב , היא לא ידעה להתמודד עם אלימות הלתלמידים, ויש לשער, שגם כמנהלת לא תדע.
  ענישה בלבד לא תעזור.

  יש לחנך את ילדי הכפר, כבר מגיל הגן, ובודאי שבחט”ב ועוד יותר בתיכון לציית לחוק – ולא לצפצף עליו.

 2. עוד אחת שיודעת הגב

  רק ההורים אשמים
  תפסיקי להאשים את מערכת החינוך. הכל בא מהבית. החינוך בא מההורים. הורים שמרשים לילדים שלהם לשוטט ברחובות בלילות עד 6 או 7 בבוקר הם האשמים באלימות של הילדים שלהם, בשכרות של הילדים שלהם וכיוצא בזה התנהגויות שליליות שונות.
  את הילדים המתעללים צריך להרחיק מבית הספר ושההורים שלהם יטפלו בהם ויקחו סוף סוף אחריות. ילד שלא יודע להבחין בין טוב לרע הוא ילד שההורים שלו לא לימדו אותו מה טוב ומה רע אז שלא יצפו מהמחנכים לעשות את מה שהם לא מסוגלים….

 3. אחד שיודע הגב

  אבדן שליטה …..

  משהו רע קורה בהנהגת בית הספר הזה, לוקחים משחק ילדים שאולי קצת יצא מפרופרציה (יד על הלב, מי לא שיחק בשוטרים וגנבים שהיה בגיל זה, מי לא "נחטף" בפרדס בטקס חניכה בתנועת נוער)……..

  ואילו בעיות קשות אחרות מטואטאות כמו גניבות טלפונים סלולרים, מקרי אלימות קשים, יחס רודני של מורים רק במטרה להשיג ציונים לבחינות מיצב….

   ומי ישר רץ לתמוך-אדון ראש המועצה…..

 4. הורים מודאגים הגב

  חוסר שליטה ומנהיגות זהירות!!!

  …. לכל מקלי הראש במקרה החטיפות כדאי שקודם תבדקו טוב את המקרה ואח"כ תקראו לזה מקרה ליצנות. ילד שחבורת ילדים (שקוראים לעצמם דעאש) מרימה אותו בניגוד לרצונו, מעבירה אותו לכיתה אחרת, קושרת אותו, מכה אותו משפילה אותו מצלמת את המקרה ומעלה לרשתות החברתיות זה לא מקרה ליצנות…

  כל זה, מקרה שחזר על עצמו מס' פעמים ואף אחד מצוות המורים וההנהלה לא רואה ולא שומע. ואיך מטפלת המנהלת בנושא לאחר שילדה חכמה פתחה את פיה? ..

  ……הורים יקרים, תתעוררו, עם בירור המקרה נחשפנו למקרי אלימות לא פשוטים שקורים בבית הספר ורובנו לא מכירים אותם כלל.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן