אכזבה מתאגיד המים


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
עודד שלומות

ביקורת רשות המים: רמת התפעול ב"מעיינות זיו" בפער משמעותי מאוד מהנורמה.

כפרניק זיו לוגו_1 אכזבה מתאגיד המים

ביקורת רשות המים: רמת התפעול ב"מעיינות זיו" בפער משמעותי מאוד מהנורמה.

 

בבדיקה מקיפה שבצעה בשנה האחרונה רשות המים עולות תוצאות "מדאיגות" בנוגע להתנהלות "מעיינות זיו".

הבדיקה כללה 55 תאגידי מים, מהם ב-30 הוצגו כבר תוצאות והערכה סופית. בשאר התאגידים, ובהם גם מעיינות זיו, תושלם הבדיקה עד סוף מרץ 2015.

 

בתוצאות החלקיות, הנוגעות למעיינות זיו נכתב:

נורמות תפעול: פער משמעותי מאוד מהנורמה.

ביטחון מים וחירום: הערכות סבירה.

דגשים נוספים לגבי פרמטרים שנבדקו: פיתוח תשתיות, ניטור שפכי תעשייה – נדרש שיפור משמעותי. פרסומים ותקניות אתר האינטרנט – נדרש שיפור.

אמות מידה לשירות צרכנים (ביקורות ותיקון ליקויים): הביקורת תושלם עד מרץ 2015.

 

נתונים מדאיגים אלו עומדים בסתירה משמעותית לדיווח החיובי במליאת המועצה, של דיתה גרא, נציגת כפר ורדים בדירקטוריון מעיינות זיו.

בהודעה שפרסמה רשות המים נאמר כי "הפיקוח על התאגידים מתהדק", וכי בבדיקה המקיפה של תאגידי המים נבחנו פרמטרים שונים כמו שירות צרכנים, עמידה בביטחון המים, הפחתה בעליות התפעול, עמידה בתכנית ניטור השפכים, פיתוח תשתיות, פחת מים, דיווחים ופרסומים, גבייה ועוד.

בידיעה שפורסמה היום ב"כלכליסט", נכתב כי רשות המים חילקה את התאגידים לקבוצות איכות של "יעילות", וכי תאגיד מעיינות זיו שובץ לקבוצה לפני אחרונה תחת הגדרה "חריגה משמעותית מאוד מהנורמה".

אביטל בוחבוט, מנהלת בפועל של התאגיד:

הנתונים בכלכליסט לא נכונים בעליל. רשות המים חילקה ציונים לאלו שעברו ביקורת פנימית מטעמה, דבר שאצלנו זה לא קרה. אז מהיכן הנתונים???

תאגיד מעיינות זיו ראוי לשבח מבחינת שירות לקוחות. אנחנו יותר טובים מרעננה. כך אמרה לי בשבוע שעבר מבקרת שהגיעה סוף כל סוף לביקורת. לכן תמוהים הנתונים.

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. ייי. הגב

  אילת כבר אמרנו ?
  צפינו לאחרונה, באחד מערוצי החדשות, בכתבה בדבר כנס של תאגידי המים שהיה לאחרונה באילת. לכנס זה הגיעו עובדי ומנהלי התאגידים (התאגדויות לצורך נהנתנות) למשך שלושה ימים שכללו הרצאות שלרובן לא מגיעים המתכנסים, ארוחות ובילויים שאף אחד לא יוותר עליהם וכל זה על חשבון צרכני המים. וכפי שאמר והוקלט סמנכ”ל אחד התאגידים שנשאל לאן הוא הולך כל כך מוקדם ענה “אני שם ז…ן על כולם”.
  הפעם, לשם שינוי, אני מסכים עם דרישתה של ח”כ מירי רגב לביטולם הדחוף של תאיגידי המים המהווים דוגמא שלילית ביותר לניהול גרוע, מושחת ומתעלל בצרכני המים.

 2. תושב הכפר הגב

  תאגיד מים
  למה ללכת רחוק ראו את ההתנהלות של תאגיד המים ברחוב שנור, עבודה ברמה הירודה ביותר כל החפירות שוקעות בסוף החורף נעמוד כמו בכפרי הבודואים בנגב ללא כביש, הצינורות והשעונים לא לפי התקן של כפר ורדים כולם גלויים ואינם מוסתרים, חיבורים לא מקצועיים מזכיר את שיקוני העולים בשנות החמישים ולא את כפר ורדים, בטיחות כל רוב ברזי המים צמודים לארונות החשמל, הרס מדרכות, השלמת אבני ריצוף לא לפי הצבע או הצורה הקיימת.
  בקיצור הפכו את רח’ שניר לכפר בדואי לא מוכר.
  ואיכן המועצה בכל הסיפור?

 3. סתם תושב הגב

  תאגיד

  שאלת השאלות האם כל הפעילות נעשית “בכפר ורדים”
  הבנתי נאמר לי שכן
  אז איפה ראש המועצה שחצי הכפר זועק הושיעו או גיוואלד?
  הבנו הוא לא אשם זה לא מעינינו , המחדל הזה נוסף לסידרת המחדלים שלא נגמרים של ראש המועצה והזרם הולך וגואה

  סיון הבו שאתה לא מתערב בכלום זה בכלל באחריות תושיה ואתה לא מעז להעיר לה
  היא בטחון קניינות אחזקה תרבות כלומר= ראש מועצה תודה

 4. סתם תושב הגב

  תגיד מים

  העיקר שבראש התאגיד "מעיינות זיו" עומדת בתו של בוחבוט ….

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן