אדוני השופט


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
דורית קלנר

האם לפרסם תמונות בפייסבוק ללא רשות המצולמת?

חגיגת משפט ודמוקרטיה בברנקו וייס ע"ש אנה פרנק.

כפרניק IMG_9406 אדוני השופט

 

חגיגת משפט ודמוקרטיה בברנקו וייס ע"ש אנה פרנק: פרסום תמונות בפייסבוק ללא רשות המצולמת.   

 

המשנה לנשיא בית המשפט העליון בדימוס – השופט אליעזר ריבלין, ועו"ד פרופ' יוסף גרוס במשפט ציבורי בבית הספר ברנקו וייס ע"ש אנה פרנק בסאסא.

 

"הדמוקרטיה היא יותר התהוות מאשר הוויה. ניתן לאבד אותה בקלות ואף פעם לא משיגים אותה באופן מלא. מהותה היא מאבק מתמיד" (וויליאם ה. הייסטי)

לאורו של משפט זה התקיימה גם השנה, כבחמש השנים הקודמות, בבית הספר ברנקו וייס ע"ש אנה פרנק, תוכנית חינוכית בשכבת י"א, בשיתוף עם משרד עורכי הדין "גרוס, חודק, הלוי ושות'". השותפות בין משרד עורכי הדין לבית הספר היא שותפות שצמחה לאחר מלחמת לבנון השנייה והעמידה במרכזה עיסוק בערכים ובדמוקרטיה. בבסיס התוכנית עומדים חמישה מפגשים המתקיימים במהלך השנה ומונחים על ידי עורכי הדין והמתמחים של משרד עורכי הדין, הכוללים פעילויות בנושאים שונים בשפה "מעוררת" ושונה מהשפה ה"בית-ספרית" המקובלת.

הנושא שסביבו נבנו המפגשים השנה היה "התנגשות בין זכויות במשטר דמוקרטי". התלמידים נפגשו עם עורכי הדין בארבעה מפגשים שבסוף כל אחד מהם התקיים משפט זוטא.

 

 

 

כפרניק  ציבורי קבוצתי אדוני השופט

 

 

העובדה שכל הפעילויות הסתיימו במשפטים שהתלמידים היו בהם עורכי דין, שופטים, עדים ואפילו מושבעים, הכינו אותם לאירוע השיא של השנה: משפט ציבורי. הנושא שנבחר למשפט הציבורי היה "פרסום תמונות בפייסבוק ללא רשות המצולמת". המשפט התנהל בראשות כבוד המשנה לנשיא בית המשפט העליון בדימוס – השופט אליעזר ריבלין, אליו הצטרף עו"ד פרופ' יוסף גרוס ותלמידת י"ב מביה"ס.

במהלך המשפט הפך אודיטוריום בית הספר להיכל משפט לכל דבר. במשפט (בדלתיים פתוחות כמובן..) התלמידים כיהנו כעורכי דין וכעדים והפגינו בקיאות מרשימה בחומר וזכו לשבחים מכבוד השופט. בקהל נכחו תלמידי בית הספר, הורים ומורים.

התהליך החינוכי הוא פרי שותפות של שלושה גורמים: משרד עורכי הדין (שכבר הוזכר כאן), שיזמו הניעו והפעילו , המרכז לחינוך הומניסטי בבית לוחמי הגטאות שהופקדה בידו כתיבת התוכנית ובית הספר ברנקו וייס ע''ש אנה פרנק בקיבוץ סאסא.

מי ייתן וירבו פרויקטים כאלה!!!

 

 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן