אגרות תאגיד המים


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מערכת כפרניק

יורם איילון: האם ראש המועצה עזר לליאור לסרי? סיון יחיאלי: שומר על החוק ועל האינטרס הציבורי

כפרניק IMG_1233 אגרות תאגיד המים

יורם איילון: האם ראש המועצה עזר לליאור לסרי? סיון יחיאלי: שומר על החוק ועל האינטרס הציבורי

 

להלן שאילתה שהגיש חבר המליאה יורם איילון ותשובתו של סיון יחיאלי.

איילון גם עדכן בישיבת המליאה השבוע כי יזם "יד ביד בגליל" הגיש תביעה בעניין כנגד תאגיד המים "מעיינות זיו".

יחיאלי אמר כי איננו יודע על כך, וכי המועצה איננה צד לתביעה.

 

**

 

שאילתה בעניין תאגיד המים ״מעיינות זיו״:

הובא לידיעתי כי לפני מספר חודשים פנה ראש המועצה סיון יחיאלי למנכ״לית התאגיד ובהמשך גם לממונה על תאגידי המים במחוז הצפון, בדרישה להפחית את סכום האגרות אותן נדרש לשלם יזם בית החולים הסיעודי, ליאור לסרי.

א. האם היתה פנייה שכזאת ואם כן, מה היו השיקולים לפנייה?

ב. מדוע הפנייה לא כללה גם את יזם ״יד ביד בגליל״ שבונה אף הוא בית חולים סיעודי בתחום השיפוט של כפר ורדים ?

ג.. מה היו התוצאות?

יורם איילון, חבר המליאה.

 

**

 

לכבוד

חברי המועצה

הנדון: תשובה לשאילתה מיום 4/2/18

במענה לשאילתה שהגיש חבר המועצה יורם איילון הריני להשיב כלדקמן:

 

ראשית, אין מדובר בפניה בעניין יזם בית החולים הסיעודי ואין מדובר בפניה לממונה על תאגידי המים והביוב בצפון.

כל רוכשי המגרשים בשלב ב‘, אשר רכשו אותם מהחברה לפיתוח כפר ורדים, מתוקף הרשאה אשר נתן לה מינהל מקרקעי ישראל (כיום רמ“י), שילמו הוצאות פיתוח אשר כללו 100% מזכויות הבניה במגרש.

לאחר שהוקם תאגיד מעיינות זיו, בשנת 2009, נקבעו תקנות וקמה לו החובה לגבות אגרות והיטלי הקמה עבור מבנים חדשים על פי המודל של אגרות והיטלים.

בעלי מגרשים בכפר ורדים, אשר רכשו את הקרקע מהחברה לפיתוח כפר ורדים וטרם בנו עליו מבנה, או לחילופין בנו מבנה בפחות מ100% זכויות הבניה, וביקשו להרחיבו ל100% מזכויות הבניה, נדרשו על ידי התאגיד לשלם תשלום נוסף. לכך התנגדו התושבים והמועצה. המועצה קיימה אסיפת תושבים בתאריך 4/14/2012 ופעלה בנדון אל מול התאגיד והממונה על תאגידי המים והביוב.

מגרש הדיור המוגן, נשוא השאילתה, נרכש מהחברה לפיתוח כפר ורדים על ידי דוד בניאשווילי, באמצעות חברת “אחוזות הזהב”, טרם הקמת התאגיד. חברת אחוזות הזהב פשטה את הרגל בעודה חייבת מיליוני שקלים לחברה לפיתוח כפר ורדים. מספר שנים מאוחר יותר, הוצע המגרש למכירה על ידי כונס נכסים. בין התנאים למכירה היה השלמת התשלום לחברה לפיתוח כפר ורדים.

 

בין לבין סיכמו המועצה והחברה לפיתוח כפר ורדים כי החברה תשלם סך של 3 מיליון ש“ח לטובת הקמת אולם ספורט בכפר ורדים מתוך התקבולים ממגרש הדיור המוגן. נושא זה נדון במועצה בעבר במסגרת אישור תב”ר אולם הספורט בקריית החינוך.

הקרקע לדיור המוגן אשר הוצעה כאמור למכירה על ידי כונס הנכסים נרכשה על ידי הבעלים של הדיור המוגן (יוסף עודה וליאור לסרי).

כאשר הוגשו תכניות בניה למתחם הדיור המוגן, דרש תאגיד המים מעיינות זיו תשלום של דמי הקמה. בעלי הדיור המוגן טענו כי הסכום הוא חלק מהתשלומים שהועברו לחברה לפיתוח ומכאן שמדובר בכפל תשלום. בהמשך פנו לבית המשפט בתביעה נגד תאגיד המים, המועצה והחברה לפיתוח. החברה לפיתוח הייתה מוכנה להתפשר ובתנאי שהמקור לפשרה הוא מתוך 3 מיליון הש“ח אשר יועדו לאולם הספורט. לכך כמובן התנגדה המועצה.

במסגרת הדיונים סביב שאלת חוקיות הגבייה התנהל בירור בנושא אצל הממונה על תאגידי המים בתאריך 13/8/2015 כאשר המועצה עוסקת בשאלה העקרונית הנוגעת לכלל מגרשי שלב ב'. בהמשך נסוגו בעלי הדיור המוגן מהתביעה, והמועצה קיבלה לידיה מהחברה לפיתוח כפר ורדים את מלוא הסכום לטובת אולם הספורט (3 מש“ח).

בכך נשמר הצדק והאינטרס הציבורי של תושבי כפר ורדים.

בנוגע ליד ביד בגליל. עסקינן במגרש 721 אשר בו בוצע שינוי תב“ע לאחר הקמת התאגיד, לטובת הקמת מתחם שיקום ארוך טווח. אין חולק כי על תב“ע חדשה (כל תב“ע חדשה) חלים כללי ”העולם החדש“ מקום בו לתאגיד הסמכות והחובה לגבות דמי הקמה ולחבר מבנים לתשתיות מים וביוב. לעומת זאת, כידוע – במתחם הדיור המוגן נשוא השאילתה לא נדרש שינוי תב“ע.

בכבוד רב, סיון יחיאלי

ראש המועצה


0 תגובות

 1. רק לא סיון הגב

  תעזבו זו בדיחה
  זו בדיחה מבית היוצר של סיון ומי שלא יודע סיון פתח וסגר את הפתח בגבעת האורנים למעבר לתושבי מעלות בניגוד לרצון תושבי הכפר אבל בהתאם לרצון תושבי מעלות. עפ דיווח של שר הפנים לפני שבת סיון הינו בתפקיד סגן ראש העיר מעלות

 2. ממאוכזבי סיון הגב

  סגן
  סיון קיבל משרת סגן ראש העיר מעלות
  מכאן שבבחירות בכפר ורדים לא מצביעים סיון
  ובשלב זה ממתין להודעת המתמודדים

 3. שלמה הגב

  יורםתמשיך
  תמשיך להפיץ את מחדלי סיון
  ובנומבר אתה מחליף אותו. נקודה
  סיון הבייתה

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן