3 שעות במיון


המרכז הרפואי לגליל בנהריה: זמן ההמתנה במיון נמוך מהממוצע הארצי * צילומי טבע בכירורגיית ילדים

 

כפרניק 2018121211-300x200 3 שעות במיון
צילום: רוני אלברט.  חדר מיון במרכז הרפואי בנהריה

 

 

על פי נתוני משרד הבריאות, שהתפרסמו השבוע, זמן ההמתנה הממוצע של מטופלים בחדר המיון במרכז הרפואי לגליל בנהריה עומד על 3 שעות, והוא נמוך מהממוצע הארצי העומד על המתנה של 3.49 שע’. כ-2 אחוז מכלל הפונים ימתינו מעל 9 שעות.

בהודעת המרכז הרפואי נאמר כי כחלק משיפור השירות ושביעות הרצון של המטופלים, פועלת הנהלת המרכז הרפואי בשיתוף צוות חדר המיון, לקיצור זמני ההמתנה בחדר המיון משלב הקבלה ועד לשחרור או האשפוז במחלקה. נתוני משרד הבריאות מעלים, כי ההמתנה בחדר המיון של המרכז הרפואי לגליל, אליו פונים מדי שנה כ-126,000 איש, נמוכה מכלל בתי החולים בחיפה ומאלו הגדולים בתל אביב ובירושלים.

מנהל המרכז הרפואי לגליל, ד”ר מסעד ברהום: “חדר המיון שלנו דורג בצמרת מדדי שביעות הרצון של מטופליו בשנה שעברה וכעת נתונים אלו אודות זמן ההמתנה במיון הינם בשורה חשובה נוספת ועל כך אני מבקש לברך את מנהל המחלקה לרפואה דחופה, ד”ר בני רביב ואת הצוות מכלל הסקטורים על עבודתם המסורה. לנגד עיני הצוותים עומדת מטרה חשובה – להעניק לתושבי האזור טיפול רפואי, מקצועי ואנושי ליד הבית. אנו נמשיך לפעול ככל הניתן לצמצום תורים ופערים בבריאות וכן, לקידום שירותים חדשים נוספים למען באי המרכז הרפואי לגליל”.

**

 

כפרניק 201812121-300x228 3 שעות במיון
צילומי טבע של אלון מאיר. צילום: אמיר ירחי

 

 

סביבה מעודדת החלמה במחלקה כירורגיית ילדים – צילומי טבע של הצלם אלון מאיר מקיבוץ יסעור

 

יחידת הכוויות ומספר חדרי אשפוז במחלקה לכירורגיית ילדים במרכז הרפאוי לגליל בנהריה, התחדשו בצילומי טבע של הצלם הישראלי אלון מאיר, וזאת במסגרת פרויקט לקידום “סביבה מעודדת החלמה” של עמותת ידידי המרכז הרפואי לגליל.

מחקרים מראים, כי חשיפה לטבע ונוף במהלך אשפוז ותוך כדי טיפול רפואי, מסייעת בקיצור משך האשפוז, מפחיתה מתח במהלך הטיפולים ואף עשויה להביא לירידה בצורך בתרופות לשיכוך כאבים. אלון מאיר, מצלמי הטבע המובילים בישראל, ניאות לתרום מצילומיו לפרויקט, והעמותה מימנה את הדפסת התמונות.

אלון מאיר, מתגורר בקיבוץ יסעור והינו בעל תואר שני בניהול משאבי טבע וסביבה ומרכז את תחום השל”ח בקריית חינוך נשר. אלון מצלם ומתעד את הטבע הישראלי מזווית אישית, מרצה בכנסים, בחוגי בית וכותב במגזינים שונים על הטבע הנעלם. לאחרונה ראה אור ספר הביכורים שלו “על אנשים וחיות אחרות”.

אלון מאיר: “תמיד אני אומר כשהסקרנות לשדה תיעלם, יעלם השדה ובכל מקום שניתן לעורר את הסקרנות הזו אני אשמח להיות. סביבה בריאה מייצרת  אנשים בריאים ואני כל כך שמח על ההזדמנות להיות חלק מהמפעל הזה, יישר כוח”.

עמותת ידידי המרכז הרפואי לגליל פועלת לקידום המרכז הרפואי באמצעות בינוי ורכש ציוד רפואי, חיזוק הקשר עם הקהילה וחינוך לאורח חיים בריא, ויצירת סביבה מעודדת החלמה במרכז הרפואי. העמותה מקדמת הקמת גינות תראפויטיות וגני משחק בטוחים, לצד שילוב אומנות במרחב הציבורי ובמחלקות האשפוז. בימים אלה מסיימת העמותה את הקמתה של משחקייה ראשונה מסוגה במרכז הרפואי שתפעל במחלקת הילדים.

 


השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן