12 עמדות החייאה חדשות


מד”א מרחיב את פרישת הדפיברילטור בצפון: ינוח-ג’ת, פקיעין, חורפיש, ירכא ועוד

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-02-05-at-11.35.50-1-scaled 12 עמדות החייאה חדשות
מכשיר מציל חיים בינוח

 

 

שתים עשרה עמדות החייאה של מד”א הוצבו לאחרונה  בישובים בצפון בהם ינוח-ג’ת, פקיעין, חורפיש, ירכא, ראמה, עראבה, גרנות הגליל, עראמשה, שעב, כאבול, דיר אל אסד, כאוכב ואבו אל היג’א. בנוסף למכשיר דפיברילטור, נמצאים בכל עמדת החייאה גם שני מזרקי אפיפן להצלת חיים במקרה של התקף אלרגיה חריף.

בכל אחד מהיישובים הוכשרו בין עשרה לעשרים תושבים להיות “נאמני חיים” במגן דוד אדום. הם עברו הדרכה וחוברו ליישומון הכוננים של מד”א, כך שמקרה מסכן חיים דוגמת דום לב או שוק אנפילקטי שנמצא בקרבתם, הם יוזעקו ויוכלו להעניק טיפול רפואי מציל חיים עד להגעת האמבולנס למקום.

מד”א ממשיך בפעילות להתקנת עמדות החייאה והכשרת נאמני חיים בצפון הארץ, ובשבועות הקרובים יוצבו מכשירי דפיברילטור בעשרה יישובים נוספים.

מודי סעד, ראש מ.מ. ינוח-ג’ת: המכשיר הוצב בטאבון חאזם לאחר אישורו כי המקום מרכזי וזמין משעות הבוקר המוקדמות ועד שעות חצות המאוחרות רוב הימים. תודה והוקרה למר אלי פרץ, הגברת בת שבע גואז, המדריך סמיח, למנהל היחידה למניעת אלימות, סמים ואלכוהול מר מערוף עאמר, למר ואפי חטיב מעמותת אופקים לעתיד, לחבר סאמח ביבאר על הסיוע, למר מאהר סעד וכמובן לחבר חאזם היקר ולכל חברי הצוות שהסכימו להכשרה. ביקשתי עוד מכשירים למקומות נוספים ביישוב בעיקר בג’ת. ושלא נזדקק למכשיר החשוב הזה”.

 

כפרניק 82892618_491292401795406_7598292923288911872_n-scaled 12 עמדות החייאה חדשות
מודי סעד: תודה לאלי פרץ ולבת שבע גואז. שלא נזדקק למכשיר הזה

 

“מתן מענה רפואי ראשוני תוך זמן קצר ככל האפשר הוא קריטי להצלת חיים במקרים שונים, כמו דום לב והתקף אלרגיה חריף”, הסביר חובש בכיר במד”א עבד אלקאדר, שהדריך את נאמני החיים ביישובים, “שתים עשרה עמדות ההחייאה ומאה וחמישים נאמני החיים שהכשרנו ישפרו את המענה הרפואי הראשוני ביישובים, בדקות הראשונות והקריטיות עד להגעת צוותי מד”א”.

מנכ”ל מד”א, אלי בין: “הרחבת הצבת מכשירי הדפיברילטור ביישובים בצפון הארץ היא בשורה של ממש עבור הציבור. במקרה של אדם שלוקה בדום לב ומתמוטט, יוכלו אזרחים, גם ללא ידע רפואי, בהדרכת החובשים במוקד 101 של מד”א, לגשת ולהביא במהירות את המכשיר, ולתת למטופל מכת חשמל מצילת חיים. זאת, בדקות הראשונות והקריטיות עד להגעת צוותי מד”א למקום. מדובר בשיתוף פעולה חשוב של משרד הבריאות, מגן דוד אדום והיישובים, שכל תכליתו שיפור המענה הרפואי במקרים בהם כל דקה יכולה לעשות את ההבדל בין מוות לחזרה לחיים”.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-02-05-at-11.35.51-scaled 12 עמדות החייאה חדשות
חובש בכיר במד”א עבד אלקאדר: לתת מענה רפואי מהיר

 

צילום: מד”א

 


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן