תקציב בחסות הקורונה


מועצת עיריית מעלות-תרשיחא אישרה תקציב 2020 * שמעון בן נעים שוב בדרך לקואליציה * מוטי בן דוד: ההצבעה לא חוקית

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-03-30-at-21.34.32-scaled תקציב בחסות הקורונה
ארקדי פומרנץ ושמעון בן נעים. ארכיון, צילום שלמה שרביט

 

ברוב של 7 מול 5 מתנגדים, אישרה אמש מועצת עיריית מעלות תרשיחא את תקציב העירייה לשנת 2020. התקציב, 165 מיליון ₪, הועבר רק עכשיו בשל קשיים קואליציוניים, שנפתרו אם הצטרפותו המחודשת של שמעון בן נעים לקואליציה – וזאת בפעם השלישית מאז הבחירות.

תמכו בתקציב: ארקדי פומרנץ, לידיה רזניקוב, נחלה טאנוס, חמד נעים, יורי קוצ’ר, יוגב אפוטה ושמעון בן נעים.

התנגדו: שמעון ביטון, מוטי בן דוד, כמיל עודה, איימן שינאתי ויוסי ברדא.

נמנע: הרב שלמה סויסה.

 

מטעם עיריית מעלות-תרשיחא נמסר כי בהמשך לקריאתו של ראש העיר ארקדי פומרנץ לאחדות במועצת העיר, נענה בן נעים והצטרף לקואליציה ובהמשך לטיוטת הסכם שנחתמה בין הצדדים, הצביע בעד התקציב ובימים הקרובים ייחתם הסכם קואליציוני בין הצדדים. ההערכה היא שגם חברו ויו”ר סיעת ש”ס שלמה סוויסה נמצא בעקבותיו אל הקואליציה. בד בבד אישרה המועצה את תקציב 2020, שהינו תקציב מאוזן, שמעניק סדר עדיפויות חדש לטובת ולרווחת התושבים.

(הדיון הקודם על התקציב)

ראש העיר ארקדי פומרנץ אמר כי התנצל בפני שמעון בן נעים על מה שקרה בשנה האחרונה. “גם אני לומד מטעויות וחושב שמגיע לו שאפו גדול, על כך שידע בשעה כזו לשים את הפוליטיקה בצד ולהירתם לטובת התושבים ולטובת העיר”, אמר פומרנץ. “בן נעים הוא אדם ערכי, שהחליט לשלב ידיים איתי ועם הנהלת העיר ולדאוג לתושבים במיוחד בזמן משבר הקורונה. מהיום למעלות תרשיחא יש סגן ראש עיר חדש ישן, שמקומו בהנהלת העיר ולא באופוזיציה. הצטרפותו של בן נעים הביאה לאישור תקציב העירייה, שיאפשר לנו לפעול יותר למען העיר ותושביה”.

לאחר הישיבה פנה ראש העיר לכל חברי המועצה בבקשה לצרף את כולם לקואליציה כדי להעניק לתושבים שירות טוב יותר, במיוחד בשגרת החירום בה המדינה שרויה בשבועות האחרונים.

עוד נמסר מהעירייה, כי למרות התפשטות נגיף הקורונה ממשיכה מועצת העיר לקיים ישיבות כפי שמקובל בשגרת חירום ובהתאם להנחיות משרד הפנים, התקיימה הישיבה היום באמצעות שיחות וידאו.

 

כפרניק 66835185_10157459696489732_7896852901945933824_n תקציב בחסות הקורונה
מוטי בן דוד: אישור תקציב העירייה בוידאו קונפרנס איננו חוקי

 

בעניין זה אמר חבר המליאה מוטי בן דוד, כי ראש העיר מנסה להציל את עצמו והטעה את חברי האופוזיציה בביצוע ישיבת וידאו קונפרנס במחטף בניגוד להנחיות משרד הפנים, ובכוונתו לפנות בעניין למשרד הפנים לביטול הישיבה. לדבריו, זהו תקציב גרוע שעלול להביא לקריסת העיר, שעוד תחריף לנוכח משבר הקורונה. בן דוד קרא לבן נעים: “תקן את הצבעתך בישיבה החוקית הבאה. מטעים אותך!”

בהמשך היום עדכן בן דוד כי קיבל את תשובת משרד הפנים, שהישיבה לא היתה חוקית!

(טרם התקבלה תגובת העירייה לדברים אלו)

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-03-31-at-12.15.18-1-scaled תקציב בחסות הקורונה

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-03-31-at-17.31.49-scaled תקציב בחסות הקורונה

 

 

מעיריית מעלות תרשיחא נמסר בתגובה:

“נדרשנו לכנס את ישיבת המליאה על מנת לממש את המלצת משרד הפנים לדחיית תשלום ארנונה לעסקים, לאשר מינוי גזבר, לאחר שהגזבר הנוכחי ששירת את העירייה נאמנה שנים רבות פורש בסוף חודש אפריל. על הפרק עמדו גם אישור תקציב העירייה ודיון בנושאים נוספים, לרבות כאלה שהועלו על ידי חברי האופוזיציה וראש העיר נעתר לבקשתם לכינוס הישיבה.
ראש העיר פנה ליועמ״ש העירייה על מנת לקבל את חוות דעתה בעניין אפשרות כינוס הישיבה, בהינתן כל ההגבלות שחלות על התקהלות ויציאה שלא לצרכים הקבועים בתקנות החירום. הישיבה כונסה על סמך חוות דעת משפטית (שמצורפת), מה שקרה גם בתל אביב, בחיפה ואפילו בממשלת ישראל.
מתוך 13 חברי המועצה, שבעה מהם שהצביעו בעדו נכחו בתוך המליאה, וישבו במרווח של יותר משני מטרים האחד מהשני. דרך שידור הווידאו נמנע חבר מועצה אחד וחמישה התנגדו.
צר לראש העיר שעד היום, מלבד שמעון בן נעים, אף אחד מחברי האופוזיציה לא הגיע לעירייה לשאול איך אפשר לתרום לתושבי העיר שנתנו בהם את אמונם והצביעו להם. לדבריו, הם מעולם לא הציעו עזרה, מגיעים רק להתנגח ולהפריע לעבודה הסדירה של עובדי העירייה, שמידת המחויבות שלהם לשרת את תושבי העיר מפעימה.
לא ברור למה חבר המועצה מוטי בן דוד לא הלין על קיום הישיבה בטרם התקיימה, אלא השתתף בה, הצביע ומשתוצאות ההצבעה לא נשאו חן בעיניו פעל מתוך אכזבה. אין לנו אלא להצטער, שבזמנים כאלה בוחר בן דוד לשבת בביתו ולעשות נזקים לעיר, במקום לחבור למאות המתנדבים שעושים למען אלה שלא יכולים.

“הנהלת העיר מקווה מאוד שהישיבה לא תבוטל, מאחר ומלבד אישור התקציב, אושרו בה גם דחיית תשלום ארנונה לעסקים, תרומות, כמו גם קיום ועדות שיאפשרו לעירייה לתפקד בזמן חירום ביניהן ועדת רכש, שתוכל לאשר רכישות עבור התושבים. במקום לשים יד תחת האלונקה, פועל בן דוד לתקוע אבנים בגלגלים. גם בישיבה הוא לא טרח להודות לעובדי העירייה שעושים לילות כימים על מנת לשמור על הרציפות התפקודית, יחד עם התמודדות מול אתגרי השעה במאבק מול נגיף הקורונה, ובמקום זאת בחר לנצל את המצב על מנת להתנגח בראש העיר על גב התושבים”.


תגובה אחת

  1. סיעת נץ בקואליציה | כפרניק הגב

    […] כבר לפני כחמישה שבועות הצביע בן נעים בעד תקציב העירייה … ובכך הוכשרה הדרך להסכם הקואליציוני שנחתם אמש (יום א’). במסגרת ההסכם, בן נעים יחזור לתפקידו כסגן וממלא מקום ראש העיר ויהיה אחראי על תיק קידום שכונות, ממונה תיק חינוך דתי, ממונה תיק שירותי הדת בעיר, תיק שפ”ע, תיק התיירות ומחזיק תיק החברה הכלכלית. ביטון יקבל לידו את תיק הצעירים והתעסוקה ואת תיק הרווחה. ראש העיר יחד עם בן נעים יפעלו למינוי חבר בהנהלת המתנ”ס. בנוסף יכהן בן נעים בדירקטוריון החברה הכלכלית ובהנהלת התאגיד המשותף עם כפר ורדים להפעלת אזור התעסוקה המשותף. סיעת נץ בראשותו של בן נעים התחייבה לכבד ולתמוך בהתחייבות הסיעה והסכמיה עם סיעות נוספות בקואליציה ולשמור על שיתוף פעולה מלאה ושמירה על הסטאטוס קוו והמשמעת הקואליציונית. ראש העיר ארקדי פומרנץ אמר: “אני מברך על חתימת ההסכם עם סיעתו של בן נעים ומצפה לעבודה משותפת למען עתיד העיר”. […]

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן