תומכים באוקראינה

סולידריות אזורית של רשויות הגליל המערבי * הפגנות הזדהות עם אוקראינה במעלות-תרשיחא ובנהריה


 

בימים האחרונים נערכו בגליל המערבי הפגנות תמיכה באוקראינה.

בנוסף, מספר רשויות התארגנו לטפל במשפחות להן קרובים באוקראינה, כמו גם נכונות לשלוח ציוד ולקלוט פליטים.

 

תושבי הגליל המערבי בהפגנת הזדהות עם תושבי אוקראינה בגשר יפה נוח במעלות-תרשיחא:

 

 

 

עיריית מעלות-תרשיחא פרסמה כי בעיר מתגוררים יוצאי אוקראינה שלחלקם אף יש בני משפחה המתגוררים במדינה – ועל רקע המצב הביטחוני הם מוזמנים לפנות למוקד העירוני 106 שיקשר את הפונים לפסיכולוגים ופסיכולוגיות של השרות הפסיכולוגי החינוכי של העירייה.

העירייה גם פרסמה שורת טלפונים של משרד החוץ, הסוכנות והקרן לידידות – המפעילים קווים חמים בנושא.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-02-28-at-22.08.53-scaled תומכים באוקראינה

 

 

אייל שמואלי, ראש מועצת כפר ורדים: משפחות מכפר ורדים יוצאי אוקראינה, אתם לא לבד. בשעות קשות אלו ליבנו עמכם.ן. באם חלק ממשפחותיכם שוהות באוקראינה והנכם בחרדות, מוזמנים לפנות לענת גנץ מנהלת המחלקה לשרותים חברתיים בטלפון: 052-5798042

בברכת השקט והשלום

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-02-28-at-18.18.56-scaled תומכים באוקראינה

 

המועצה האזורית מטה אשר החליטה אתמול (יום ב’, 28.2.22) בישיבת המליאה שלה כי תערך לגיוס תרומות של שמיכות, ציוד ותרופות עבור העם האוקראיני.

בנוסף, תודיע הנהלת המועצה לממשלה כי המועצה ויישוביה ערוכים לקליטת פליטים במידת הצורך.

משה דוידוביץ, ראש המועצה האזורית מטה אשר: “אנחנו לא יכולים לעמוד מנגד ולא לעשות כלום נוכח המצב הקשה והמדאיג באוקריאנה. אנו נושיט ידנו לסיוע הומניטארי, רוצים לעזור בכל דרך שאפשר. תושבי מטה אשר נרתמים תמיד לסייע ופותחים את ביתם בכל מצב חירום מבית, מבקשים לעשות זאת גם כשהמצוקה רחוקה מאיתנו. נסייע היכן שנוכל.”

  

המועצה המקומית בשלומי נערכת לקליטת עולים מאוקראינה.

ראש המועצה המקומית שלומי  גבי נעמן, הנחה את עובדי המועצה להיערך לקליטת עולים חדשים במועצה. לדבריו, בעקבות הפינוי של יהודים מאוקראינה, ואולי בקרוב מרוסיה, יש להיערך במדינה לקליטת העולים, והמועצה המקומית שלומי מעמידה לצורך העניין כרגע 100 חדרים ראשונים במבנה אכסניית הנוער בשלומי אשר ניתן לקלוט בו עולים חדשים באופן מיידי.  עובדי המועצה יערכו את כל ההכנות על מנת לתת לעולים את צרכיהם בתקופה הראשונה ולתת מענה למשפחות.

ראש המועצה גבי נעמן: “כחלק מאחריותנו הלאומית נשמח לקחת חלק במבצע סיוע הומניטרי ולקלוט ביישוב עשרות משפחות ראשונות, נעשה את המירב על מנת לתת להם בית חם ואוהב כמו רק ששלומי יודעת לתת. נשמח לקחת חלק במאמץ הלאומי בנושא”.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-02-26-at-19.27.32-scaled תומכים באוקראינה
תושבי נהריה מזדהים עם תושבי אוקראינה

 

 

 

 
השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן