שילה יטפל בקידום הגולדן וילג’?

אייל שמואלי במענה לשאילתות: שוקל להאציל סמכויות לניר שילה, לקידום הגולדן וילג' * מערכת החינוך ערוכה לחירום ע"פ הנחיות הגורמים המוסמכים


 

אמש (חמישי 2/5/24) נערכה ישיבת מליאת מועצת כפר ורדים.

בשל היקף הנושאים נדווח עליהם במספר ידיעות נפרדות בהמשך: מינויים, תקציבים, הודעות ראש המועצה ותכנית הוואדי הקסום.

 

כפרניק IMG_20240502_204635-scaled שילה יטפל בקידום הגולדן וילג'?
מליאת מ.מ. כפר ורדים מאי 2024

 

בשבוע האחרון הגישו חברי סיעת דרך ערך ארבע שאילתות לראש המועצה בנושאי הגולדן וילג’, שקיפות המועצה, היערכות מוסדות החינוך בחירום וטיפול במפגעים העלולים לגרום לשריפות.

בפתח הישיבה הסביר שמואלי כי החוק איננו מחייב אותו להשיב מידית על השאילתות, ובטח שלא בזמן כל-כך קצר. אלא שבחר להשיב על שתיים מהשאילתות (להלן), ועל השתיים האחרות יתייחס במליאה הבאה.

במועצה הקודמת כמעט שלא הוגשו שאילתות (להוציא אחת של איתן היימן), ולכן ביקש ראש המועצה מעו”ד עדי הרטל, יועמ”ש המועצה, לתת הקדמה קצרה הנוגעת לשאילתות.

עו”ד הרטל הדגיש כי השאילתות צריכות להיות מנוסחות בקיצור וללא דברי הסבר. השואלים יכולים להגיב בקצרה בשאלת המשך/הבהרה, אולם אין זה נושא לדיון במועצה.

 

**

 

כפרניק IMG_20240327_200129-scaled שילה יטפל בקידום הגולדן וילג'?
ארכיון, מחאת תושבי הגולדן וליג’

 

 

כפרניק IMG_20240327_204156-scaled שילה יטפל בקידום הגולדן וילג'?

 

 

השאילתא אליה אבקש את התייחסותכם במסגרת ישיבת המועצה הקרובה נוגעת לטיפול המועצה בגולדן וילג’.

 1. בישיבת המועצה הקודמת הביאו תושבי הגולדן וילג’ את מחאתם על ההזנחה במקום. בהמשך התקבל מכתב של ילדי המתגוררים במקום המבקש את התייחסותנו.
 2. כיצד מתכוונת המועצה לפעול על מנת לתקן את העוולות לתושבי הגולדן וילג’, ולהפוך את המקום לראוי למגורים ומשרת את מטרתו – דיור מוגן בתחומי כפר ורדים.

בתודה מראש, מריסה שפר

**

 

כפרניק IMG_20240502_204536-scaled שילה יטפל בקידום הגולדן וילג'?
שמואלי: שוקל להאציל סמכויות לניר שילה לטפל ולקדם את הגולדן וילג’

 

שמואלי במענה לשאילתה:

 

אכן נושא הגולדן וילג’ נמצא על שולחנה של המועצה קרוב ל-10 שנים שבמהלכן אף התנהלה בין כותלי בית המשפט, משפט תושבים כנגד היזם.

במהלך 5 שנים אחרונות המועצה ביצעה מספר פרויקטים לטובת שיפור איכות החיים החל ממדרכה לכיוון המרכז המסחרי דרך כיכר גישה נוח יותר, שביל הליכה לכיוון המרכז המסחרי ועוד.

אנו כנבחרי ציבור מחויבים לדרך ולשמחתי בערב חג נפגשתי עם חבר המועצה ניר שילה.

ניר הציע להוביל את נושא השכונה ואני שוקל מתוקף תפקידי וסמכותי להאציל אחריות ולבחון אפשרויות קידום הגולדן וילג’ במסגרת החוק ובשיתוף פעולה עם המועצה.

 

  

השאילתא אליה אבקש את התייחסותכם במסגרת ישיב ת המועצה הקרובה נוגעת למוכנות היישוב לשעת חירום.

1 . איזה מוכנות יש היום למערכת החינוך במקרה של נפילת טילים הזמן שהתלמידות.ים נמצאים במוסדות החינוך, פעוטונים, גנים, ביתי ספר יסודיים, בתי ספר תיכון? איך נערכת מערכת החינוך בתקשורת במקרים אלו ואחרים מול ההורים וכיצד נערכת מערכת החינוך לפינוי מוסדות החינוך במקרה של מתקפת טילים?

2 . בנושא העלטה – מה המוכנות של הכפר למצב זה? האם יש נקודות מים? תקשורת? אנשי קשר. מכשירי קשר לכל הנציגים הפועלים מול המועצה והתושבים? האם יש מוכנות לכך? האם נעשו תרגולים ?

3 . האם כל החלונות של מוסדות החינוך מוגננים והודבק עליהם נייר דבק?

4 . האם יש תכנון לבניית מרחבים מוגנים נוספים במוסדות החינוך ?

בתודה ובברכה,

גילי שחר-קרפילובסקי

 

**

 

שמואלי במענה לשאילתה:

מערכת החינוך כמו כל מוסדות הרשות לרבות המועצה ערוכים עפ”י אימוני ופרוטוקול פיקוד העורף,  פיקוד צפון וקב”ט משרד החינוך כנגד תרחישי הייחוס שמתקבלות בהערכת מצב מהצבא.

מובן שלא ניתן נושא רציני כמו הערכות למלחמה לענות ולנהל בשאילתה קצרה של חברת מועצה ועל כן זימנו את כל חברי המועצה הנכנסת מבעוד מועד ללמוד ולהכיר את הערכות הכפר למלחמה בצפון אם תפרוץ, מפגש זה התקיים במרכז ההפעלה בחירום בתאריך 9.4.24 . זכור לי שחברת המועצה שואלת השאילתה, נכחה במפגש זה.

 

 
3 תגובות

 1. סימה הגב

  עושים הכל כדי שיהיו שריפות ובוזמנית יעני עושים הכל כדי למנוע שריפות
  .
  כל הגזם בכל מקום
  חיתוך השיחים
  .
  למי להאמין למראה עינים או למה שאומרים במועצה?

 2. אריק הגב

  באוקטובר 2013, מיד לאחר נצחונו בבחירות לראשות לקדנציה שנייה , הכריז סיוון יחיאלי על ארבע מטרותיו העיקריות:
  מיצוב כפר ורדים כיישוב קו עימות צמוד גדר.
  קיבוע הטבות המס,
  הפשרת כל עתודות הקרקע בכפר לצורך עידוד זוגות צעירים לגור ביישוב ,
  פארק התעשייה לצורך הגדלת הכנסות ארנונה ומקומות תעסוקה.
  החל מאמש, עם פסיקת בג”ץ בנושא החלפת השטחים עם מעלות ניתן לסכם ,
  שסיון השיג ארבע מארבע: הוא נכשל בכולן.

 3. דוח המבקר הגב

  אני קורא וחוזר וקורא, ולפעמים בשלישית. והמסקנה הראשונה היא לנקות את עדשות המשקפיים. והשנייה להקדים את בדיקות הראיה. זה לא קשור אבל בגילי ראוי לעשות את זה בתדירות שלא כמו לפני עשר שנים. אז מה כן קשור? אלה ידיהם של מי שאמורים לבצע את כל מה שמדובר כאן בקשר לשיפור מצב כפר ורדים בכל תחומי החיים. בכל הנאמר יש יותר כוונות מאשר תוכנית פעולה שממנה נגזר תכנון מפורט עם ניתוח עלות תעלת וכל השאר הנדרש לפני שתוקעים את כף השופל בקרקע.
  וככה מתנהל ארגון שאין בו אגף בקרה שמוודא שעושים את הדברים הנכונים המתבקשים. ואם עושים את הדבר הנכון אז שיעשו אותו נכון וזה לא קורה מספיק. חלק ניכר מהתושבים מרוצה ממה שהוא מקבל ומוחא כפיים והדגש הוא השעתיים שהעסיקו את הקבוצה. והקבוצה האחרת בכפר ורדים נאלצת לרדת לנהריה ועד תל אביב כדי לקבל משהו שהוא גם איכותי לטעמה.
  דוגמאות הקשורות לעלות התועלת בפעם אחרת. ונמשיך לקוות לראות את חזרתם של החטופים מחר בבוקר.

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן