רוכבים לזכר סא”ל סלמאן חבקה

פארק העסקים החכם בקיסריה יארח את אירוע האופניים לזכר סא"ל חבקה ז"ל * תחרות ראווה בהשתתפות כ-150 רוכבים מקצועיים * חלוקת מלגות לסטודנטים וסטודנטיות תושבי יאנוח-ג'ת


 

החברה לפיתוח קיסריה בשיתוף איגוד האופניים בישראל, מועדון הרכיבה CCC  ועמותת “כוונים” מקיימים בשישי הקרוב (19/4/24) אירוע אופניים ייחודי לזכרו של סא”ל סלמאן חבקה ז”ל, מפקד גדוד 53 של חטיבה 188 של חיל השריון – שיצא בבוקר ה-7 באוקטובר מביתו ביאנוח והצטרף ללוחמים שהגנו בחירוף נפש על עוטף עזה.

סלמאן, שלחם באומץ ובתושייה, נפל בקרב ב-2 בנובמבר בצפון רצועת עזה. בן 33 היה בנופלו. הניח אחריו הורים, אישה וילד בן שנתיים, שתי אחיות ושלושה אחים, אחד מהם לחם איתו בעזה.

 

כפרניק HAVKA-scaled רוכבים לזכר סא"ל סלמאן חבקה
מימין: סלמאן חבקה ואחיו חסאם חבקה. צילום באדיבות המשפחה

 

אירוע האופניים הראשון לזכרו של סלמאן ז”ל יתקיים ביום שישי, ה-19.4.24, בחלקו הצפוני של פארק העסקים החכם קיסריה, ובמסגרתו תושק קבוצת רכיבה המיועדת לרוכבות ורוכבים בעלי צרכים מיוחדים. החברה לפיתוח קיסריה תעניק לחברי הקבוצה 6 זוגות אופני רכיבה המותאמים למגבלות האישיות של כל אחד מהרוכבים. בין משתתפי קבוצת הרכיבה הייחודית, חוסאם חבקה, אחיו של סלמאן ז”ל.

באירוע יערך גם טקס הענקת מלגות ע”ש סלמאן חבקה ז”ל לסטודנטים וסטודנטיות בני הכפר יאנוח ג’ת. המלגה שהושקה לאחרונה לזכרו של סלמאן תוענק בשלב הראשון ל-10 מועמדים בני המקום העונים לקריטריונים שנקבעו.

מיקי קליגר, יו”ר החברות לפיתוח ולנכסי קיסריה: “זאת זכות גדולה עבורנו לקחת חלק ולתמוך בפרויקט ההנצחה לזכרו של גיבור ישראל, סא”ל סלמאן חבקה ז”ל. עם פרוץ המלחמה בשבת הארורה של ה-7.10.23 נרתמה החברה לפיתוח קיסריה, הזרוע המבצעת של קרן אדמונד דה רוטשילד, למאמץ הלאומי חסר התקדים לסיוע ולתמיכה בנפגעי המלחמה ובמערך הלוחם. המיזם הייחודי ע”ש סלמאן חבקה ז”ל, פרי שיתוף הפעולה של החברה לפיתוח קיסריה עם איגוד האופניים הישראלי ועמותת כוונים, הינו נדבך נוסף בעשייתנו להגברת החוסן הלאומי ודרך להוקיר תודה והערכה למשפחת חבקה היקרה, לעדה הדרוזית כולה ולכל המשפחות השכולות, לחיילי צה”ל ולכוחות הביטחון המחרפים את נפשם בהגנה על מדינת ישראל”.

  

מנכ”ל החברה לפיתוח קיסריה, מיכאל כרסנטי: “אנו שמחים לארח במרחבי פארק העסקים החכם קיסריה את אירוע האופניים הראשון להנצחת המורשת של סלמאן ז”ל ונעשה כמיטב יכולתנו כדי שזה יהפוך למסורת. רכיבה על אופניים הינה חלק מרכזי בתרבות הספורט והבילוי שמרחב קיסריה מציע לעובדי פארק העסקים, תושבי הישוב והקהל הרחב עם מעל ל-25 ק”מ של שבילי אופניים מזמינים ובטיחותיים לרכיבה – ביום ובלילה לכל הגילאים”.

במסגרת אירוע האופניים, תערך ברחבי פארק העסקים קיסריה גם תחרות ראווה מקצועית בהשתתפות כ-150 טובי הרוכבים בארץ.

קריטריום ה”כבישבילים” בהובלת איגוד האופניים בישראל יכלול מסלול הקפה מאתגר באורך של כ-5 ק”מ, המשלב רכיבה על אופני הרים או גראבל על שבילי אספלט וכורכר. מקצים נוספים שיוזנקו במהלך האירוע: מקצה ילדים, ג’וניורס, קדטים וקדטיות וגם מקצה ייחודי לרוכבים עם מגבלה.

דפנה לנג, יו”ר איגוד האופניים בישראל: “איגוד האופניים גאה לקחת חלק בשיתוף הפעולה המרגש והוא מחבק ומחזק את ידיי משפחת חבקה. לרכיבה על אופניים יש יכולת לחזק ולהעצים, ובימים מורכבים אלו למדינת ישראל יש לאירוע תפקיד חשוב נוסף בחיזוק העורף. תחרות הגראבל היא אירוע ראשוני בארץ, ואני גאה על החדשנות שהוא מייצר לענף האופניים”.

מנכ”ל עמותת “כוונים”, גידי צור: “אירוע ההנצחה הזה הינו מפגש בין האומץ הצבאי יוצא דופן אשר הפגין סא”ל חבקה ז”ל, גיבור ישראל, לבין האומץ האישי של אנשים עם מוגבלויות, כמו אחיו של סלמאן. אנשים, שלמרות המגבלות מציבים לעצמם יעדים ואתגרים ביניהם רכיבת אופניים אשר דורשת שיאי מאמץ, התגברות על כאבים, חשש מנפילות, ועוד. הייחודי בסגן אלוף חבקה בין היתר הוא, שעוד בחייו כאח וכאדם היה רגיש לנושא מוגבלויות ועסק בכך. יהיי זכרו ברוך”.

השקת קבוצת הרכיבה לרוכבות ורוכבים עם מוגבלות ופרויקט המלגות הינם חלק ממיזם ההנצחה לזכר גבורתם ונפילתם של המפקדים הדרוזים סא”ל חבקה ז”ל וסא”ל עלים ז”ל. את פרויקט ההנצחה, הכולל גם הקמת חדר כושר ואימונים לנשות האזור לחיזוק והעצמה נשית, מובילה קבוצה של יזמים ואנשי עסקים ישראלים, בשיתוף ארגון ISRAEL FRIENDS מתוך כוונה להוקיר תודה למשפחות השכולות ולעדה הדרוזית כולה על תרומתה הגדולה לאין שיעור למדינת ישראל.

איגוד האופניים בישראל הוא ארגון הגג של מועדוני האופניים בישראל. האיגוד הינו הנציג הבלעדי של איגוד האופניים הבינלאומי, ה-UCI של משרד התרבות הספורט בכל הקשור לספורט האופניים בישראל.

City Cycling Club הוא מועדון הרכיבה המוביל והגדול בישראל, בעל הישגים חסרי תקדים המאגד בתוכו את כל קשת הרוכבים בסגנון הכביש והשטח, החל מילדים בני 9 וכלה ברוכבי מסטרס בוגרים.

עמותת “כוונים” הינה קהילת עשייה וידע המובילה בפיתוח תוכניות הכשרה והדרכה חדשניות, בשותפות, תוך קידום מצוינות ומקצועיות ומסייעת לממש חזון של מציאות שוויונית, מכבדת ובטוחה עבור צעירים וצעירות עם מוגבלות למימוש יכולותיהם באופן עצמאי ומיטבי.

 
השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן