פעילות אסורה וקנסות באכזיב

שני אירועים פרטיים ומטרידים בחוף בננה ביץ' אכזיב * קיימא: פגיעה בציבור * המשטרה: קנסות והחרמת ציוד * מטה אשר: שימוע וקנס


 

בסוף שבוע האחרון נערכה מסיבה רבת ווליום בחוף בננה ביץ’ אכזיב. שבוע לפני כן נערכה בחוף חתונה רבת משתתפים (של הסלבס שי מיקה יפרח ומאור ויצמן) וחלק מהחוף נחסם ונסגר לציבור הרחב. תושבים רבים התלוננו על הרעש וכן על גזלת החוף מהציבור. בקבוצות הפיסבוק השונות גם העלו טענות כנגד מטה אשר והמשטרה שאישרו, לכאורה, את האירועים – או לפחות לא עשו די להפסיקם.

 

 

 

 

 

פעילים מארגון הסביבה “קיימא” מוסרים כי לתושבי הגליל המערבי והאזור נמאס מהפרות החוק הנוגעות למרחב הציבורי בחוף הציבורי של אכזיב:  “הציבור דורש חופים פתוחים ושקטים מוכרזים ולא מוכרזים כל השנה ומתכוון לפעול בעניין ולהגביר לחץ ציבורי על הרשויות לפעולה, כמו כן בכוונתנו  לבחון את תנאי המכרז  הנוכחי. הגשנו  בקשה לחופש מידע, כבר  לפני כחודשיים. הבקשה התקבלה  ואמורה להתברר בקרוב”.

( מטה אשר סירבו גם לבקשת אתר כפרניק לקבל את הסכם הזכיין).

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-10-24-at-11.34.02-scaled פעילות אסורה וקנסות באכזיב
גדרות בחוף אכזיב

 

 

ממטה אשר נמסר בתגובה, חופי המועצה פתוחים לציבור הרחב לאורך כל השנה. וזוהי גם הדרישה המפורשת ממפעילי החוף שזכו במרכז. במקרים בהם מתקבלות תלונות על חריגה מדרישה זו, אלה נבדקות בצורה מיידית ומטופלות.

“ביום שבת, 23.10, במסגרת עבודת הפיקוח של המועצה הגיע לחוף פקח מטעמנו, אשר נתן למפעילים דו”ח רעש (320 ש”ח – גובה קבוע לקנס ראשון) לאחר שנמצא כי אכן בוצעה הפרה”, נאמר בתגובה. “בנוסף, לאור הפניות שהתקבלו במועצה בנושא הרעש במקום, זומנו המפעילים באופן מיידי לשימוע בו הם נדרשו לעמוד בדרישות חוק הרעש וכללי הדין. המועצה מתכוונת לוודא כי כך יעשה”.

“לצד המהלכים שמבצעת המועצה לטיפול בעניין, אנו מעודדים את הציבור לפנות בעת הצורך ובזמן אמת אל הגורם האוכף את חוקי המדינה, המשטרה, בכדי לטפל במפגעי רעש. המועצה בודקת כל פניה המתקבלת אצלה ומקיימת דיאלוג עם הציבור ונציגי ארגוני סביבה בכדי לדאוג לרווחת התושבים”.

 

בשיחה עם הזכיין מטעם חברת פנחס וגסטון, אמר אלדד כהן, מנהל החוף, כי גם בעת האירועים, החוף היה פתוח ואנשים יכלו להיכנס. כן הוסיף, כי היו בשימוע במטה אשר, קיבלו את ההנחיות להמשך הפעלת החוף וכמובן שימלאו את כל הדרישות של המועצה.

  

מהמשטרה נמסר בתגובה, כל נושא סגירת החוף לא נעשה על ידי המשטרה ולא קשור למשטרה (אין צורך באישור משטרתי לאירוע עם פחות מ-500 משתתפים) ויש לפנות בעניין זה למטה אשר.

המשטרה אכן קיבלה תלונה על הרעש בחוף בננה ביץ’ אכזיב בסוף שבוע האחרון – היתה במקום והטילה שני קנסות (750 ₪ כל קנס) על מפעילים בגין “הקמת רעש”. כן החרימה ציוד הגברה.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-10-24-at-09.08.08-scaled פעילות אסורה וקנסות באכזיב

 

מכיוון שהחוף נמצא למעשה בבעלות “רשות הטבע והגנים” (שמחכיר למטה אשר שמשכירה לזכיין) – ערכנו בירור גם עם הרט”ג:

“קיים מסמך הבנות בין הרט”ג למועצה ובו המועצה מחוייבת לפעול עפ”י העקרונות שעיקרן הפעלת החוף בכפוף לכל דין, לרבות חוק גנים לאומיים בהתאם למסגרות החוק, מדיניות הרשות ובהתאם לתוכניות מאושרות ו/או שתאושרנה. ככל שהמועצה תפעיל את החוף עם זכיין עליה לעגן מול הזכיין בהוראות ההסכם עמו את הוראות סעיף זה ולפקח על קיום הוראותיו.

“לגבי השימושים, לרט”ג קיימת מדיניות בנושא אירועים פרטיים שאינה מאפשרת ככלל, קיום אירועים אלו. מדיניות זו אושרה במליאת הרשות. אין מניעה לערוך פעילויות בתחום הגן כל עוד מדובר בפעילות ציבורית הפתוחה לכלל הציבור בין שבתשלום ובין שלא בתשלום.

“רט”ג לא הכירה את האירועים האמורים שגרמו וגורמים הפרעות רעש חריגות גם ללני חניון הלילה בגן הלאומי. משעה שנודע על האירועים, רט”ג פנתה בדחיפות לראש המועצה על מנת שיפעל באופן נחרץ ומיידי להפסקת כלל האירועים”.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-10-24-at-11.34.03-scaled פעילות אסורה וקנסות באכזיב

 

 

כל הצילומים באדיבות פעילי “קיימא”

 

 

 

 
תגובה אחת

  1. אולג הגב

    כל הכבוד שיש אנשים אכפתיים בסביבה שלא משלימים עם הפרות קשות של חוקים.

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן