פחד בגליל

בלשי ימ"ר צפון סיכלו פיצוץ מכונית * 10 חשודים מבענה ומג'דל כרום נעצרו * ניצב שמעון לביא: אירוע מורכב, מנענו אבידות בנפש ברגע האחרון


 

מלחמת הכנופיות בגליל עולה מדרגה:

משטרת ישראל פרסמה היום כי שוטרי מחוז צפון סיכלו השבוע פיצוץ מכונית, במסגרת סכסוכי עבריינים. חוליית החיסול ובה חמישה חשודים נלכדה, חמישה חשודים נוספים שפעלו איתם נעצרו לאחר מכן. העצורים מהכפרים בענה ומג’דל כרום.

 

 

 

בלשי ימ”ר צפון, שהיו במעקב אחרי עבריינים מוכרים מהכפר בענה, זיהו פעילות חשודה של חבורת עבריינים יריבה בסביבתם. הבלשים עצרו את רכב העבריינים הממולכד (שהיה ממוגן ירי), לפני שהגיע לאיזור הומה אדם. שלושת יושבי הרכב בניהם נער 14 ניצלו.

  

חבלני המחוז הוזנקו לזירה, איתרו בסיוע כלב גישוש מטען רב עוצמה מוסלק מתחת לרכב ונטרלו אותו תוך שימוש ברובוט חבלה ואמצעים נוספים. בדיקת המטען העלתה שהוא בעל מערכת הפעלה מרחוק ונועד לחסל את יושבי הרכב הממוגן. בשל גודלו, אם היה מתפוצץ, גם עוברי אורח חפים מפשע היו נפגעים באורח קשה, ברכב נמצא גם מכשיר מעקב gps שהוצמד אליו על ידי החשודים בהתנקשות.

במקביל, נפתח מצוד ללכידת העבריינים מהארגון היריב שנצפו בשני כלי רכב בסביבה. חמישה חשודים נעצרו וברכבי המתנקשים נתפסו פאות, לבוש נשים, כפפות, כובעי גרב  ומסכות שהחשודים ניסו באמצעותם להסתיר את זהותם.

בלשי ימ״ר צפון המשיכו בחקירה, תוך הפעלת אמצעים טכנולוגים מתקדמים, ואיתרו דירת מסתור של הכנופיה. במקום נמצאו רחפן, אמצעי איכון, ציוד טכנולוגי מתקדם למעקב, ציוד להפעלה מרחוק של מטענים ואמצעי תצפית מתקדמים. בדירה נעצרו עוד שלושה מחברי הכנופיה. כן אותר רכב נוסף בו נמצאו רובי סער מסוג M-16 וקלצניקוב. בחיפושים נוספים אותרו חמישה כלי נשק נוספים, רימוני רסס, לבנות חבלה וכמות גדולה של תחמושת. בהמשך נעצר ועוד שני חשודים.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-02-17-at-10.57.38-e1645122824870 פחד בגליל
אמל”ח וציוד שנתפסו בדירת המסתור. צילום: משטרת ישראל

 

מפקד מחוז צפון, ניצב שמעון לביא :”מטען גדול שאם היה מתפוצץ בהמשך נתיב נסיעתו של הרכב היה עלול לגרום לפגיעה בחפים מפשע, ובוודאי להרוג את שלושת יושבי הרכב ביניהם קטין בין 14. השוטרים שלנו עצרו את הרכב תוך סיכון ממשי מכיוון שהרכב היה עלול להתפוצץ בכל רגע, פעילות מהירה הביאה למעצרם של כל עשרת המעורבים בניסיון ההתנקשות, גם בשני כלי הרכב בהם עקבו אחר הקורבן וגם בדירת המסתור שנחשפה. מדובר באירוע מורכב שאם לא פעלנו היה בוודאות  מסתיים בפיצוץ, אבדות בנפש, ואף פגיעה באזרחים לא מעורבים.”

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-02-17-at-10.57.38-1-scaled פחד בגליל
רובוט משטרתי מנטרל את המטען. צילום: משטרת ישראל

 

החשודים שמעצרם הוארך: סאהר חסארמה, בן 24 מבענה; מוחמד (פאהים) חסארמה, בן 21 מבענה; מוחמד (אברהים) חסארמה, בן 34 מבענה; מוחמד (אברהים) חסארמה, בן 38 מבענה; רוג’די חסארמה, בן 22 מבענה; ראני חסארמה, בן 31 מבענה; אחמד כבת, בן 48 ממג’דל כרום ועלאא כבת בן 18 ממג’דל כרום.

 
תגובה אחת

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן