פורום קו העימות: לתקצב תכנית מיגון הצפון


משה דוידוביץ: אוזלת היד הממשלתית * גיורא זלץ: 50% מתושבי קו העימות בבתים ללא ממ”דים * ארקדי פומרנץ: מה יהיה בשעת האמת?

 

כפרניק 2223145 פורום קו העימות: לתקצב תכנית מיגון הצפון
פורום קו העימות היום באביבים

 

ראשי רשויות הצפון התכנסו היום (2.9.19) לישיבה דחופה של פורום קו העימות במושב אביבים בעקבות התקרית הביטחונית אתמול, ויצאו בדרישה משותפת לממשלה: לדאוג מיידית להעברת תקצוב תכנית מיגון הצפון. זו תכנית שהוצגה לפני למעלה משנה, בעלות של כחמישה מיליארד שקל – אך בפועל כלל לא תוקצבה ולמעשה הוקפאה.

השתתפו בישיבה: משה דוידוביץ – מטה אשר ויו”ר הפורום, עמית סופר – מרום הגליל, אייל שמואלי – כפר ורדים, רונן מרלי – נהריה, גיורא זלץ – גליל עליון, רפיק מרעי – חורפיש, בני בן מובחר – מבואות חרמון, ארקדי פומרנץ – מעלות תרשיחא, , אדגאר דכואר – פסוטה, יאסר גדבאן – כיסרא סמיע, גבי נעמן – שלומי ודמטירי אפרצב – קצרין.

 

כפרניק 222980 פורום קו העימות: לתקצב תכנית מיגון הצפון
משה דוידוביץ באביבים: אזלת יד ממשלתית בהקפאת תכנית מיגון הצפון

 

דוידוביץ: סומכים את ידינו על צהל וכוחות הביטחון, אבל אוזלת היד של הממשלה בהתייחס למיגון  הצפון בו חיים מעל ל-200,000 תושבים ללא מיגון הינה משוועת. אנחנו קוראים לממשלת ישראל להתעשת וטוב שעה אחת קודם.

סופר: תכנית המיגון אין לאף אחד פריבילגיה שלא להוציא אל הפועל את תכנית המיגון.

בן מובחר: לא צריך לחלק מחמאות לאף אחד, אלא לדרוש את מה שמגיע לנו על פי החלטת הממשלה ככתבה וכלשונה. אם למדינת ישראל יש אחריות על הצפון כמו על הדרום והמרכז, הם צריכים ליישם את כל סעיפי התכנית.

זלץ: יש פער בלתי נתפס בין הנתונים שאותם מפרסמת הממשלה לבין סדר העדיפויות. 50% מתושבי קן העימות גרים בבתים ללא ממ”דים, וכך גם במבני הציבור – מבני חינוך או תעשייה כולל חומרים מסוכנים. אף אחד מהם אינו ממוגן.

מרעי: אנחנו בני ערובה. המיגון שכולם מדברים עליו הוא משמעותי וצריך להיות מיידי. אנו פונים לרוה”מ לספק לנו מיגון.

פומרנץ: חייבים למצוא דרך לעזור לתושבים שלנו להביא את המקלטים הפרטיים למצב כשיר בזמן חירום. אתמול עברנו את הפרומו, לא רוצים להגיע לשעת האמת.

חברי הפורום יצאו בדרישה משותפת לראש הממשלה, לקבלת לו”ז ברור וידוע להעברת התקציב וביצוע תכנית מיגון הצפון.

כבר לפני מספר חודשים פנו חברי הפורום בעניין זה לממשלה….

תמונות: דוברות מטה אשר

**

 

מסקירה שערכה לאחרונה התאחדות הקבלנים בוני הארץ, נמצא כי למעלה מ-800,000 תושבים בצפון מתגוררים בדירות ללא ממ”ד.

אלון רחמיאן, יו”ר ארגון הקבלנים והבונים בצפון: “הרשויות המקומית בצפון הארץ חייבות ללחוץ על הממשלה כדי למצוא פתרון. לא ייתכן שישנם יישובים שלמים בצפון שלמעלה ממחצית מהבתים שם ללא ממ”ד. אם חלילה תקרה מלחמה אנחנו נהיה בקטסטרופה”

ראול סרוגו, נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ: “על מנת לספק לתושבי הצפון ממ”דים הממשלה צריכה לעודד פרויקטים רבים במסגרת פינוי בינוי ותמ”א 38, שייצרו מרחבים מוגנים בדירות שחסרות אותן”.

כפרניק 9991235 פורום קו העימות: לתקצב תכנית מיגון הצפון
61% מהבתים במעלות תרשיחא ללא ממ”דים

 


השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן