עתירה נגד הטורבינות


תושבי יאנוח נגד הפקדת תכנית טורבינות הרוח בשל היעדר זיקה ובעלות על הקרקע

 

כפרניק 888888888888888888656-page-001-1 עתירה נגד הטורבינות

 

השבוע הוגשה לבית המשפט בחיפה עתירה מנהלית על ידי חלק מבעלי הקרקעות ביאנוח, שעל אדמותיהם מתוכננת לקום אחת הטורבינות. העתירה נגד הועדה המחוזית צפון, רשות החשמל, יזמי התכנית (חברת זודיאק) ובעלי קרקעות אחרים בתכנית, וזאת בטענה שהועדה המחוזית קידמה את התוכנית לשלב ההפקדה שלא כחוק, ומשכך – בית המשפט מתבקש להורות על ביטולה. העתירה, בעלות של כ 40 אלף ₪, מומנה מכספי תרומות של תושבי ינוח וכפר ורדים.

העתירה מתייחסת לעובדה כי חלק מהחלקות עליהן אמורות לקום הטורבינות, הנן משותפות למספר בעלים (מושע) – שלא כל בעלי הזכויות בקרקע נתנו הסכמתם לתכנית.

צוות המאבק בכפר ורדים נגד הקמת הטורבינות ממשיך בפעולות הסברה בכפר והגשת התנגדויות.

נפתח דף פייסבוק ייעודי למאבק: “תושבי כפר ורדים פועלים נגד טורבינות הרוח“. בדף הועלה חומר רקע ומידע בנושא הטורבינות והנזקים הבריאותיים והסביבתיים שלהם ועוד סיבות למה להתנגד להקמתן בסמוך לכפר.

בימים אלו התוכנית נמצאת בהפקדה בוועדה המחוזית ואנחנו מארגנים כתיבת תצהירי התנגדות של התושבים אשר יישלחו לוועדה.  אנו מבקשים מתושבים שטרם כתבו תצהיר התנגדות לטורבינות ומעוניינים לעשות כן לפנות אלי במייל או בווטסאפ שלהלן על מנת לקבל חומר הסברה לכתיבת תצהיר.

hillel27@gmail.com

053-7762203

נותרו לנו כשבועיים בלבד לכתיבת התצהירים! נא הצטרפו למאבק נגד התכנית להקמת טורבינות רוח ענקיות (200 מטר גובה) במרחק 650 מטר בלבד משלב א.   ראו מפה מצורפת לעיל.

הלל גלזמן

בשם צוות המאבק בטורבינות.

 

כפרניק 00098988000000000000-scaled עתירה נגד הטורבינות

 


תגובה אחת

  1. תושבת ותיקה הגב

    אם יהיו טורבינות רוח בגובה 200 מטר כל אחד אני צופה עזיבה המונית של תושבים ובעיקר בשלב א’ . בנוסף פגיעה קשה ביכולת לאכלס את שלב ג’. אייל שמואלי ושאר חברי המועצה הנכבדים – תתעוררו.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן