על אנשים, שפנים, יתושים וביטחון


 

שי קולונימוס מסיים תפקידו כמהנדס המועצה, ענת גנץ מנהלת מח’ לשירותים חברתיים, הנמר האסיאתי תוקף, השפנים במגננה, הצהרונים בפעולה והביטחון בכוננות

 

במרכז מליאת מ.מ. כפר ורדים שנערכה בתחילת השבוע עמדו שורת ת”ברים שאושרו, דיון בדו”ח הביקורת ומספר הודעות של ראש המועצה סיון יחיאלי:

 

שנת הלימודים תשע”ט נפתחה באופן מוצלח ורגוע ללא תקלות עם 1,734 תלמידים במערכת החינוך בכפר ורדים.

גם הצהרונים נפתחו מחדש במסגרת המתנ”ס. קשה לחיות את יום העבר והרגולציה הכריחה אותנו לעבור למתוכנת זו, המחייבת אוכל מקייטרינג כשר ומפוקח. הדבר מייקר את הצהרונים ולעיתים קרובות עודף רגולציה הנו לרעת התושבים.

**

כפרניק WhatsApp-Image-2018-09-06-at-16.56.501-300x225 על אנשים, שפנים, יתושים וביטחון
שי קולונימוס (במרכז): זכות להיות מהנדס המועצה בכפר ורדים

 מהנדס המועצה, שי קולונימוס, הודיע על רצונו לסיים את תפקידו. למרות הבחירות, נפרסם באופן מיידי מכרז לתפקיד. תודה לשי על העבודה המצוינת.

קולונימוס, המסיים קדנציה של כמעט 4 שנים, סיפר כי התפטרותו נבעה מהחלטתו של סיון שלא להתמודד ומהצעת עבודה שקיבל מחברה יזמית. לדבריו, נפלה בידיו זכות גדולה לעסוק במגוון פרויקטים כמו הקמת בתי הספר תפן ותיכון אמירים, היכל הספורט ושלב ג’. הוא יחל עבודתו החדשה בנובמבר הקרוב, אולם הבטיח לעשות ככל ביכולתו לחפיפה והעברת התפקיד למחליפו, לאחר שיבחר.

**

ענת גנץ, תושבת כפר ורדים, נבחרה במכרז לניהול המחלקה לשרותיים חברתיים (רווחה). היא מחליפה את אילנה אלמוג שביקשה לסיים את תפקידה.

**

כפרניק WhatsApp-Image-2018-09-06-at-10.34.22-300x225 על אנשים, שפנים, יתושים וביטחון
סיון יחיאלי וד”ר אבנר ברזילי בוחנים מפגעי שפנים עם אנשי הרשט”ג

נערך סיור עם מנהל המחוז והאקולוג של רשות הטבע והגנים, בנושא שפני הסלע. השפנים הנם פונדקאים של מחלת הלשמניה (שושנת יריחו). בסיור זוהו מפגעים, כמו מסלעות ובתי גידול של השפנים – והתקבל אישור לטיפול בבעיה. בנוסף, המועצה הוציאה מכתב לרמ”י בדרישה לפינוי מסלעות.

 

התקבלו תלונות רבות של תושבים על מפגעי יתושים. קשה מאוד להדביר את “הנמר האסיאתי”, משום שיכול להטיל גם במקווה מים מאוד קטן כמו צלחת של עציץ בגינה. זהו יתוש “עצלן” בעל יכולת תעופה של עשרות מטרים בודדים.

כפרניק WhatsApp-Image-2018-09-06-at-10.35.52-169x300 על אנשים, שפנים, יתושים וביטחון
דגירת יתושים בחצר

המרחב הציבורי מטופל בקפדנות ובמקרים של תלונות, עומר המדביר ומוטי מנהל מח’ איכות הסביבה עוברים בחצרות באזור בו התקבלה התלונה. לעיתים קרובות המפגעים נמצאים דווקא בבית המתלוננים: מזרקה שלא פועלת, עדנית לא מנוקזת, מים עומדים בג’קוזי וכו’.

ערפול (סוג של ריסוס שהיה מקובל בעבר) באזורי מגורים מותר רק בנסיבות מיוחדות, הוא מסוכן וגם לא פועל נגד הביצים ולכן יעיל במידה נמוכה.

על התושבים לגלות אחריות אישית, לסרוק את החצרות ולראות האם לא שכחו בחקרה מרוק מים עומדים!

**

 חג הישוב נערך במתכונת צנועה עם הופעה מוצלחת של עילי בוטנר וילדי החוץ. עשינו השקעה גדולה השנה בחגיגות ה-70 למדינה, ובטח נציין את חג ה-35 בשנה הבאה בצורה יותר משמעותית.

**

התכנית למיגון הצפון מקבלת תאוצה. נערך סיור של שר הביטחון עם ראשי הישובים והתקבלו תקציבים, בעיקר עבור יישובי הגדר. בעתיד יושלמו ממ”דים בכל קו העימות בצפון, והרשויות תקבלנה ציוד וכלים להשלמת פערים ברצף התפקודי בשעת חירום. גם נושא צמצום זמן ההתראה מטופל.

**

לשאלת איריס וקנין, עדכן יחיאלי כי יש עיכוב בקבלת התקציב, 50 מיליון ₪ מהמשרד לאיכות הסביבה, לאשכול גליל מערבי. הסיבה: העברת המימון מותנה בחתימת הסכם אזורי עם המטמנה. נערך משא ומתן ארוך ומלא טוויסטים עם מטמנות עברון (קרובה ובעדיפות) ואבליים. נמצא בטיפול האשכול ובעל משמעות בעיקר לערים הגדולות כמו עכו ומעלות-תרשיחא.

**

 

הודעת ביטחון (ללא קשר לישיבת המליאה):

השנה נרשמה ירידה משמעותית של כ-45% בפריצות לבתים יחסית לתקופה המקבילה בשנה שעברה. אנו מייחסים זאת לעירנות התושבים, ולפעילות נמרצת של מחלקת הביטחון והמשטרה. עם זאת, בשבועות האחרונים ולקראת החגים מתרחבת באזור הצפון תופעה של פריצות לבתים ונסיון לגנוב כלי רכב מבעלי הבתים שנפרצו. (אזור לבון, חוסן, מעלות, מעונה וכפר ורדים). בכפר ורדים היו 3 נסיונות לגניבת כלי רכב ללא הצלחה.

בתקופת החגים מחלקת הביטחון  מתגברת את מערך האבטחה בסיורים נוספים ובנוסף תתוגבר נוכחות מתנדבי “משמר השכונה” ושוטרי משטרת ישראל. (בסיורים גלויים וסמויים).

אנו מבקשים לא להשאיר את מפתחות כלי הרכב  ורכוש יקר נוסף (טלפונים ניידים,  אייפד, תיקים אישיים, מחשב נייד) במקומות גלויים, וכן להקפיד על נעילת כלי הרכב. הימנעו מהשארת קוד הנעילה של הרכב בתוך הרכב.

בכל מקרה של חשד דווחו לנו /למשטרה באופן מיידי.

מתנדבים אשר מעוניינים להצטרף ל’משמר השכונה’ מוזמנים ליצור קשר עם סער 052-4296702

 

שנה טובה, שנת שקט ובטחון,

תושיה סוחריאנו

קב”ט מ.מ. כפר ורדים   052-4296700

 

 


5 תגובות

 1. אנונימי מסיבות ברורות הגב

  1) שימו לב לפוזה שבה נעמד סיון יחיאלי לצילום בענין שפני הסלע.

  2) העברית פשוט עילגת. א. איך לא מתביישים לכתוב “ובטח נציין…” בקטע אודות חג הישוב?

  ב. מה זה “מו”מ…מלא טוויסטים” בקטע אודות התקציב מהמשרד
  לאיכות הסביבה?
  פשוט בושה!

  3) בהודעת הבטחון שכחו לציין, שלא הכל הצלחות. לפחות מכונית אחת נגנבה בראש השנה. שמעתם כבר אודות “אמת בפרסום”?

 2. רגב אליהו הגב

  לא מובן לי אייך אנשים כותבים בעילום שם אין לכם ביצים .?.

 3. גלילי הגב

  לאנונימי, מה הסיבות הברורות כל כך לפחד הגדול? די לפחד, סיוון מסיים את תפקידו…
  מה הבעיה עם “הפוזה” בה סיוון עומד? למה זה בכלל מעניין אותך או מישהו אחר? הוא מסיים את תפקידו…
  השפה העילגת של מי? של סיוון? של המדווח? לא זכור לי ששפתו של סיוון עילגת או דלה.

 4. רגב אליהו הגב

  לגלילי.
  אתה בטחח מאנשי שלומו של המוכתר. לכן אתה יוצא להגנתו.זה שהוא עוזב ידוע כמה….. הוא השאיר במישרדו שפרץ וכיסה את כל הכפר גם אתה יודע כי כל הכפר מתחיל …. והמפץ הגדול עוד יגיע.לענין הפוזה .אנחנו הגברים לא אוהבים ……הבנתה?

 5. רגב אליהו הגב

  למה לצנזר עורך ניכבד. כל אחד עם סיגנונו. לא מכובד המעשה. לא כולנו שייק ספירים. אבל רוצים להביע את עמדותנו .נא אפשר לנו זאת.

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן