עיריית מעלות תרשיחא במשבר הקורונה


מוקד בעברית, רוסית וערבית * מוקם מערך מתנדבים * פיקוח עירוני ומשטרתי * שת”פ מוסלמי, יהודי ונוצרי

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-03-15-at-16.13.51-scaled עיריית מעלות תרשיחא במשבר הקורונה
עיריית מעלות תרשיחא: היערכות לקורונה

 

בהערכת מצב נוספת שקיים הבוקר ראש עיריית מעלות תרשיחא ארקדי פומרנץ, בהשתתפות מנכ״ל העירייה ומנהלי האגפים, חודדו ההנחיות החדשות, בהמשך להודעת ראש הממשלה אמש.

על פי ההנחיות החל מהיום, ראשון 15.3.20 הושבתה כליל מערכת החינוך העירונית, כולל בתי הספר, גני הילדים, מעונות היום והחינוך המיוחד. בנוסף, בוטלה כלל הפעילויות של תרבות הפנאי והחינוך הבלתי פורמאלי:- חוגים במתנ”סים, ספורט, קורסים, השתלמויות, כנסים, מוזיקה, פעילות תנועות הנוער ואחרים.

כמו כן ייסגרו קניונים ( למעט מרכולים ובתי מרקחת), פאבים ומסעדות, אולמות אירועים, חדרי כושר ובריכות שחיה, פינות חי, מקוואות, בתי קולנוע, תיאטרון ומוסדות תרבות אחרים.

תפילה וטקסים דתיים ייערכו בקבוצות של עד 10 אנשים כל אחת, תוך שמירת מרחק של 2 מטרים בין אדם לאדם ולא יותר משתי קבוצות בו זמנית.

המחלקה לשירות פסיכולוגי מפעיליה קו חם לכל שאלה. בין השעות 08:00 – 15:00 בטלפון: 04-9578798, בכל שעה אחרת במוקד 106.

בעירייה לא תתקיים קבלת קהל, כל יחידות העירייה, כולל רווחה וגבייה יטפלו בפניות טלפוניות ואלקטרונית בלבד.

על פי ההנחיות, אגף הרווחה יעניק מענה לכל המטופלים בביתם, ללא הגעה למרכזי יום וללא קבלת קהל. בימים אלה מוקם מערך מתנדבים שיסייע בהובלת מצרכי מזון ותרופות לקשישים ועריריים. בנוסף, גם אוכל חם שמחולק במרכזי היום, יחולק לבתים בתיאום מראש.

הפיקוח עירוני נערך לאכיפה יחד עם המשטרה בהתאם להנחיות משרד לביטחון פנים. במקביל, המוקד העירוני יאויש במתכונת חירום ל- 24 שעות ביממה, על ידי מוקדניות, דוברות עברית, רוסית וערבית.

עיריית מעלות תרשיחא תמשיך לעמוד בקשר ישיר עם כל גורמי החירום והמשרדים הממשלתיים הרלוונטיים, כדי לטפל בנושא הקורונה ולסייע עד כמה שניתן בצמצום התפשטות הנגיף, וכן לשמור על קשר רציף עם הציבור בכל מקרה בו תידרש. לצורך כך תתקיים הערכת מצב מדי בוקר, בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

ראש העיר ארקדי פומרנץ: “אני קורא שוב לתושבי העיר להקפיד לקיים את הנחיות משרד הבריאות, למען שלומם ובריאות בני משפחתם ותושבי העיר, תשמרו על עצמכם. העירייה תמשיך לספק מענה מלא לתושבים ולצורך כך תוגבר המוקד העירוני, אנחנו כאן לכל שאלה או סיוע”.

**

כפרניק WhatsApp-Image-2020-03-15-at-16.30.26-scaled עיריית מעלות תרשיחא במשבר הקורונה
פומרנץ, חמד וטאנוס עם הרב הראשי מאיר סייג, האימאם אברהים סוויטאת, הכומר האורתודוקסי נביל עבלני ונציג ועד הוואקף הקתולי ג’ון אנדראוס.

 

בעקבות ההנחיות האחרונות שהתקבלו אתמול במשרד הבריאות, על פיהם לא ניתן להתקהל בקבוצות הגדולות מעשרה אנשים, תוך הקפדה של מרחק שני מטרים בין אדם לאדם, קיים היום ראש עיריית מעלות תרשיחא ארקדי פומרנץ פגישה עם אנשי הדת בעיר, הרב הראשי מאיר סייג, האימאם אברהים סוויטאת, הכומר האורתודוקסי נביל עבלני ונציג ועד הוואקף הקתולי ג’ון אנדראוס.

במהלך הפגישה עדכן פומרנץ את אנשי הדת בדבר ההנחיות והעובדה כי התפילות יצטרכו להתקיים בקבוצות קטנות, תוך שמירת מרחק, על פי הנחיות משרד הבריאות. אנשי הדת הודו לראש העיר על הפגישה ועדכנו אותו כי כולם מתכוונים לשמור על ההנחיות וכי הם מבינים את החשיבות הנעוצה בקיומן.

ראש העיר ארקדי פומרנץ: “הפגישה עם אנשי הדת הוכיחה כי במעלות תרשיחא קיימת אחדות וכולם, פועלים בשיתוף פעולה מלא כדי למנוע מהנגיף להתפשט בעיר. אני מודה לאנשי הדת על שיתוף הפעולה”.

**

 

כפרניק 00009099090-scaled עיריית מעלות תרשיחא במשבר הקורונה
למרות הפייק ניוז אין חולים באזור מעלות תרשיחא

 

לפי שעה אין חולי קורונה באזור הקרוב – וזאת למרות הפייקניוז שהופצו ברשת בנוגע לינוח.

יש חולים בכפר יאסיף, כרמיאל, עכו, צפת, יובלים ורקפת.

פורטל כפרניק ימשיך ויעדכן בכל הנוגע לטיפול המקומי והאזורי בהתפשטות הקורונה

 

צילומים: עיריית מעלות תרשיחא


תגובה אחת

  1. ניצן רחל יעקוב הגב

    רק תגידו לי באיזה מקום אפשר קבל חדשות אמיתיות ולא פייקניוז, כל אתר רושם מספרים שונים בקשר לנדבקים בקורונה, מחלימים, בידוד, חולים קשים וכן הלאה, כך שאין לי שמץ מושג כמה חולים או נדבקים בעירי מעלות תרשיחא ובכלל באזור הגליל המערבי. תודה

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן