עומס ביחידת החילוץ

גיא גרברסקי מפקד יחידת החילוץ גליל-כרמל: לפני יציאה לטבע, חשוב שהטיול יהיה מתוכנן. אנא התייעצו עם יודעי דבר לגבי היכולת שלכם לסיים את המסלול בריאים ושלמים


 

מתנדבי יחידת החילוץ גליל-כרמל חילצו היום מטיילת בת 35 שנפלה ונחבלה בידה סמן לעין זבד בשמורת הר מירון. היא פונתה מחוץ לשטח השמורה שם המתין לה אמבולנס של מד”א שפינה אותה לבית החולים.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-04-02-at-16.07.52-scaled עומס ביחידת החילוץ
חילוץ בהר מירון. באדיבות יחידת חילוץ גליל כרמל

 

יותר מוקדם השבוע חילצו המתנדבים נער בן 15 שטייל גם הוא בעין זבד בהר מירון במסגרת בית הספר. הנער מעד נפל ונחבל ברגל. בבדיקה של חובש היחידה הנער סבל משבר ברגל. הנער פונה במסע אלונקות אל מחוץ לשטח השמורה, שם המתין לו אמבולנס של מד”א, שפינה אותו לבית החולים זיו בצפת.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-03-30-at-19.55.12-2-scaled עומס ביחידת החילוץ
יחידת חילוץ גליל כרמל בפעולה

 

באירוע נוסף, מורה בן 67 שהדריך בשמורת נחל כזיב במסגרת טיול בית הספר, התעלף ולא היה מסוגל להמשיך וללכת. חובשי היחידה העניקו לשניהם טיפול רפואי ראשוני. המורה פונה גם הוא במסע אלונקות אל מחוץ לשטח השמורה, שם המתינה לו ניידת טיפול נמרץ של מד”א, שפינתה אותו לבית החולים גליל מערבי בנהריה.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-03-30-at-19.55.11-1-scaled עומס ביחידת החילוץ
חילוץ בנחל כזיב. באדיבות יחידת החילוץ גליל כרמל

  

 

גיא גרברסקי מפקד יחידת החילוץ גליל-כרמל:

“מתנדבי יחידת החילוץ גליל-כרמל של משטרת ישראל עסקו היום בשלושה חילוצים רפואים דחופים באזורים שונים. מצב זה מצריך מאיתנו לאתר את הפצוע להגיע אליו במהירות, לתת לו טיפול רפואי ולחלץ אותו מהשטח.

“אנחנו בפתחה של עונת הטיולים בצפון, שבה מטיילים רבים פוקדים את שמורות הטבע. בקשתי אליכם: לפני יציאה לטבע, חשוב שהטיול יהיה מתוכנן. אנא התייעצו עם יודעי דבר לגבי היכולת שלכם לסיים את המסלול בריאים ושלמים, טיילו אך ורק במסלול המסומן, בררו מה מזג האוויר באותו יום, הביאו מספיק מים ואוכל וכמובן טלפון נייד עם סוללה מלאה. בכל מקרה, אם נקלעתם לצרה חייגו 100 ותבקשו את סיוע יחידת החילוץ ואנחנו נגיע.״

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-04-02-at-18.46.28 עומס ביחידת החילוץ
גיא גרברסקי מפקד יחידת החילוץ גליל-כרמל: חשוב שהטיול יהיה מתוכנן

 

גם יחידת חילוץ גולן היתה מאוד עסוקה השבוע!

 
השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן