סוגר מעגל


סגן ע’, מישוב קהילתי בגליל המערבי, סיים בהצטיינות קורס חובלים במגמת הצוללות * בטקס השתתפו גם סבתא רבתא עדה קרל אלמנתו של צבי קרל ממקימי חיל הים, הסב אילן שריון צוללן לשעבר בעצמו, והאב צחי סא”ל במיל. בזרוע הים

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-09-05-at-20.06.49 סוגר מעגל
4 דורות של חייל הים בטקס סיום קורס חובלים של סגן ע’

 

סגן ע’, בן 21, סיים השבוע בהצטיינות את קורס החובלים במגמת צוללות – והוא דור רביעי ליורדי ים בשירות מדינת ישראל ואפילו עוד לפני כן. צבי קרל ז”ל, סבא רבא מצד אביו, שירת בצי הבריטי והיה ממקימי הפלי”ם, הזרוע הימית של הפלמ”ח; ובהמשך מראשוני חיל הים הצה”לי. אילן שריון בן ה־75, סבו מצד אמו אביטל, שירת כקצין בשייטת הצוללות והיה בצוות שהביא את הצוללת אח”י גל לישראל. לפני מספר ימים העניק שריון לנכדו ע’ את סיכת הצוללן. צחי, אביו של ע’, השתחרר לפני כשש שנים בדרגת סא”ל לאחר שמילא שורה של תפקידים בחיל הים, ובתפקידו האחרון שימש כראש משלחת רכש בניו־יורק.

ע’ נולד וגדל בישוב קהילתי בגליל המערבי. הוא הבכור, ולו אח ואחות צעירים. את היסודי וחטיבת הביניים למד בישוב ובתיכון למד במנור-כברי במגמות פיזיקה וקולנוע. חלק משנות הלימודים גם היה בניו-יורק במסגרת שליחות צחי אביו. הוא מציין כי בגיל צעיר שיחק כדורסל, וכן ניגן על גיטרה והיה חניך ומדריך בשבט הצופים המקומי.

למרות המורשת המשפחתית, ע’ דווקא חלם להיות חי”רניק. בגולני. הוא קיבל זימון לחובלים, החל את המיונים – והשאר זה היסטוריה. לדבריו, חלק גדול מחבריו לשכבה בחרו לשרת ביחידות מיוחדות, סיירות, יהלום, אגוז, עוקץ וכו’. זה החינוך שקיבלו בבית ובישוב.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-09-05-at-17.09.49 סוגר מעגל
סבא אילן שריון מעניק לנכדו ע’ את סיכת הצוללנים

 

טקס סיום קורס החובלים היא מאוד מרגש עבור ע’ ומשפחתו. סבתא רבתא, עדה קרל בת ה-95, אמרה שסבא צבי בטח מסתכל מהשמיים, מחייך ומאוד גאה בנין המוכשר. גם שאר בני המשפחה, אלו עם העבר בחיל הים וגם אלו שלא היו –  רוו השבוע נחת גדולה.

בהצלחה!

 

https://www.facebook.com/israel.navy/videos/2430875763671361/

 

 

צילום: דובר צה”ל

 

 


השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן