נדל”ן ומינויים

מליאת מ.מ. כפר ורדים: גאות במחירי הבתים * מינוי נועם מסד, מיטל גולדשלגר, שרון אגוזי וצחי גולן * קורונה * אחוזת הוורדים * תביעה של 13 מלש"ח ועוד


 

מליאת מועצת כפר ורדים שנערכה השבוע, אישרה מספר מינויים:

 

תודה לשמר ובהצלחה לנועם

המליאה אישרה את מינויו של נועם מסד, תושב כפר ורדים, למהנדס המועצה. מסד מחליף את שמר ברוך, שביקש לסיים את תפקידו לאחר קדנציה קצרה של כשנתיים ומונה לאחרונה למהנדס העיר בית שאן.

 

 

הכח הנשי

המועצה אישרה את מינויין של ד”ר שרון אגוזי ומיטל גולדשלגר להנהלת המרכז הקהילתי (מתנ”ס) כנציגות ציבור; וזאת בנוסף לתמי חצ’ואל מנכ”לית המועצה ותושיה סוחריאנו הקב”טית כנציגות עובדי המועצה.

כן אישרה  המליאה את הסמכת חצ’ואל וסוחריאנו לעשות שימוש במערכת התקשרויות (מכרזים וכו’) “אשכולית”, של אשכול רשויות גליל מערבי.

 

 

דירקטור במעיינות זיו

המועצה אישרה את מינויו של יצחק (צחי)  גולן לדירקטור מטעם כפר ורדים במעיינות זיו. גולן מצטרף ליורם איילון, המשמש בתפקיד כבר מספר שנים.

 

 

כפרניק 20210215_205907-scaled נדל"ן ומינויים
מאשרים את מינוי צחי גולן לדירקטור במעיינות זיו

 

**

  

חלק ניכר מישיבת מליאת מועצת כפר ורדים שנערכה השבוע, הוקדש לעדכונים שונים של ראש המועצה. בשל הקורנה, לא נערכה זה מספר שבועות ישיבה, ונושאים רבים הצטברו על שולחנו של אייל שמואלי:

 

פיתוח ונדל”ן

ראש המועצה הצביע על ביקושים גבוהים לבתים בכפר, ועליה של כעשרים-שלושים אחוזים במחירי הבתים.

בנוסף, בשכונת ורד הכפר יש היקף מכירה גבוהה, הקבלן בובליל מתכוון להגיש לוועדה המקומית לתכנון ובניה מעלה הגליל (מעונה) את התכניות לשכונה המיועדת מתחת רחוב חצב (עדיין שלב ב’), והקבלן חדיף ביקש היתרי בניה לשכונה בשלב ג’.

יש התקדמות בדיונים עם רמ”י ומינהלת הדיור של הצבא, להקמת שכונה לאנשי קבע, 56 יחידות, בשלב ג’ – במתכונת הדומה לשכונה הצעירה בכפר: מגרשים של 250-300 מטר.

נראה כי ישנם ביקושים גדולים וחדשים של בני המקום למגרשים בשלב ג’, והושגו הסכמות עם רמ”י על מכרז נוסף לבני המקום.

רמ”י תוציא למכרז 7 מגרשים בודדים שרובם ברחובות זויתן, כזיב וירדן (שכונה ו’) – והמועצה תקבל סכומים נאים על השיווק.

לאחר מספר כישלונות, בכוונת רמ”י להוציא מכרז לשיווק מגרש 701, (אזור המדורות: מתחת מעלה השמורה מדרום לדרך לבית העלמין): שטח של כ-21 דונם המיועד ל-63 יחידות דיור. נדרש במקום סקר של רשות העתיקות, וכן העתקת קו הביוב, כך שבכל מקרה זהו פרויקט ארוך טווח.

כל השיווק נעשה על ידי רמ”י!

 

חברת קסמ״ג שביצעה את הפיתוח של שלב ג’ הגישה תביעה נגד המועצה ע״ס 13 מיליון ₪. המועצה לומדת את התביעה ולשם כך שכרה משרד עו״ד חיצוני שייצג אותה.

 

 

קורונה

כפר ורדים נמצא ברוב הזמן בצבעים ירוק וצהוב (בתכנית הרמזור), עם פיק אחד בכתום בציון 6.5. מצב המתחסנים, בעיקר בני השישים פלוס, בכי טוב, ונערכו פגישות עם קופות חולים כללית ומכבי לראות היכן ניתן לשפר את היקף המתחסנים בעיקר בגילאי הביניים (35-52). נכון למועד הישיבה, יש בכפר ורדים קרוב לאלף תושבים היכולים להתחסן, שטרם עשו זאת (השאר: מחלימים, חיילים ונערים-ילדים מתחת גיל 16). בביקור של אורי גורדון, אלוף פיקוד העורף, נבחנה האפשרות להביא עמדת חיסון לכפר ורדים, במטרה להקל על התושבים ולעודדם להתחסן.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-02-17-at-16.19.33-1 נדל"ן ומינויים
אייל שמואלי והאלוף אורי גורדין

 

חברת המועצה, קרן דרוקמן אדיב, ציינה לטובה את הפוסטים שמפרסם לעיתים ד”ר זאב קלינסקי, מנהל כללית כפר ורדים – במטרה להסביר את חשיבות החיסון לפרט ולקהילה.

 

 

הפיאצה מתחת בית ספר קשת

מתחם האמנים החדש, שעומד בפני סיום, יצר אזור ציבורי יפה מאוד, שבמרכזו תוקם פיאצה, יוצב משדר ווי-פי חזק לשימוש הציבור וריהוט גן. האזור הציבורי כולל את הצריף הירוק, האמפי, המוזיאונצי’ק ושביל אבני הדרך. בהמשכו גם בית המשפחה והגיל הרך, המשכ”ל (נדרש שיפוץ) ומשרד המחלקה לשירותים חברתיים.

 

  

 

כפרניק 20210215_212901-scaled נדל"ן ומינויים

 

מסתמן פתרון באחוזת הוורדים

לאחר אין ספור שינויים, כמו גם מאבקים משפטים וחריגות בניה, נראה כי המועצה ויוסף עודה, יזם אחוזת הוורדים (הגולדן וילג’), הגיעו להסכמה על מתווה לתכנית להשלמת הפרויקט.

עניין זכויות הבניה והיקפה (מספר קומות וכו’) במקום נמצאים זה זמן רב במחלוקת בוועדה המקומית לתכנון ובניה במעונה וכן בוועדת הערר המחוזית.

שמואלי דיווח, כי בשיתוף חברי המועצה טוביה ארז וקרן דרוקמן-אדיב, סוכם כי היזם יגיש תכנית חדשה, חלקה בהתחשב בהערות של חברי המועצה ומהנדס המועצה הפורש, שמר ברוך. במסגרת ההבנות, הסכים היזם להוריד קומה (מחמש לארבע קומות) בבניין המרכזי בחזית שפונה לדרך ההר (מזרחה). כמו כן עלתה האפשרות כי היזם יבקש מרמ”י לקבל גישה לכניסה למתחם דרך רחוב גלבוע, על-חשבון חלק מהשצ”פ במקום, והמועצה תסכים לכך. שמואלי ציין כי הדיונים היו באווירה טובה וכי עכשיו הכדור בידי היזם, הועדה המקומית ורמ”י.

 

כפרניק 20210215_204257-scaled נדל"ן ומינויים

 

 

60 חלקות קבר

ניכר חוסר גדול במקומות בבית העלמין בכפר ורדים. משרד הדתות איננו מאפשר בשלב זה הרחבה משמעותית, בין היתר בשל היעדר תקציב, רצף של ממשלות מעבר וכו’. נועם מסד, מהנדס המועצה הנכנס, איתר אפשרות להכשרת עוד 60 חלקות קבר בשטח הנתון. נראה כי יספיק לשנתיים הקרובות, בתקווה שמשרד הדתות בממשלה הבאה יוכל להציע פתרון לשנים הבאות.

 

הרשמה לפעוטונים

דווח על הרשמה ערה לפעוטונים בכפר ורדים: 18 ילדים מתוכננים להיכנס למסגרת בשלושת החודשים הקרובים. הצוות עובד גם על שיווק לקראת השנה הבאה. שירי שחר לנציאנו, שניהלה את פעוטוני כפר ורדים בתקופה האחרונה, הודיעה כי מסיימת את תפקידה וטרם נמצאה מחליפה.

מנהלת המרכז קהילתי וצוות המרכז הקהילתי מטפל בכל ההיבטים הניהוליים והאדמיניסטרטיביים השוטפים והצוות ממשיך לקבל הדרכה והנחייה מרשת התחלה חכמה.

 

**

המועצה גם אישרה את תקציב המועצה לשנה הקרובה: 60 מיליון ש”ח

 

 

 
תגובה אחת

 1. אייל הגב

  תודות:
  אורנה שמחון – מחוז צפון( חינוך מוטה עתיד).

  סיון יחיאלי – כפר ורדים ישוב קו עימות צמוד גדר.

  יו”ר הקואליציה ח”כ מיקי מכלוף זוהר.
  שר הפנים השר אריה מכלוף דרעי.

  ראשי רשויות האיזור – שנותנים אימון בחינוך כפר ורדים ושולחים את ילדי הישובים להתחנך בכפר.

  ועד הורי תפן – מיישובי משגב והסביבה .

  לתושבי תרשיחא שרכשו מגרשים בשלב ג – ברוכים הבאים.

  לצוות המנהלים ועובדי המועצה.

  ולכל התושבים שיודעים מהי קהילה מכילה ומוכלת.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן