משלומי להר הרצל

מיכל אידלמן אוחנה מכללית מחוז חיפה וגליל מערבי באירוע המחווה לצוותים הרפואיים בטקס המשואות בהר הרצל * מחקר: תופעות לוואי קשות למחלימים מהקורונה


 

מיכל אוחנה אידלמן, מנהלת הסיעוד בשירות בריאות הנפש של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי שלקחה גם חלק פעיל מאד בהתמודדות עם הקורונה, עשתה את כל הדרך מהצפון, כתושבת שלומי להר הרצל – לשם נשלחה כמייצגת כללית במחוז, בין 300 עובדי בריאות שהוזמנו לקחת חלק בטקס כהוקרה על מלחמתם בקורונה.

 

 

כפרניק 888676-scaled משלומי להר הרצל
מיכל אוחנה אידלמן, מנהלת הסיעוד בשירות בריאות הנפש של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי בטקס בהר הרצל

 

במהלך שנת הקורונה, איישה מיכל את חמ”ל הקורונה, בו טופלו מרחוק עשרות חולים שאושפזו בביתם והיא מחסנת במוקדי החיסונים של כללית. היא עצמה נדבקה במהלך עבודתה ולאחר שהוגדרה כמחלימה, ממשיכה לסבול מתופעות רבות לאורך חודשים. בעקבות שיחות עם מחלימים בהן הסתבר לה שרבים מהם סובלים מתופעות כאלה, דחפה לבדיקת הנושא באופן מחקרי.

 

  

 

אכן, מחלקת הסיעוד של כללית במחוז, בהובלתה של רות ברוך, ערכה מחקר ראשון מסוגו שהקיף כ-1,000 חולי קורונה בביתם וממנו עלה ממצא שהיה מפתיע ולא מדובר באותם ימים, על כך ש-73% מהמחלימים ממשיכים לסבול לאורך חודשים מתופעות לוואי גופניות ונפשיות ולמעלה מ-40% מתקשים לשוב לפעילות ועבודה באופן מלא או חלקי. בעקבות ממצאים אלה, מתקיימות בכללית סדנאות לסובלים מתופעות פוסט קורונה, בהנחייתה של מיכל, שמשלבת ניסיון אישי עם ידע מקצועי.

הפעם זכתה מיכל לפסק זמן של נחת כשנבחרה לייצג את כללית באירוע השירה של הצוותים הרפואיים.

 

כפרניק 8878-scaled משלומי להר הרצל
מיכל אידלמן אוחנה משלומי השתתפה באירוע המחווה לצוותים הרפואיים בטקס המשואות בהר הרצל

 

מיכל: “הגיעו אנשי צוותים רפואיים מכל הארץ ויחד שרנו את ‘תתארו לכם’ של שלמה ארצי בצורת קולולום. לאחר חזרות רבות הוקלטנו ולראות זאת בטקס בערב יום העצמאות היה רגע מרגש במיוחד – זו זכות להיות חלק מחגיגות 73 למדינה ולשיר לצוותים הרפואיים, לאזרחים ולתאר עולם שבו אנו הולכים עם שמש בכיסים והיה זה סיכום מדהים לשנה מאתגרת אך גם מלאת סיפוק”.

אגב, מיכל כבר למודת אירועים מרגשים ולפני 3 שנים קיבלה גם את אות הנשיא כאחות מצטיינת.

 

 
השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן