מה קורהנה בכפר


אייל שמואלי: מנהיגות עם שיקול דעת, אחריות, בגרות וצניעות * צ’ט עם ד”ר זאב קלינסקי * מחווה לאיטליה * מיפוי בני 65+

 

כפרניק 91072252_1966790160131331_4714759546994688000_n מה קורהנה בכפר

 

להלן מספר עדכוני קורונה מכפר ורדים, נכון ל-31/3/20:

ממועצה מקומית כפר ורדים נמסר הערב, כי במהלך הימים הקרובים, המועצה ופיקוד העורף, בסיוע מתנדבים, יבצעו מיפוי אוכלוסיה בגילאי 65 פלוס.

תושיה סוחריאנו, קב”טית המועצה, מסרה כי המיפוי יהיה באמצעות שיחות טלפון, והודתה על שיתוף הפעולה מצד התושבים.

 

**

 

כפרניק 91463144_1967437726733241_3492493368737398784_o-scaled מה קורהנה בכפר
כפר ורדים במחווה לעם האיטלקי

 

ראש המועצה, אייל שמואלי, עדכן כי בכפר יש חולה אחת מאומתת ועוד 36 תושבים מבודדי בית. המועצה שתלה פרחים בצבעי דגל איטליה – לאות הזדהות ומחווה לעם האיטלקי שנפגע במגפה הקשה.

כן פרסם כי מחר (רביעי, 1/4) בשעה 19:00 יארח לצ׳ט את ד״ר זאב קלינסקי, מנהל מרפאת כללית בכפר ורידם. משך השידור יהיה 45 דקות בהן יוכלו התושבים לשאול שאלות בנושא נגיף הקורונה. הצ’ט יועבר בשידור חיי בפיסבוק של ראש המועצה.

את השאלות ניתן לשאול תוך כדי שידור בתגובות אבל על מנת לייעל את השידור רצוי להעביר במייל עד שעה 16:00 מחר. lishka@k-vradim.org.il

 

כפרניק 91837906_1967622120048135_4889598680543264768_o-scaled מה קורהנה בכפר

 

**

שמואלי גם פרסם את הדברים הבאים:

קהילת כפר ורדים היקרה (פוסט ארוך וחשוב לקהילתנו)

כפי שעדכנתי, הנגיף לא פסח על כפר ורדים.

בימים אלו, בהם אנו חווים סערה בריאותית וכלכלית גדולה ביותר, עושה הרושם שנכנסנו אל תוך טלטלה משמעותית, המנדנדת אותנו בין בידוד לאחדות, בין עליות למורדות.

המשבר העולמי, המשפיע על ארצנו, יישובנו, משפחתנו ועל כל אחת ואחד מאתנו –  מחייב אותנו לעצור ולהתבונן בעיניים אחרות, שונות ואחראיות באופן שבו יש להתמודד עם משבר זה. בתקופה זו, נבחנת המנהיגות של כולנו, ללא קשר למיקומנו ותפקידנו. ממנהיגות של ממשלה, של מערכת בריאות על רופאיה ועובדיה, אל מנהיגות של קהילה, דרך מנהיגות חינוכית, מנהיגות של הורים במשפחה, ומנהיגות בין חברים ושכנים.

זה נכון שבמשברים יש דרכים שונות להתמודדות ואין תשובה אחת נכונה. יחד עם זאת, כולנו מצפים למנהיגות המשדרת שיקול דעת, אחריות, בגרות וצניעות. צניעות בפני נפלאות הטבע שמראה לנו שוב שנגיף זעיר מסוגל לטלטל את כל התחכום והקדמה של הישגי המדע והטכנולוגיה האנושית, וצניעות בפני איש ורעהו, חברינו לקהילה, אנשי הצפון, עם ישראל ותושבי ישראל באשר הם ועל כן נשמור בוודאי על צניעותם של החולים שלבטח לא חלו מרצון.

חווית הסגר והבידוד זרה לנו כקהילה, הורגלנו וצמחנו מקיומם של מפגשים חברתיים, חגים, השתתפות באירועים שמחים ועצובים, שותפות בוועדות לטובת הישוב, הפעלת קבוצות העוסקות בנושאים מגוונים, ועוד ועוד. קהילה על כל מאפייניה…

וכעת, אנחנו נדרשים להיות קהילה, אבל אחרת. קהילה המביאה לידי ביטוי אחריות חברתית מזווית שונה. זווית השמה דגש על משמעת אישית ועל ערבות חברתית. קהילה שמנהיגותה מתאפיינת בהקשבה להנחיות ובמילוי אחר הוראות, קהילה שמזהה את החוליות הזקוקות לעזרה מכל סוג ומוצאת את הכוחות לסייע, גם במסגרת הבידוד החברתי.

רק אחריות קהילתית כזו, תסייע לנו להתגבר על הקושי הניצב בפנינו ולהתרומם מהמשבר הנוכחי, ואנחנו נתרומם וננצח. המשבר מוזכר לא אחת במקורותינו. מעניין לראות כי יש אזכור למשבר בהקשר של לידה. משבר הינו כינוי גם לכיסא היולדת. בעזרתו, יוצאים מהכאב העצום המלווה את הלידה לחיים חדשים, לעולם חדש ולעולם לא יזכור הנולד את כאב לידתו.

את המשבר הזה ננצח. יסייעו בידנו עוצמתו הטכנולוגית של עם ישראל ושל העולם כולו, יסייעו הידע הרפואי העצום והמדע המפותח. אך חוץ מגורמים חשובים אלו, תנצח רוח הקהילה, זו שאני יודע שמפעמת בתושבי כפר ורדים מימי הקמתו וביטויים מרגשים לרוח זו אני רואה בכל יום ויום בתפקידי כראש המועצה ובחיי הפרטיים, כתושב וכאזרח.

ערבות הדדית, ידידות, דאגה לזולת, התגייסות לסיוע לכל דורש, הם הם כוחנו האמיתי והרוח המפעמת בקהילה המיוחדת שלנו.

חיים נחמן ביאליק  כתב באחד ממאמריו: “אין רואים את הרוח, אבל היא הנוהגת את הספינה, ולא הסמרטוטים האלה המתנפנפים מעל התורן לעיני כל.” הרוח שלנו כקהילה אחראית ומחויבת ,תוביל אותנו לחוף מבטחים.

אני מבקש להוקיר את הצורה שבה אתם נוהגים יחד איתנו את הקהילה בימים אלו. אני מבקש להביע הערכה לרוח הקהילה, גם כאשר נמצאת בהסגר ובידוד. המשיכו להיות מסורים למשפחתכם ולקהילה שלנו, היו משענת לילדיכם, להוריכם ולחבריכם. זו העת לדאוג לשלומם ורווחתם הבריאותית והנפשית. אני חברי ועובדי המועצה נמצאים כאן לכל שאלה, בעיה ועדכון.

בהערכה רבה,

אייל שמואלי

 


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן