מגדל אפיק ישראל בגליל המערבי


הפנינג אופניים בגליל המערבי עם 600 רוכבים מכל העולם: רביעי עד שבת

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-09-25-at-08.16.591 מגדל אפיק ישראל בגליל המערבי
צילום רונן טופלברג

 

היום, רביעי 25/9/19, יוצא לדרך מירוץ האופניים “אפיק ישראל” בהשתתפות כ-600 רוכבים, כחמישית מהם הגיעו מחו”ל. המירוץ יערך ארבעה ימים ויסתיים בשבת 28/9/19.

תחילת המירוץ בכפר האופניים אשר הוקם במתחם המועצה האזורית מטה אשר – וממנו יוזנקו הרוכבים. בשבת יתקיים הפנינג אופנים למשפחות על מסלול אפיק ישראל.

התחרות נתמכת על ידי משרד התיירות, מנהל הספורט, אשכול גליל מערבי, מ.א. מטה אשר, עיריית עכו, אוצרות הגליל, רשות ניקוז ונחלים גליל מערבי, קרן קיימת לישראל, איגוד האופניים, הפועל וגופים נוספים.

לתחרות השנה הצטרפו נותני חסות רבים ביניהם: חברת הביטוח מגדל,  Trek ,GU ,RUDY PROJECT ,SHIMANO , JINGA ועוד.

שנה לפני אולימפיאדת טוקיו, ענף אופני השטח בעולם נערך: מרוץ האופניים הגדול בישראל, מגדל אפיק ישראל, המכונה “הטור דה פראנס הישראלי”, יתקיים השנה זו השנה השביעית, וייקחו בו חלק 600 רוכבים, מתוכם 20% רוכבים מהעולם. המירוץ מאפשר צבירת נקודות לקראת אולימפיאדת טוקיו שתתקיים בעוד כשנה.

גם השנה יגיעו שורה של רוכבים מובילים בעולם, ביניהם: המנצחים באפיק 2018, הגרמנים  Maximillian Brand (מקום 43 בעולם, ואלוף גרמניה הטרי) ו- George Egger (מקום 34 בעולם). כן ישתתפו המתחרים שהגיעו מקום שני באפיק 2018, Karl Markt  ו-Gregor Raggl , זוג אוסטרים המדורגים מקום 12 ו- 31 בעולם מקבוצת Moebel Maerki MTB Pro Team. מהצד הישראלי, גיא ניב מקבוצת ISRAEL CYCLING ACADEMY, הרוכב הישראלי שהשלים את הג’ירו, יתחרה יחד Payson Macalveen אלוף ארה”ב ברכיבת מרתון אופני הרים בשנתיים האחרונות. גם כמה מחברי נבחרת ישראל ישתתפו במירוץ ביניהם שלומי חיימי, תומר זלצמן, גיא זסלר ונעמה נוימן.

נעם בירן מכפר ורדים יתחרה במירוץ ביחד עם צור שדה מקיבוץ אילון.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-09-25-at-08.16.592-1 מגדל אפיק ישראל בגליל המערבי
צילום תומר פדר

 

המירוץ הוא טור אופני הרים זוגי, המתפרש על פני ארבעה ימים המחולקים לפרולוג ו-3 סטייג’ים שאורכם הוא כ-300 ק”מ בסך הכל. השנה החליטה הנהלת התחרות להוסיף יום מקדים לתחרות שידרג את הרוכבים ויקבע את סדר יציאתם למירוץ. מסלול הפרולוג נקבע על חומות עכו.

 

תצפית: 26/9/19 בין 9:00 – 12:00 באגם המונפורט!

כפרניק 777901 מגדל אפיק ישראל בגליל המערבי

 

תאור כל המסלולים והתצפיות

 

ביום חמישי 26.9 בין 09:00-12:00. מסלול הרכיבה במעלות – בו ייתכנו הפרעות בתנועה ותנועה ערה של רוכבים:

1. אגם מונפורט – ציר המפלים
2. רחוב הורד
3. רחוב יקינטון
4. רחוב יסמין
5. מ”ג המעפילים
6. שדרות ירושלים
7. רחוב החשמונאים
8. פארק המים
9. רחוב דפנה
10. רחוב מרווה
11. שדרות הנשיא הרצוג
12. טיילת מתחת לרחובות ירדן, כזיב אודם ושניר
13. רחוב שוהם
14. היכל התרבות

 

 

בנוסף למירוץ המלא של ארבעה ימים ניתן להשתתף במקצים חד יומיים:

חד יומי שישי, שכולל את המסלול המלא והארוך של יום שישי (92 ק”מ עם 1410 גובה מצטבר); חד יומי שבת, עם שתי אופציות (מסלול מלא הכולל 72 ק”מ עם 870 מטר טיפוס או מסלול בינוני הכולל 53 ק”מ עם 420 מטר טיפוס. את המסלול הבינוני ניתן לרכב בזוגות או ביחידים).

“מגדל אפיק ישראל” מהווה מפעל הנצחה לגיורא צחור, מפקד ובכיר במוסד, שנהרג בתאונת דרכים בעת שרכב על אופניו. עמידה באתגרים מיוחדים, מקצועיות, אהבת ישראל והטבע היו אבני דרך שסללו את נתיב חייו. גל צחור, בנו של גיורא, יזם את המירוץ ומנהל אותו עד היום.

משה דוידוביץ, ראש מועצה אזורית מטה אשר: “האירוע מגשים את חזון המועצה אשר הקימה בחמש שנים האחרונות 5 סינגלים לאופניים – יער חניתה, יער אחיהוד, מצובה, כברי ויחיעם אשר יש ביניהם חיבור ממסלול למסלול ושדרוג יער אחיהוד ומקדמת את תיירות האופניים פנים ונכנסת.

“אירוע בסדר גודל כזה המגיע אלינו הוא חגיגה לכולם, למקצועני הספורט שיזכו לרכוב בנופי הגליל המגוונים והיפים, לחובבים, לתיירנים ולכל המשפחות והקהילות ברשויות השותפות שיחוו כאן מירוץ מהמעלה הראשונה.”

 


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן