לזכר יהודה אדרי ז”ל

הטורניר המסורתי בהשתתפות בתי הספר לכדורגל של מעלות-תרשיחא, שלומי וכרמיאל


 

כמדי שנה מתקיים בבית הספר העירוני לכדורגל על שם יהודה אדרי ז”ל, טורניר לזכרו בו משתתפים עשרות ילדים מכל רחבי הצפון: ממעלות-תרשיחא, שלומי וכרמיאל.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-03-16-at-20.28.01-scaled לזכר יהודה אדרי ז"ל
מימין יורי קוצ’ר, המשנה לראש העיר ומחזיק תיק הספורט משמאל חיים אדרי, מנהל בית הספר העירוני לכדורגל ואחיו של יהודה ז”ל שנפטר ממחלה קשה לפני כעשרים שנה. במרכז: ראש העיר ארקדי פומרנץ

 

יהודה גדל והתחנך במעלות, את עיצובו כבוגר ואמונתו כאדם רכש בלמידה עצמית ומתוך התנסויות רבות שהחיים הציבו בדרכו. עם תום שירותו הצבאי פנה לעבודה בלשכת הרווחה בעיר, בה שימש כמדריך חבורת רחוב ובמקביל הקים בהתנדבות, את מה שהיה מאוחר יותר המוטיב המרכזי בחייו: תנועת הנוער בית”ר.

כדי להשריש את אמונתו בחר יהודה לעשות זאת דרך הספורט הקרוב לליבו. חדור אמונה ומצויד בידע נסך לשיאים חדשים, תנועת נוער לתפארת וקבוצת כדורגל מצליחה. תחומים אותם טיפח ובהם עסק עד לימיו האחרונים. 

 

בקבוצת הכדורגל עבר את כל המסלולים האפשריים, חניך, מדריך, שחקן, קפטן, מאמן ויו״ר הקבוצה ואף זה שסימן את המגרש, דאג לכביסה, פתח את האצטדיון ועסק באפסנאות.

פשטותו, נעם הליכותיו וכשרונו להתחבר על קטן כגדול, הקנו לו את היכולות להיות מעורב בחיי כל תושב, לעזור ולתמוך בכל עת ובכל צרה.

אין יותר ראוי להנציח את פועלו ע״י בית הספר העירוני לכדורגל אשר מנחיל את מורשתו ומחנך על אותם ערכים שיהודה ז״ל פעל והשריש.

אנו יודעים מקרוב שחיים אחיו של יהודה בחר כדרך חיים להקדיש ולהנציח את זכרו על ידי חינוך וערכים שיהודה האמין ופעל. רק עיר המשמרת  את עברה מבטיחה את  עתידה.

בסוף ינואר 2002 אובחנה מחלת הסרטן בגופו של יהודה אשר הכריעה אותו והותירה משפחה כואבת ועיר המומה.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-03-16-at-20.28.07-scaled לזכר יהודה אדרי ז"ל
עידן כפיר בסלפי בטורניר על שם יהודה אדרי ז”ל

 

 

(כתב עידן כפיר. מבוסס על פוסט של יעקב אוחנה, חברו של יהוד אדרי ז”ל)

 
תגובה אחת

  1. אורנלדו ביאפרה הגב

    היה …….

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן