כללית רכשה 1.3 מיליון חיסוני שפעת

רינת בסל: צפויה שפעת קשה, בואו להתחסן * תלמידי ב'-ד' יחוסנו במסגרת בית הספר


 

מבצע חיסוני שפעת לחורף 2021-2022 נפתח בכללית וגם השנה, כמו בשנה קודמת, המבצע יתנהל במקביל למאבק למיגור הקורונה.

בחודשי הקיץ הנוכחי הייתה עלייה חריגה ובלתי צפויה בזיהומים נשימתיים האופייניים לחודשי החורף, עם עומס משמעותי על המרפאות, חדרי המיון ומחלקות האשפוז, בדומה למתרחש בחודשי החורף. תופעה זו אינה ייחודית לישראל ודווחה גם ברחבי העולם.

האוכלוסיות בסיכון גבוה – בני 65 ומעלה, חולים כרוניים, נשים הרות וילדים עד גיל 12, מוזמנים להתחסן בהקדם נגד שפעת, על מנת לספק להן הגנה מהמחלה וסיבוכיה.

“בשנה שעברה, השפעת פסחה עלינו עקב הסגרים והריחוק החברתי. השנה, לפי התחזיות, צפויה שפעת קשה, כשאנו מגיעים לחורף עם וריאנט הדלתא המדבק הרבה יותר וחזרה לשגרה. אנו ממליצים להתחסן לשפעת כדי למנוע תחלואה צולבת של שפעת וקורונה וגם למנוע עומסים על מערכת הבריאות״ מסבירה רינת בסל, מנהלת הסיעוד במחוז חיפה וגליל מערבי של כללית.

 

כפרניק 776788-scaled כללית רכשה 1.3 מיליון חיסוני שפעת
רינת בסל, מנהלת הסיעוד במחוז חיפה וגליל מערבי של כללית מחסנת את רונן נודלמן מנהל המחוז

 

 

בעבר ניתנו חיסוני שפעת יחד עם חיסונים אחרים, וכך גם חיסוני הקורונה וחיסוני הילדות בהם ניתנים מספר חיסונים יחד. לקראת עונת השפעת הנוכחית משרד הבריאות בישראל כמו גם המרכז לבקרת מחלות בארה”ב (CDC) מנחה כי ניתן לתת את חיסון השפעת יחד עם החיסון כנגד קורונה בו זמנית, רצוי בשתי גפיים נפרדות, ואין צורך בהמתנה של פרק זמן כלשהו בין שני החיסונים.

  

כמו בשנים קודמות החיסון מיועד לכלל האוכלוסייה מעל גיל 6 חודשים בדגש מיוחד על אנשים הנמצאים בסיכון גבוה לסיבוכי שפעת (חולים במחלות כרוניות, בני 50 ומעלה, במיוחד מעל גיל 65, פעוטות בגיל חצי שנה ועד שנתיים, אנשים עם עודף משקל, נשים הרות ולאחר לידה ומאושפזים כרוניים. מומלץ גם למטפלים באוכלוסייה הנמצאת בסיכון גבוה לסיבוכי שפעת (עובדי מערכת הבריאות, מטפלים ומתנדבים המבצעים ביקורי בית באנשים עם סיכון גבוה וכד’). דגש מיוחד יושם השנה על ילדים עד גיל 12, היות והם עדיין אינם מחוסנים לקורונה וישנה חשיבות לחסנם ולהגן עליהם מפני המחלה. השנה, ילדי כיתות ב’-ד’ יחוסנו כנגד שפעת במסגרת בית הספר.

 

 

 

החיסונים יינתנו במתחמי חיסון לקורונה שבהם הציבו עמדות נפרדות לחיסון שפעת, במרפאות, במרפאות לרפואה יועצת, במרכזי בריאות האישה, במרכזי בריאות הילד ובטיפות חלב.

רינת בסל: “כבכל שנה נערכת כללית לקראת החורף ופועלת למנוע תחלואה והתפשטות של מחלת השפעת. אנו קוראים לכם להקדים להגיע למרפאות ולהתחסן נגד השפעת, על מנת להגן על עצמכם ועל הקרובים לכם”.

 

מומלץ לזמן תור באתר, באפליקציה או במרפאה.

 

(כתבה פרסומית)

 
השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן