כבוד להנדסה הקרבית


גיא חזן ממעלות: למדתי מה זה להיות מפקד, כמה אחריות יש לך ואיך מסתכלים עלייך אחרת. למדתי להיות בן אדם מאוד ערכי ומוסרי

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-08-12-at-08.42.47-scaled כבוד להנדסה הקרבית
גיא חזן ממעלות: הצטרפו להנדסה הקרבית. צילום דו”צ

 

אני גיא חזן בן 20 ממעלות. התגייסתי בנובמבר 2018 לגדוד 601 בהנדסה קרבית. עברתי מסלול של שמונה חודשים בהם חוויתי חוויות והכרתי חברים לכל החיים. לאחר שמונה חודשים פתחתי את הפלוגה הרביעית בגדוד 601 ״רובאית גרזן״.

כחלק מפתיחת הפלוגה חוויתי מה זה בעצם שירות בגדוד. הייתי תקופה בתעסוקה מבצעית בגבול לבנון והבנתי למה רציתי לשרת בתפקיד משמעותי ולהיות לוחם.

לאחר התקופה בגדוד יצאתי לקורס מפקדים ולמדתי שם מה זה להיות מפקד, כמה אחריות יש לך בתור מפקד ואיך מסתכלים עלייך אחרת. בסוף הקורס קיבלתי שיבוץ של מפקד טירונים. תפקידי כמפקד טירונים הוא לחנך את החיילים למסגרת צבאית לעזור להם במעבר מאזרח לטירון ובסופו של דבר להפוך ללוחם מקצועי וערכי בחיל ההנדסה.

הדבר המשמעותי שחוויתי ועברתי בשירות שלי הוא הקורס מפקדים. הקורס לימד אותי להיות בן אדם מאוד ערכי ומוסרי וממש לאהוב את מה שאני עושה, מעבר לזה אתה מבין שנכנסת בך האחריות כלפי האחר .
מלש״בים יקרים, תשמחו שהגעתם להנדסה קרבית. אתם תלמדו תכנים מקצועיים שלא חשבתם שנער בן 18 יכול לעשות וממש לאהוב את זה. תמיד תזכרו, הגעתם להנדסה בזכות זה שאתם טובים, תאמינו ותצליחו במה שאתם עושים ותוכיחו לכולם שאם רוצים מצליחים, סומך עליכם שתתנו בראש, גאה בבחירה שלכם ומחכה בקוצר רוח שתגיעו.

בהצלחה רבה.


3 תגובות

 1. יוסי שמחון הגב

  כבוד למדינה שאלה הם בניה

 2. דהן פרח הגב

  גאווה לעיר מעלות
  וגאווה למשפחה
  עלה והצלח אמןןן

 3. מאיר גרינפלד הגב

  כל הכבוד לגיא ולכל דור הממשיכים במסורת של הנדסה קרבית. גם אני שירתתי בסדיר בגדוד 601 ולאחר מכן במסגרת מילואים השתתפתי במלחמת ששת הימים-רמת הגולן, מלחמת יום כיפור-רמת הגולן ומלחמת לבנון הראשונה באיזור אגם קרעון ובבירות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן