יו”ר ועדת הקורונה בבית חולים נהריה


ח”כ יפעת שאשא ביטון: אני מצדיעה לכם, עושים עבודת קודש

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-09-29-at-18.38.25-scaled יו"ר ועדת הקורונה בבית חולים נהריה
ד”ר שאשא ביטון ופרופ’ ברהום

 

יו”ר ועדת הקורונה בכנסת, ח”כ ד”ר יפעת שאשא ביטון, ערכה היום בצהריים (שלישי 29/9/20) סיור מקצועי במרכז הרפואי לגליל.

(השבוע גם פרופ’ רוני גמזו ביקר בבית חולים נהריה.)

בפתח ביקורה של ח”כ שאשא ביטון הציג מנהל המרכז הרפואי, פרופ’ מסעד ברהום, את תמונת המצב בביה”ח נהריה, תוך התמקדות בארבע מחלקות הקורונה, בהן מאושפזים 113 חולים מאומתים, כ-60 מתוכם במצב קשה. הוא הדגיש כי נאלץ לסגור את המחלקה הגריאטרית, את מחלקת השיקום היחידה בגליל ושתי מחלקות פנימיות, אותן הסב למחלקות קורונה, וכי בקרוב בכוונתו לפתוח את המחלקה החמישית. לדבריו, לא תהיה ברירה אלא לעצור עכשיו את הניתוחים האלקטיביים (הלא דחופים), מכיוון שבית החולים יסב פעילות של רופאים מרדימים וצוות סיעודי מחדרי ההתעוררות עבור מחלקות הקורונה.

ח”כ שאשא ביטון ביקרה, בלוויית פרופ’ ברהום, במחלקת כתר מונשמים, מחלקת הקורונה הגדולה והמורכבת ביותר במרכז הרפואי, בה מאושפזים בין השאר 20 חולים במצב קריטי (מונשמים ועל סף הנשמה). היא שוחחה עם מנהל המחלקה, ד”ר אלכס סמוחבלוב, עם האח האחראי, איאד ג’ריס, ועם צוות המחלקה, ובין השאר אמרה להם: “אני מצדיעה לכם. אתם עושים עבודת קודש ונלחמים יום-יום, שעה-שעה, עבור כולנו בחזית המאבק נגד הקורונה”.

עם סיום ביקורה אמרה יו”ר ועדת הקורונה, כי ביקורה במרכז הרפואי המחיש עבורה עוד יותר את התחושה, כי יש לחזק את התשתיות בבתי החולים בפריפריה ולטפל במחסור החמור בכוח האדם, תוך הזרמת חמצן למערכת.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-09-29-at-18.38.41-scaled יו"ר ועדת הקורונה בבית חולים נהריה

צילומים: אלי כהן.

**

 

יש להזכיר כי ח”כ שאשא ביטון ( שגם היתה בעבר מנהלת מחלקת חינום בכפר ורדים!)  לא נבהלה מהטינופת והאשמות ששיגר לעברה לפני מספר ימים המסית הלאומי הנאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים ובין היתר אמרה: “לא קראתי לציבור ‘לכו לשתות בירה’, לא השתתפתי באירועים המוניים ללא מסיכה, לא הזמנתי להתארח בביתי בניגוד להנחיות ועובדי לשכתי לא הפרו בידוד.

“אני מזכירה לראש הממשלה שהוא היה זה שמסמס את יישום מתווה הרמזור של פרופ’ גמזו, עד שלא היתה בו עוד תועלת”.

 

 

 


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן