יועצת מחלות זיהומיות במחוז חיפה וגליל מערבי

כללית: ד"ר ענבל גרינפלד-ברק משלבת רפואת משפחה ורפואת מחלות זיהומיות במסגרת הקהילה ובבית החולים כרמל


 

ד”ר ענבל גרינפלד-ברק, שמונתה לאחרונה כיועצת למחלות זיהומיות במחוז חיפה וגליל מערבי של כללית, סיימה בהצטיינות למודי רפואה בטכניון, עשתה סטאז’ בבית החולים רמב”ם ובהמשך התמחתה ברפואת המשפחה במסגרת המחלקה לרפואת משפחה בחיפה  של הטכניון וכללית.

 

כפרניק 99876899-scaled יועצת מחלות זיהומיות במחוז חיפה וגליל מערבי
ד”ר ענבל גרינפלד-ברק, יועצת למחלות זיהומיות במחוז חיפה וגליל מערבי של כללית

 

לפני כשלוש שנים החלה התמחות נוספת, הפעם במחלות זיהומיות בבית החולים כרמל, אותה סיימה בהצטיינות לפני מספר חודשים וכך היא משלבת רפואת משפחה ורפואת מחלות זיהומיות במסגרת הקהילה ובבית החולים כרמל, מקבוצת כללית. במהלך השנים עבדה כמומחית ברפואת משפחה במרפאת כללית בטירת כרמל מערב, בשילוב עם הוראה במסגרות שונות, כולל הוראת סטודנטים מהפקולטה לרפואה בטכניון ומתמחים ברפואת משפחה, ואף נבחרה בשנת 2017 כמרצה מצטיינת וזכתה בפרס יקירת המחלקה לרפואת משפחה.

“בחרתי ללמוד רפואה מתוך רצון לעסוק במקצוע בו אפשר להשפיע לטובה על משהו בעולם וברפואת משפחה, כי אני אוהבת מאוד את הקשר האישי עם המטופלים ומרגישה שיש לי סבלנות להכיר פרטים רבים בחייהם וללוות אותם”, אומרת גרינפלד-ברק. “בהמשך החלטתי להתמחות גם בתחום המחלות הזיהומיות, כי יש בו עניין רב לאורך זמן והוא מקיף מגוון רחב וגדול של נושאים ברפואה. כמו כן, יש בו מחלות ברות ריפוי”.

לאחרונה מונתה ד”ר גרינפלד-ברק כיועצת למחלות זיהומיות של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי – ייעוץ שניתן גם מרחוק וגם במפגש עם המטופל במרפאה, שתחל לפעול במהלך חודש יוני ותמוקם במרפאת כללית רש במרכז הכרמל, לשירות כלל מטופלי המחוז.

 

  

 

במסגרת תפקידה החדש היא תעסוק ותקדם מספר נושאים חשובים:

  1. יעוץ וטיפול עבור מטופלים עם מחלות זיהומיות שיינתן בקהילה, במסגרת מרפאה למחלות זיהומיות ועל ידי ייעוץ מרחוק שניתן לרופאים המטפלים.

מדובר בחולים עם חשד למחלה זיהומית על רקע סימפטומים כגון חום ממושך, הגדלה של בלוטת הלימפה, ירידה בלתי מוסברת במשקל, לאחר אשפוז עם מחלה זיהומית קשה, או חולים עם מחלה זיהומית ממושכת, כגון: ברוצלה, קדחת Q, מחלות זיהומיות חוזרות (זיהומי דרכי שתן, הרפס) מחלות מין, זיהומים במהלך ההריון ועוד.

בעתיד יטופלו במסגרת זו  גם מטופלים עם חשד למחלות טרופיות ומחלות מטיילים חוזרים.

  1. התמקדות רבה תהייה במתן ייעוץ והכוונה באשר לשימוש מושכל באנטיביוטיקה, הן לרופאים המטפלים והן למטופלים, באשר להחלטה אם אכן נדרש טיפול באנטיביוטיקה, התאמת סוג האנטיביוטיקה, משך ומינון. הימנעות ממתן טיפול אנטיביוטי שלא לצורך ומנגד, מתן טיפול רחב טווח ומתאים כשיש צורך.
  2. מניעת זיהומים – תחום שעלה לכותרות לאחרונה בעקבות מגפת COVID 19, במסגרתו תיתן הדרכה במסגרות שונות ובמרפאות, בדגש על גישה למטופלים נשאי חיידקים עמידים, אמצעים סטנדרטיים ומיוחדים למניעת זיהומים ועוד.

 

  

כטיפ בריאותי ממליצה ד”ר גרינפלד-ברק על צמצום זמן מסכים והיא נאה דורשת נאה מקיימת: “במשפחה שלי כל בני הבית סוגרים את הניידים לכל סוף השבוע ונהנים מזמן איכות ביחד. אנחנו משתדלים להגביל את זמן המסכים של הילדים (אין בבית טלוויזיה או אייפד) ולאפשר יותר משחקי קופסא, קריאת ספרים וכו’. אני חושבת שזה תורם לבריאות של כולם”.

היא  בת 41, תושבת חיפה, נשואה ואם לשלושה ילדים. התחביב שלה הוא טיולים בחיק הטבע והיא מקפידה לפחות פעם בשבוע לצאת לטיול יפה בארץ.

 

ד”ר לילך צולר, המנהלת הרפואית במחוז: אנו מברכים על הצטרפותה של ד”ר גרינפלד והאפשרות לפתח את תחום הטיפול והייעוץ במחלות זיהומיות.

החשיבות של התחום באה לידי ביטוי ולמודעות הציבור במגפת הקורונה וכן נוכח הבעיה הגדלה והולכת של שימוש יתר באנטיביוטיקה, כתוצאה מכך התפתחות זני חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה ובעיה גוברת בתחום אפשרויות העומדות בפנינו למתן טיפול. על כן, חשוב לנו לפתח שירות זה ולהעמיד לרשות הצוותים כתובת איכותית לקבלת ייעוץ במקרים של זיהומים מורכבים והדרכתם באשר לטיפול מותאם, כמו גם מרפאה ייעודית למטופלים.

 

 
השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן