יום הזיכרון ה-26 לרבין

אייל שמואלי: האחריות לשלומה של הדמוקרטיה מונחת על כתפי כולנו. ציון רצח יצחק רבין הוא הזדמנות לדון באחריות האזרחית של כלל תושבי המדינה


 

אמש (ראשון 17/10/21) נערך בבית ספר אמירים כפר ורדים ערב זיכרון לרצח המתועב של ראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין ב-4 בנובמבר 1995.

במסגרת האירוע, בארגון מועצת הנוער כפר ורדים, נערכו מעגלי שיח, הוצגה תערוכה ונערך טקס זיכרון.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-10-17-at-20.03.27-1-scaled יום הזיכרון ה-26 לרבין
נוער כפר ורדים במעגלי שיח בערב הזיכרון ה-26 לרצח יצחק רבין

 

 

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-10-17-at-22.15.48-scaled יום הזיכרון ה-26 לרבין

 

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-10-18-at-09.10.46-1-scaled יום הזיכרון ה-26 לרבין

 

 

אלו הדברים שנשא ראש המועצה אייל שמואלי:

אנו עומדים לפני יום הזיכרון ה-26 לרצח ראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין.  בי”ב בחשוון תשנ”ו, ב-4 בנובמבר 1995, בסיומה של עצרת “כן לשלום לא לאלימות” בכיכר מלכי ישראל בתל אביב, נרצח ראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין על ידי מתנקש יהודי.

בפרוטוקול גזר דינו של הרוצח נכתב:

“כל רצח הוא מעשה נתעב, אך זה הנידון לפנינו נתעב שבעתיים, הואיל ולא זו בלבד שהנאשם לא הביע חרטה או צער, אלא ביקש להראות שהוא שלם עם המעשה שביצע.

“מי שמקפד פתיל חייו של אחר בדם קר ובשלוות נפש שכזו רק מעיד על עצמו לאילו תהומות של דלות ערכים התדרדר, והוא אינו ראוי ליחס כלשהוא זולת חמלה, על שאיבד צלם אנוש.

“העובדה שצמחו בקרבנו גידולי פרא שכאלה מחייב אותנו לבדוק אילו חלקים במערכת החינוך הישראלית כשלו, כשלא הצליחו להנחיל ולבסס את עקרונות הדמוקרטיה בקרב חלק מהדור הצעיר.”

  

דמוקרטיה אינה זקוקה לאויבים מבחוץ שיביאו לחורבנה. האחריות לשלומה של הדמוקרטיה מונחת על כתפי כולנו.

יום השנה לציון רצח יצחק רבין הוא הזדמנות לדון באחריות האזרחית של כלל תושבי המדינה בשימור ושיפור חיינו כאן. דוגמה לכך אפשר לקחת מאירועי הירי בחברה הערבית כאשר מעל 100 נרצחים ונרצחות ברחובות ונראה שאין מי שלוקח אחריות. דמם מחייב אותנו לעצור ולשאול – האם הפנמנו? האם למדנו? האם התייחסנו?

“אדם הגון לא יתנער מאחריות ולפיכך גם לא יאמר נואש”.

במהלך העשייה היומיומית שלי אני פוגש בכפר שלנו אנשים טובים בכל קשת הגילאים, ילדים, בני נוער, הורים, ותיקים ועוד תושבים מעורבים שלא נרתעים מהמילה “אחריות” והם שותפים לעשייה למען הזולת. אדם שרואה חשיבות במעורבות אזרחית ונוטל חלק בעשייה למען החברה מחזק את הסולידריות וצולח משברים, מחלוקות ומציל חיי אדם.

ביום שבו חייבים לזכור, נביט בצורה ישירה על המילה “אחריות” ונזכור שבכולנו יש את היכולת לקחת אחריות להושיט יד, לתת כתף, ליצור מציאות באחריות.

 

אייל שמואלי

ראש המועצה

 

 

 

 

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-10-18-at-09.10.46-scaled יום הזיכרון ה-26 לרבין

 

 

 

 

צילומים:

אלמוג אמסלם

תושיה סוחריאנו

 

 

 

 
השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן