זיכרון במקום ההפגנה הקבועה

צומת נהריה: 45 נרות לזכר הקורבנות * איתמר ברגר: הכישלונות יתומים והשחיתות הורגת


 

שלא כמו בחודשים האחרונים (ואם נדייק, ההפגנות בצומת נהריה כבר כ-4 שנים!) לא נערכו אתמול (שבת 1/5/21) בגליל המערבי הפגנות נגד השחיתות השלטונית בראשות הנאשם בשוחד מרמה והפרת אמונים.

מפגיני צומת נהריה החליטו להתייחד במשותף עם 45 קורבנות האסון במירון. הודלקו 45 נרות והונפו דגלי ישראל.  

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-05-01-at-19.46.29-scaled זיכרון במקום ההפגנה הקבועה
מפגיני צומת נהריה בערב הזדהות עם קורבנות אסון מירון

 

איתמר ברגר מיוזמי המחאה בנהריה ובכל הגליל המערבי פרסם: “לא קיימנו הערב הפגנת מחאה במתכונת הקבועה. לא היום נתבע עשיית צדק, קיום דין וחשבון מעמיק ונחרץ או חתירה לשורש האמת. הלילה הזה כולו השתתפות בצער שעוטף את כולנו. הנרות שהדלקנו החליפו שלטים, דגלים, קריאות ושירים”.

  

 

בהמשך דבריו ציין ברגר כי “האסון מצטרף למצבור אינסופי של כשלים ומחדלים רב-מערכתיים. לתוצאות הבלתי נמנעות של מציאות שאף אחד לא באמת מנהל אותה. לחוסר תפקוד, שכל המעורבים בו מקפידים להתנער מכל נשיאה באחריות למחיריו. כל הכישלונות יתומים. נערמים וממתינים לניסיון להעליל את האשמה על שעיר לעזאזל תורן. דינאמיקה מפוארת של מדינת עולם שלישי”.

הוא גם הזכיר כי השחיתות, הסיאוב והניוון והסיאוב מחלחלים לכל תחום – כאשר חבורת שרים מלחכי פנכה ובעלי תפקידים בלתי מתאימים מובילים את ישראל להתרסקות, כאשר הקטסטרופה תבוא בדמות תשתית שתתפורר, בועה כלכלית שתתפוצץ לכולנו בפרצוף, מפולת סביבתית נוספת או שאבדן הדרך הלאומי יתורגם למפלה ביטחונית.

 

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-05-01-at-19.58.57-scaled זיכרון במקום ההפגנה הקבועה

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-05-01-at-19.58.58-scaled זיכרון במקום ההפגנה הקבועה

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-05-01-at-20.58.54-scaled זיכרון במקום ההפגנה הקבועה

 

 

 
השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן