מועדון הזהב בבקעת הירדן וצפון מדבר יהודה

שלושה ימים עמוסים ומתוקתקים * "טיול מעשיר ברמה גבוהה, האווירה הייתה מצוינת".


 

“ברגע שהבנת איזו מכפות הרגליים היא כף הרגל הימנית, כבר אין לך התלבטויות מי מהן היא כף הרגל השמאלית ואז נותרה הבעיה באיזו מהן להתחיל לצעוד” ( פו הדב ).

במועדון הזהב פתרו את הבעיה ובחרו לנסוע באוטובוס צמוד, לטיול 3 ימים, לאחד האזורים הקסומים והמעניינים במדינת ישראל: בקעת הירדן וצפון מדבר יהודה.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-05-02-at-11.51.46-scaled מועדון הזהב בבקעת הירדן וצפון מדבר יהודה

 

ביום הראשון התמקדנו בסיפור צמיחתה המופלא של ההתיישבות הישראלית המתחדשת בבקעת הירדן. נסענו ב”דרך אלון” לאורך כרמי זית וגפנים. ביקרנו בישוב האקולוגי רותם, שם שמענו מפי מייסדת הישוב על הגשמת חלום. נסענו לאנדרטת “המערה” לשמוע על “ארץ המרדפים”. ביקרנו בכוכב השחר במפעל סבונטו מפעל עם חזון חברתי. ערכנו תצפיות על נופים עוצרי נשימה והתארחנו בבית הארחה קליה.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-05-02-at-11.51.44-2-scaled מועדון הזהב בבקעת הירדן וצפון מדבר יהודה

 

  

ביום השני התמקדנו בחברה הבדואית של מדבר יהודה השונה מבחינות רבות מהבדואים בגליל ובנגב. צפינו על מרחבי בקעת יריחו ובקעת נועיימה ליד עוג’ה. עצרנו ליד אמת המים ו”המגלשה”. התרשמנו מחוות הבודדים “עינות קדם” והתרגשנו באנדרטה בגבעת הנ”ד לזכר אסון היסעור שארע בשנת 1977. ביקרנו במתחם של נבי מוסא ובמאהל המתוקשר של שבט הג’האלין בחאן אל-אחמר וקינחנו בגלריה מינוס 430 וברחצה בים המלח בחוף קליה.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-05-02-at-11.51.45-scaled מועדון הזהב בבקעת הירדן וצפון מדבר יהודה

 

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-05-02-at-11.51.44-scaled מועדון הזהב בבקעת הירדן וצפון מדבר יהודה

 

ביום השלישי התחלנו לצעוד ברגל ימין ב”שביל המגילות” לתצפית על מערות קומראן שבהן נמצאו המגילות הגנוזות. ובהמשך טיילנו בשמורת הטבע הייחודית בלב המדבר – “עינות צוקים”. נסענו לראות את שרידי המתקנים של מפעל האשלג שייסד משה נובומייסקי. ספגנו “ציונות המלח” לאורך כביש המערכת. דרכנו, בזכות הליווי הצבאי, על גשר עבדאללה ההרוס עשוי בטון וקורות פלדה והכי התרגשנו מהסיפור ההיסטורי של מקימי קיבוץ בית הערבה הישן  שנאלצו להתפנות במלחמת העצמאות ומקבר האחים במקום. ביקרנו במנזר אבטימיוס ושמנו פעמנו צפונה לכפר ורדים דרך כביש 90 עם עצירה קלה בישוב ארגמן ביקב בוטיק להכנת וודקה מתמרים.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-05-02-at-11.51.46-1-scaled מועדון הזהב בבקעת הירדן וצפון מדבר יהודה

 

הגענו לכפר ורדים עמוסים באבטיחים שקנינו בצומת אלמוג ושיכורים, לא מוודקה אלא מרשמים, ממראות, מסיפורים ומחוויות ייחודיות.

עליזה כ”ץ.

  

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-05-02-at-11.51.44-1-scaled מועדון הזהב בבקעת הירדן וצפון מדבר יהודה

 

לקט ציטוטים מפי המטיילים:

” תודה על הכל… באמת היה טיול מעשיר ברמה גבוהה” ( משה בן זקן )

“אני יודעת כמה עבודה מושקעת כדי להוציא לפועל טיול כל כך מתוקתק, הן מבחינת התזמונים וגם מבחינת המדריכים. האווירה הייתה מצוינת. כל הכבוד!”    (נירה ואילן ספיר )

“הי, עליזה, מגיע לך שבח והלל על תכנון וארגון הטיול הנפלא עם הקשבה ותשומת לב לכל אשה ואיש. לא היה רגע דל. מגוון ומעניין עם הדרכה מעולה, עם נהג שיודע איך להעניק שירות באדיבות והומור דק והעיקר – קבוצת אנשים איכותיים מהקהילה הנפלאה שלנו. תודה מקרב לב”.   ( חנה ואיתמר ניב )

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-05-02-at-11.51.45-1-scaled מועדון הזהב בבקעת הירדן וצפון מדבר יהודה

 

 
תגובה אחת

  1. משה בן זקן הגב

    הצלחת טיול מאורגן תלויה במספר גורמים כשהעיקריים בהם הינם ארגון, הדרכה, וציבור המשתתפים. טיולי מועדון הזהב מסתבר שזוכים בכל הפרמטרים הללו הן בזכות ארגון יוצא מהכלל, קהל משתתפים סקרן ואדיב ובעיקר בחירת המסלולים והמדריכים שמסוגלים להפוך טיול בינוני לטיול מנצח כמו זה האחרון לבקעת הירדן וצפון מדבר יהודה שהפגיש אותנו עם מגוון נושאים מעניינים שהנוסע הבודד יתקשה להגיע לעומק שכזה בנסיעה כללית באותם מקומות. חוויה אמיתית שמעטים זוכים לה.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן