והעיקר – לא לפחד ולדווח

הבריונות בחופים: רכבי שטח, טרקטורונים ואופנועים * מ.א. מטה אשר: אוכפים באופן שוטף ומגיבים לקריאות


 

פוסט שהסתובב אתמול (שבת 1/5/21) בפייסבוק, בנוגע לטרקטורון בחוץ בצת – עורר הדים רבים, עצות, פעולות ותגובות. השורה התחתונה: פקחי מ.א. מטה אשר הגיעו למקום וקנסו את בעל הטרקטורון ב-730 ₪. על פי הפוסט, נראה כי העבריינים היו גם שיכורים והשמיעו מוזיקה בקולי קולות.

 

כפרניק 180142520_10159202797266192_549303989373874017_n-scaled והעיקר – לא לפחד ולדווח
טרקטורון בחוף בצת

 

ההמלצות הכלליות: לא להעיר ולא להתעסק עם עבריינים, אלא להתקשר למוקד מועצת מטה אשר: 3109*

יובל אלון, מאנשי הסביבה הבולטים באזור (קיימא, אנשי הים התיכון ועוד), סיפר כי דיווח מהיר וממוקד על טרקטורון בחוף בצת בקבוצת הפייסבוק של קהילת ים אכזיב של אנשי הים התיכון ( שומרי החוף והים גליל מערבי) על ידי תושבת האזור, הביא לתפיסת הנהג ולקנס של 730 ש”ח על ידי פקח מועצת מטה אשר הגיע תוך 5 דקות מרגע הדיווח.

אלון: “הציבור בגליל המערבי וקהילת הים המקומית נחושים להביא סוף לתופעה הזאת. נעשה זאת באמצעות לחץ מסיבי על הרשויות לקחת אחריות ובאמצעות פרסום מידע בהיר לציבור למי, איך ועל מה לדווח. אנחנו קוראים גם לכל הציבור לעזור בכך וגם לכל קהילות אנשי הים התיכון”.

  

 

מטעם מטה אשר נמסר, כי המועצה עוסקת באכיפה באופן קבוע ושוטף ומתגברת את המבצעים בהתאם לצורך. השנה, לאור העלייה שהורגשה בהימצאות הטרקטורונים והאופנועים לאורך רצועת החוף, החל מתחילת פברואר, החלו מבצעים במהלך סופי השבוע, בשיתוף של המועצה – מחלקת ביטחון ופיקוח, יחידת הרחפנים, וגורמי אכיפה – משטרת עכו ונהריה, מג”ב והמתמידים.

 

 

 

עם פתיחת עונת הרחצה, פועלת יחידת הפיקוח בחופים גם במהלך סוף השבוע. מבצעי אכיפה אלה, לצד מתן דוחות, מסייעים להראות נוכחות בשטח, המסמנת לרוכבים כי האזור אינו שטח פרוץ בו ניתן לעשות ככל העולה על רוחם.

שמחים לשמוע על מעורבות ודיווח תושבים, שמסייע רבות ליכולת להגיע לשטח בזמן אמת. אנחנו קוראים לכל התושבים, לדווח בזמן אמת על כל מקרה או בעיה – למוקד המועצה 3109*

 

 


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן