הצטיינות הנשיא ליובל ברוך


הטקס נדחה מיום העצמאות לראש השנה: מילואימניקית מכפר ורדים בין 120 המצטיינים בטקס מרגש

 

 

כפרניק 776788888000-scaled הצטיינות הנשיא ליובל ברוך
מצטיינת נשיא: סמל ראשון יובל ברוך מכפר ורדים

(צילום דובר צה”ל)

 

טקס המצטיינים המסורתי, הנערך כל שנה ביום העצמאות בבית הנשיא, נדחה השל הקורונה והתקיים בשבוע שעבר ללא המשפחות בנוכחות נשיא המדינה, שר הביטחון והרמטכ”ל.

בין 120 המצטיינים שהשתתפו בטקס שנערך בקריה בתל-אביב (למעשה חלקם היו בבידוד…) השתתפה גם סמל ראשון (מיל.) יובל ברוך, בת 22, מכפר ורדים.

ברוך השתחררה מצה”ל לפני מספר חודשים וגויסה למילואים קצרים לצורך ההכנות לטקס (בחום מתיש) והאירוע עצמו – וזאת לאחר שירות משמעותי של שנתיים ושמונה חודשים בו היתה, בין היתר, מפקדת צוות בגדוד האיסוף הקרבי הצפוני 595.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-09-21-at-17.28.50-scaled הצטיינות הנשיא ליובל ברוך
משפחת ברוך מימין: תום, יובל, אדר, דבורה ואריק. עומד: דן איחלזון (חבר של תום)

 

יובל ברוך, בתם האמצעית של דבורה ואריק ברוך, נולדה בכפר ורדים. יש לה אחות גדולה (תום, 25) ואח צעיר (אדר, תלמיד י”א). היא למדה כמעט בכל מוסדות החינוך בכפר ורדים: יסודי בקשת, חט”ב באמירים ותיכון בתפן במגמת פיזיקה.

הדריכה מעט בצופים ובעיקר התמסרה לריקוד בבית הספר למחול של רבקה נתן. בהמשך עשתה שנת שירות בקיבוץ גברעם בעוטף עזה – עבודה בבתי ילדים, עם הנעורים, עזרה לליקויי למידה ופעילות בקהילה.

“רציתי ללכת לשירות משמעותי והבנתי שלוחמת באיסוף קרבי, זה תפור עלי”, אומרת ברוך. “זמן קצר אחרי שהתגייסתי הקימו את גדוד 595 שפועל ברמת הגולן בגזרה הסורית, ומיד ביקשתי לשרת בגדוד שעושה עבודה מאוד חשובה ואתגרית. יצאתי לקורס מ”כיות בהקצאה ישירה, הייתי מפקדת בהכשרות ובהמשך עליתי לקו הסורי. בתחילה פיקדתי על צוותים נייחים ובהמשך עברנו לניידים-רגליים. הייתי בצוות מאוד גדול שלרוב התפצל לשתי משימות, אחת בפיקוד הקצינה והשניה בפיקודי. למרות שהפלוגה היתה מעורבת, בצוות היינו רק בנות, כך שלא היו הנחות מבחינה מבצעית, סחיבת ציוד, כשירות וכו’. אני גם מוסמכת רובאי 8.”

 

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-09-21-at-17.28.46-scaled הצטיינות הנשיא ליובל ברוך
יובל ברוך ולוחמות האיסוף הקרבי

 

את ההמלצה להצטיינות הנשיא העביר המ”פ, איתו היו לברוך יחסי הערכה רבה, לפיקוד צפון שמיין את כל ההמלצות ולבסוף בחר במצטייני הפיקוד. זה כמובן היה ממש מזמן, עוד הרבה לפני יום העצמאות. בינתיים כאמור, הטקס נדחה, יובל השתחררה – ומשהוחלט לקיימו לקראת ראש השנה, נקראה לשירות מילואים קצר.

בשל הקורונה המשפחות לא הורשו להשתתף והאירוע הועבר בלייב בפיסבוק ולדברי ברוך הוריה מאוד מאוד התרגשו מהמעמד.

מאז השחרור, עובדת יובל ברוך בהדרכת ילדי ה’-ו’ בקיבוץ לוחמי הגטאות, וכן עוזרת (בעיקר לאמא, עו”ד דבורה ברוך) בחברת

הבניה המשפחתית ש.ברוך.


תגובה אחת

  1. סיון הגב

    משפחה לתפארת

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן