הפרלמנט ניצח על הפאנל


אייל שמואלי, עופר חלה, קרן דרוקמן אדיב ויורם איילון התארחו במועדון הזהב לקראת הבחירות לראשות המועצה

 

כפרניק WhatsApp-Image-2018-09-07-at-12.47.32-300x225 הפרלמנט ניצח על הפאנל
מימין: שמואלי, חלה, חן, דרוקמן אדיב ואיילון

ארבעת מועמדים לראשות מועצת כפר ורדים – יורם איילון, קרן דרוקמן אדיב, עופר חלה ואייל שמואלי –  התארחו אמש במועדון הזהב / הגמלאים / 50+ בכפר ורדים במסגרת אירוע מסכם של פרלמנט הגינה הקהילתית. המועמד הנוסף, עופר כהן, נעדר בשל “התחייבויות קודמות”, לדבריו.

לפני הפאנל בירכו לשנה טובה הרב שלמה גולדפרב בשם הקהילה האורתודוקסית; ואסתי דוד הקריאה את ברכתה של הרבה נטלי לסטרג’ר מהמניין המשפחתי-מסורתי.

המועדון היה מלא עד אפס מקום בכ-125 תושבים שהאזינו בסבלנות לדברי המועמדים. האירוע נערך לאחר שכל חמשת המועמדים הופיעו בנפרד בפני הפרלמנט בגינה הקהילתית ואף נערכה הצבעת “עובר מסך” בכל פעם.

בוב חן, שהנחה את האירוע, הסביר שהפעם לא תיערך הצבעה וזאת מתוך כוונה שלא להכניס עודף אמוציות ולעומתיות בתהליך. הוא גם ביקש מהקהל שלא לקרוא קריאות ביניים ולא לפנות בשאלות למועמדים – וניהל את המפגש ביד רמה.

כפרניק WhatsApp-Image-2018-09-07-at-12.46.23-300x225 הפרלמנט ניצח על הפאנל
כ-125 משתתפים בפאנל לקראת הבחירות בכפר ורדים

למתמודדים נמסרו יום קודם 4 שאלות זהות בנושאי שלב ג’, חינוך, תעסוקה והתנדבות וכל אחד מהם הציג את תפישת עולמו בתשובתו במסגרת של 3 דקות.

בנוסף קיבלו המועמדים “שאלה פתוחה” להתייחסותם, וכן זמן נוסף להציג את עצמם.

בכוונתנו להביא לאחר החג תמצית הדברים שנאמרו על-ידי המשתתפים.

אליעזר אוליבר, מיוזמי האירוע, ביקש להודות למועמדים, לקהל ולצוות המועדון המארח – בשם חברי הגינה הקהילתית וחברי הפרלמנט, .


8 תגובות

 1. דוידסקו הגב

  הכי טוב היה עפר כהן .

 2. עודד הגב

  הכי טוב היה בוב

 3. תושבת ותיקה הגב

  פחדן…….

 4. יעקב זיו הגב

  הפנל נפתח בברכות של הרב גולדפרב, עם שופר, ונציגת הרבה של המניין המשפחתי. הברכות ,ללא ספק נגעו ללבם של חלק מהנוכחים.
  הפנל נוהל ללא דופי, וכל המתמודדים הוכיחו שמטרתם להיטיב עם הישוב, כל אחד בדרכו שלו.
  אין עוררין שזכותם של המארגנים לבחור את המברכים. אבל אלה נציגים של הקהילות אליהם הם משתייכים. אלא של- 95-97% מתושבי הכפר החילונים, לא נמצא מי שיברך אותם: ראש מועצה, מנהל או מורה ממערכת החינוך, או חבר מועצה, או סתם אחד מוותיקי הכפר.
  הקבוצה הזו , החילונית, הפכה עם השנים לשקופה. לא מדברים על הצרכים שלהם , הערכים שלהם או הרגשות שלהם. אבל יש דיבורים ומעשים על מקווה, עירוב, בתי כנסת למיניהם. לא עצוב?
  כאמור אין בליבי על המארגנים, אבל אני תוהה על כהות החושים של המתמודדים. לא, הם לא היו צריכים לקום ולעזוב במחאה, אבל להעיר על חוסר האיזון? חומר למחשבה רבותי המתמודדים, אחד מכם עומד להיות ראש מועצה של הרוב הדומם החילוני.

 5. אאא הגב

  משעמם

 6. עודד ברנדט הגב

  מסכים לחלוטין עם יעקב זיו.
  היות ולא נכחתי באירוע, לא יודע על מה נשאלו המועמדים, מקווה מאוד שגם נושא הגדרת הכפר כיישוב פלורליסטי חילוני עלה, מחכה מאוד לתמצית הדברים.

 7. קובי הגב

  המפגשים מול כל אחד מהמועמדים שקדמו למפגש השאלות הזהות והמפגש עצמו, הםניסיון מעניין לגרום לתושבים לצאת קצת מעצמם. מעניין כשלעצמו אבל האם גרם לאיזושהי תנועה בקרב התושבים? עם שובי אחרי שבע שנות היעדרות נראה לי , בספק רב. רוב התושבים יחד עם היישוב עצמו דורכים במקום שבתקופתנו זה אומר נסיגה. זו דעתי האישית ולכן אין צורך להגיב. ואני מסכים שנאומי הפתיחה היו מיותרים בלשון המעטה ולא לזכותם של המברכים. ומה זה “רבה”?
  ולא נתבלבל האירוע הזה הוא יוזמה פרטית של קבוצה קטנה יחסית – לצורך העניין “פרלמנט הגינה” שזה דבר יפה וחשוב בפני עצמו. כך שממילא לא היה מקום לנציגי ציבור שהוזכרו כאן (למעט אזרח מן השורה, ולמה דווקא וותיק) לשאת דברים.
  “מספיק לקשקש” הוא צועק לי באוזן ואין לי ברירה. וכן אני לא רובוט.

 8. דרומבום הגב

  יעקב זיו.
  כמה דיבורי קישקושת יצאו ממך?
  מה רע לשמוע דברי ברכה מהרב/נית?

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן