הפרחים לצה”ל

סגן אור סודרי מראש הנקרה סיים קורס חובלים * מצטייני הגליל המערבי: רב״ט שני מויאל, רס"ר גסן רזייב, סמל אביב אוחיון, רב"ט א', רס"ר פאדי עוידה ורס"ן תימור חסן


 

לפני מספר ימים הסתיים קורס חובלים 143, שארך שנתיים וארבעה חודשים. בין 38 הבוגרים שסיימו את הקורס, גם אור סודרי, בן 20, מקיבוץ ראש הנקרה, שהוכשר במגמת שיט ושובץ בספינת אח”י חרב.

 

כפרניק 3343556-scaled הפרחים לצה"ל
חובל סגן אור סודרי מראש הנקרה

 

את לימודיו התיכוניים השלים אור בבית ספר תיכון “סולם צור” בקיבוץ גשר הזיו והרחיב את המקצועות פיזיקה וכימיה.

אור סודרי בעל תחביבים רבים: מנגן בפסנתר, ניגן על סקסופון והיה פעיל בתנועת “הנוער העובד והלומד”.

בחירתו בקורס חובלים נובעת לא רק מהרצון לשירות משמעותי ובעל אחריות רבה, אלא גם מהאהבה לים: אור אוהב לטייל וללכת לים ולשחות. מכיתה ד’ עד י”ב היה שחיין מקצועי ולקח חלק בתחרויות ארציות. באליפות הארץ האחרונה, לפני הגיוס, זכה סודרי במדליית ארד במקצה 50 מטר גב לגילאי 17-18. משמעות הבחירה בקורס חובלים: ויתור על שירות כספורטאי מצטיין.

מגיל צעיר ידע אור שישרת כחובל וכמפקד בזרוע הים והשבוע אכן זכה להגשים את חלומו: “להיות חובל זה תפקיד מדהים, הוא משלב הכל. פן מקצועי, אישי, קרבי ושירות ימי ברמות הכי גבוהות. לא יכולתי לסיים את הקורס ללא החברים. קורס חובלים לדעתי הוא מיוחד במינו – משלב מקצועיות, יחסי אנוש, חוסן פיזי ומנטלי, מנהיגות ולאורך כולו, נבחנים על כל אחד מהצירים הללו. זה מה שהופך את הקורס לקשה ומעצים.”

טקס סיום קורס חובלים 143 נערך בבסיס חיל הים שבחיפה בנוכחות הרמטכ”ל, רא”ל אביב כוכבי, מפקד זרוע הים, האלוף דוד סער סלמה, קציני סגל הפיקוד הבכיר של זרוע הים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

קורס חובלים מכשיר את דור המפקדים הבא של זרוע הים העתידים לפקד בכלי השייט המתקדמים, ספינות הטילים, כלי הבט”ש והצוללות. הקורס מורכב משלוש מגמות, שייט, מכונה ואלקטרוניקה. עם סיומו, בוגריו מקבלים דרגות סגן, סיכת חובל, רישיון סקיפר ותואר אקדמי במדעי המדינה מטעם אוניברסיטת חיפה, אותו הם לומדים במהלך תקופת הקורס.

 

——- 

 

הכירו את רב״ט שני מויאל, מש״קית ת״ש בחטמ״ר עציון, מצטיינת מפקד החטיבה המרחבית לראש השנה. שני קיבלה הצטיינות על עבודתה הקשה ומילוי תפקידה על הצד הטוב ביותר.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-09-26-at-09.23.52 הפרחים לצה"ל
מצטיינת רב״ט שני מויאל מנהריה

 

שני, בת 20, נולדה בלוס אנג׳לס ועברה בגיל 11 לנהריה. הייתה חניכה במכינה הקדם צבאית ״קול עמי״ ולאחר מכן התגייסה, עברה טירונות והכשרה ובהמשך שובצה בחטיבת עציון.

שני אחראית על תנאי השירות של למעלה משישים חיילים בחטיבה מלא פחות משישה אגפים שונים, ומסייעת להם ככל הנדרש בכדי שיוכלו להתמקד ולהצליח בשירותם הצבאי.

שני: ״התפקיד מאתגר אותי, ובמסגרתו יוצא לי ללמוד מכל האוכלוסיות בחברה הישראלית. התפקיד דורש ממני לתת מענה לצרכים של כל אחד מהחיילים ולתת להם את מלוא תשומת הלב שמגיעה להם.

“אני מאוד מתרגשת ושמחה לקבלת ההצטיינות. עבורי התפקיד מאוד משמעותי וחוויתי וכיף לקבל פרגון על עבודה שאני נהנית לבצע. אני מלאה גאווה, תודה רבה!”

 

————

 

 

הכירו את רס”ר גסן רזייב, מפקד ניסויי רק”ם באתר הניסויים של יחידת נס”א (ניסויים ואבטחת איכות) ברמת הגולן, מצטיין ראש אט”ל לרגל ראש השנה.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-09-26-at-09.23.21-1 הפרחים לצה"ל
מצטיין, רס”ר גסן רזייב, מפקד ניסויי רק”ם באתר הניסויים של יחידת נס”א

 

 

גסן בן ה-33, מתגורר בנהריה יחד עם אשתו אילנה ושני ילדיהם. הוא החל את שירותו הצבאי בשנת 2007 ביחידת הניסויים של החט”ל (החטיבה הטכנולוגית ליבשה), כחייל בצוות ניסויים בתחום אוטומטיבי, האמון על פירוק והרכבת רק”ם על כלל מרכיביו.

לאחר כניסתו לקבע ועד היום, משרת רזייב כמפקד ניסוי רק”ם ביחידת נס”א. במסגרת תפקידו עבר הכשרות וקורסים רבים, והפך להיות המפקד האחראי על ביצוע ניסויים ואחזקה למגוון רחב מאוד של רק”ם באתר. תפקידו כולל פיקוח, תפעול, ניתוח תוצאות הניסוי, ייעוץ והובלת שיפורים בנושא ועוד מגוון רחב של עיסוקים אשר מבטאים את כישוריו האינטלקטואלים ומעלותיו של גסן.

גסן: “התפקיד הוא מאוד ורסטילי ורחב היקף, לי באופן אישי הוא נותן סיפוק רב, אנחנו מבצעים שיפורים ושדרוגים בכלל דגמי הרק”ם הקיימים בצה”ל ברמה המקצועית ביותר על מנת להבטיח שהחייל בקצה יהנה מכלי הרק”ם וזאת כמובן בפן הבטיחותי והאיכותי ביותר “.

 

—-

  

 

הכירו את סמל אביב אוחיון, עובד רס”ר במפח”ט צנחנים ומצטיין מפקד חטיבת הצנחנים לרגל ראש השנה.

 

אביב בן 21, תושב נהריה. אחותו של אביב הייתה גם כן מצטיינת מח”ט צנחנים. אביב התגייס ליחידה שבה לא הצליח להשתלב ולהסתדר. לאחר שמונה חודשים בלוחמה, עבר לשרת כש”קמיסט ביחידה ולאחר שנה וחצי אביב רצה לעבור לתפקיד אחר, משמעותי עבורו שיוכל למצות את משך השירות שנותר לו. הוא הגיע לרס”ר מפח”ט צנחנים שבסיס “בית ליד” והתעקש להיפגש איתו. לאחר השיחה הסכים לקבל אותו. אביב היה מאושר שיוכל להתקדם, לחוות עוד צדדים בצבא. הגיע למפח”ט צנחנים ששם המשרתים בבסיס קיבלו אותו כמו משפחה והתחיל להתאקלם בבסיס ובתפקיד. לאחר מכן עבר להיות סמל מחלקה בבסיס.

אביב: “אין יותר מאושר ממני, היו לי קשיים. עליות ומורדות אבל הצלחתי לעבור את זה בהצלחה והגיע לתפקיד שמאוד משמעותי עבורי. הכרתי חברים שהם כמו משפחה ואין יותר משמעותי מזה.

“בזכות רס”ר המפח”ט הצלחתי להרים את עצמי. הוא בן אדם מדהים, שהאמין בי ונתן לי כח. ממש דמות להערצה ומודל לחיקוי מבחינתי”.

“הייתי המום מקבלת ההצטיינות, לא ציפיתי שאקבל אבל בהחלט גאווה. לא דמיינתי בחלומות הכי ורודים שלי שאקבל הצטיינות ואני מאוד מעריך את זה.”

 

 

—–

 

 

הכירו את רב״ט א׳, סמל רכב ביחידת הקומנדו אגוז ומצטיין מפקד חטיבת הקומנדו לרגל ראש השנה.

 

כפרניק 3324223265 הפרחים לצה"ל
רב”ט א’ מנהריה, מצטיין הקומנדו

 

א’ תושב נהריה. לפני הצבא התנדב כמאמן כדורגל לילדים בגילאי 6-10 בעיר.  התגייס ועשה קורס קדם צבאי וטירונות בעיר הבה״דים, לאחר הטירונות שובץ ביחידת “אגוז” בחטיבת הקומנדו.

א’: “בהתחלה לא הבנתי את המסגרת, המשמעת והנהלים לכן הייתי חייל בעייתי אך אמרתי לעצמי שאני חייב לקחת את עצמי בידיים ולהביא את עצמי לטוב ביותר. אני רציתי להצליח, להראות שאני יכול ומסוגל וכך היה, אני שמח שהגעתי לאן שהגעתי.

“קבלת ההצטיינות זה סימן דרך עבורי. מחייל בעייתי עברתי להיות לסמל רכב מצטיין. זה הוכחה לעצמי ששינויים אפשריים תמיד, ושאני יכול הכל. אני גאה בעצמי ואני מודה למפקד שלי, שלא וויתר עליי ונתן לי הזדמנויות והאמין בי. מכאן הדרך היא רק קדימה לכבוש עוד הצלחה! אני מלא גאווה שקיבלתי את ההצטיינות הזו״.

 

—-

  

 

הכירו את רס”ר פאדי עוידה, נגד לוגיסטיקה בגדוד “תבור” של חטיבת החילוץ, מצטיין ראש אט”ל לרגל ראש השנה.

 

כפרניק 332432212 הפרחים לצה"ל
מצטיין מסג’ור: רס”ר פאדי עוידה, נגד לוגיסטיקה בגדוד “תבור” של חטיבת החילוץ,

 

פאדי מתגורר בסאג’ור ומגיע ממשפחה אשר שירתה במגוון תפקידי ביטחון לאורך השנים:אביו, קצין משמר הגבול לשעבר וחמשת אחיו אשר מילאו תפקידים בשירות בתי הסוהר, במג”ב וביחידה מיוחדת. אח נוסף המשיך לתפקיד משפיע באזרחות כמנהל בכיר במפעל.

פאדי החל את שירותו בצה”ל עם גיוסו כלוחם לגדוד “שחר” של חטיבת החילוץ וההצלה בפיקוד העורף. במהלך שירותו יצא פאדי לקורס מ”כים והתקדם לתפקידים נוספים בסגל הפיקוד בגדוד.

בתום שירות החובה, החליט פאדי להיכנס לשירות קבע והחל לשרת כנגד לוגיסטיקה בגדוד, ומשרת בגדוד “תבור” המבצעי, המהווה כוח חיוני באוגדת יהודה ושומרון. במסגרת תפקידו, אחראי פאדי על הכשרות ומענה שירות לפרט. ייעוד הגדוד הוא מתן מענה בתחומי החילוץ והאב”כ.

פאדי: “בשירותי כנגד לוגיסטיקה הפכתי ממקבל שירות לנותן שירות. אני דואג למעטפת שמקבל החייל. מבחינתי זה גם אתגר אך בעיקר זכות להעניק שירות”.

 

—–

 

הכירו את רס”ן תימור חסן, קצין טכנולוגיה ואחזקה בבית הספר לתותחנים ומצטיין ראש אגף הטכנולוגיה והאחזקה לרגל ראש השנה.

 

כפרניק 33233343609 הפרחים לצה"ל
מצטיין מסאג’ור: רס”ן תימור חסן, קצין טכנולוגיה ואחזקה בבית הספר לתותחנים

 

תימור בן 29, תושב סאג’ור. בתפקידו אחראי על כשירות מגוון הכלים המבצעיים ביחידה כמו נגמ”שים (נושא גייסות משוריין) ותומ”תים (תותח מתנייע), רוכבי שמיים (כלי טיס בלתי מאוישים), נשקים, מכשירים אופטיים ועוד. בכך הוא מבטיח את כשירות התותחים שכן כלים אלו מהווים חלק משמעותי בהכשרת הלוחמים בביסל”ת.

תימור הגיע לתפקידו הנוכחי לאחר מסלול צבאי מפואר אשר החל עוד לפני גיוסו בלימודי י”ג-י”ד בתכנית יעד להנדסאים של חיל הטנ”א במכללת כדורי.

את שירותו התחיל בחיל התותחנים, משם יצא לקצונה ומילא מספר תפקידים עד שהגיע לפקד בהשלמת הקצונה החיילית שבבה”ד 20.

לאחר תפקידו בבה”ד יצא ללמוד תואר ראשון במדעי המדינה ורב תחומי, לאחר מכן חזר ומונה לפרויקטור סגירת “חטיבת מרכבות הפלדה” ולבסוף הגיע לתפקידו הנוכחי בו הוא משרת כבר שנה: קצין טכנולוגיה והאחזקה בחטיבת הבקעה והעמקים.

תימור: “אני מאוד מתרגש ושמח שקיבלתי את הצטיינות, זה לא מובן מאליו בכלל. שמח שרואים את עבודתי ועשייתי”.

 

(כל התמונות באדיבות דובר צה”ל)

 

 
תגובה אחת

  1. דיקלה הגב

    היי עודד,
    אני חושבת שכדאי לשנות את המילה פרחים. בקשר הצבאי המילה ״פרח״ משמעותה חייל שנהרג, כשקראתי את הכותרת חשבתי שמדובר בחיילים שנהרגו אך לשמחתי הבנתי שהם מצטיינים.

    תודה

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן