הוקרה לאייל אוזן ז”ל

ניב אוזן קיבל תעודת הוקרה לאביו, אייל ז"ל, איש אדמה ועבודה * ירון בלחסן: פגיעה קשה במגדלים * אורי דורמן: דרושה תכנית לאומית לחיזוק החקלאות


 

השבוע ערך ארגון מגדלי פירות מפגש חקלאים ואנשי ציבור בתחום – ויצא בקריאה לממשלה לשים את ענף החקלאות בראש סדר העדיפויות, לאשר תכנית לאומית לטווח ארוך לחיזוק החקלאות באמצעות השקעות הון, מו”פ והוזלת תשומות, וזאת במטרה להבטיח את המשך הייצור המקומי ולחזק את ביטחון המזון.

(ספק גדול עם מישהו בממשלת ההפקרה והחידלון בכל סופר את החקלאים…)

 

בישיבה השתתף גם ניב אוזן, בנו של החקלאי אייל אוזן ז”ל (בן נטועה ותושב גשר הזיו) שנהרג מירי חיזבאללה עת שהה במטעיו בגבול הלבנון לפני כחודש.

ארגון מגדלי פירות העניק לו אות הוקרה וכבוד לאביו שהיה איש אדמה בכל רמ”ח איבריו, גידל מטעי נשירים: דובדבן, אפרסק, נקטרינה, תפוח, וקיווי, הקים בית אריזה ושיווק חדיש ומתקדם ומשק להטלה, שכולם ממוקמים בסמוך לגבול, במושב נטועה.

 

כפרניק 2212232335677-scaled הוקרה לאייל אוזן ז"ל
מימין: אורי דורמן מזכ”ל התאחדות חקלאי ישראל, ניב אוזן בנו של אייל אוזן ז”ל, ירון בלחסן מנכ”ל ארגון מגדלי הפירות ומוטי צמיר יו”ר מועצת ארגון מגדלי הפירות

  

 

ירון בלחסן מנכ”ל ארגון מגדלי הפירות בישראל אמר בישיבה: “קיימת פגיעה חמורה ברצף התפקודי של החקלאים בגבול הצפון, מאחר ואינם יכולים להגיע ולטפל במטעים, כחלק מההכנות ההכרחיות לקראת שנת 2024, ולא קטפו את כל הפרי במטעים בשטחים שהוכרזו שטח צבאי סגור בצפון ובדרום.

“מדובר בהפסדי עתק ואנו דורשים ממשרד האוצר להגיע עם ארגוני החקלאים למתווים ‘ורודים’, כך שהחקלאים יקבלו פיצויים מלאים על כלל הנזקים שנגרמו להם עקב הלחימה, כמו במלחמת לבנון השנייה. במידה שזה לא יקרה, יתמוטטו משקים שלמים. על הממשלה לשים את עניין החקלאות והפיצויים לכלל החקלאים בראש סדר העדיפויות, בדרך לשיקום המדינה ואבטחת מזון לתושבי ישראל”.

 

כפרניק 222334534556-scaled הוקרה לאייל אוזן ז"ל
ארגון מגדלי פירות בקריאה לממשלה לשקם את החקלאות בישראל

 

מזכ”ל התאחדות חקלאי ישראל אורי דורמן: “החקלאות היא ערך חשוב ומחובתנו להמשיך ולדרוש את חיזוקה של החקלאות במדינת ישראל. האירועים הקשים של ה-7 באוקטובר שוב הוכיחו כמה חשוב לשמור על החקלאים שלנו ועל התוצרת החקלאית הישראלית. לאחר שלושה חודשי מאבק באיומי הרפורמה ההרסנית בענף החקלאות, אמנם אושרה הקפאה של צו המכס וארבעת הפעימות האחרונות של הרפורמה בוטלו, אך הפיצויים לחקלאים טרם הועברו.

“מדובר בנושא בהול אשר מייצר חוסר יציבות משמעותי בענף החקלאות כולו. כדי לקדם את החקלאות הישראלית ממשלת ישראל חייבת לקדם מדיניות של יצירת תמהיל מיטבי לייצור מקומי, ייבוא על בסיס ניהול סיכונים והבטחת זמינות כוח עבודה בזמן חירום. לצד אלה, על המדינה להשקיע במחקר ופיתוח, בהרחבת הביטוח החקלאי ובהוזלת מחירי המים, זאת במטרה להגדיל את כושר התחרות של החקלאות הישראלית בהשוואה לחקלאות במדינות המפותחות. נמשיך להיאבק על שמירת תקציב החקלאות לשנת 2024 ונגיש תכנית האצה להשקעות בחקלאות תוך התמקדות בהון, מחקר, חדשנות, וטכנולוגיות מתקדמות. לשמחתנו הרבה, הציבור תומך ומזדהה עם החקלאות ועם החקלאים בישראל ועל כך אנו מודים מאוד”.

 

בישיבה גם נפרדו חברי הפורום מצביקה כהן, סמנכ”ל מימון והשקעות משרד החקלאות, המסיים את תפקידו.

עוד השתתפו בישיבת החירום: מוטי צמיר יו”ר מועצת ארגון מגדלי הפירות, אילנה דרור כלכלנית התאחדות חקלאי ישראל, ירון סולומון מהאיחוד החקלאי, חיים חבלין מנהל חקלאות התנועה הקיבוצית, עמוס לוין מנהל תחום חקלאות בחברה לפיתוח הגליל ויו”ר שולחן התפוח במועצת הצמחים, יושבי ראש ועדות חקלאיות ועוד.

 

צילומים: ארגון מגדלי הפירות בישראל

 
השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן