ד”ר דן פז מנהל MRI בנהריה

המרכז הרפואי לגליל: תושב כפר ורדים מנהל היחידה לתהודה מגנטית (M.R.I) * 200 אחוזי תפוסה בחדר המיון והיד עוד נטויה


 

בימים אלו החל ד”ר דן פז את עבודתו כמנהל היחידה לתהודה מגנטית (מכון ה-M.R.I) במרכז הרפואי לגליל בנהריה, לאחר שנבחר לתפקיד במכרז. הוא החליף את ד”ר משה גולדפלד, שפרש לגמלאות.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2023-01-30-at-15.22.28-scaled ד"ר דן פז מנהל MRI בנהריה
ד”ר דן פז מנהל MRI בבית חולים נהריה. צילום: רוני אלברט

 

ד”ר פז, בן 47, תושב כפר ורדים, נשוי + 3, סיים בשנת 2010 את לימודיו בפקולטה לרפואה ע”ש רפפורט בטכניון. הוא התמחה ברדיולוגיה בקריה הרפואית רמב”ם, ובהמשך יצא להשתלמות עמיתים (Fellowship) של שלוש שנים באוניברסיטת מקגיל שבקנדה, בתחום נוירורדיולוגיה פולשנית ואבחנתית.

עם שובו ארצה לפני כשנה החל לעבוד במרכז הרפואי לגליל, ביחידה לצינתורי מוח וכרדיולוג בכיר במחלקת הדימות. בהמשך השתלב כנוירורדיולוג בכיר במכון הרנטגן (נוירורדיולוג הוא רדיולוג העוסק בפיענוח בדיקות C.T ו-M.R.I הקשורות במוח ובעמוד השדרה).

עם פרישתו לגימלאות של ד”ר גולדפלד, שימש ד”ר פז בתפקיד ממלא מקום מנהל היחידה, ובחודש ינואר 2023 נבחר במכרז לתפקיד המנהל.

ד”ר פז: “מדובר בתחום חשוב ביותר, שלמעשה משיק כמעט לכל מקצועות הרפואה. מעבר לפיענוח הבדיקות, אנו מהווים עבור הרופאים יועצים על בסיס יומי בתחומים שונים.

“מדי שנה עורכים במכון ה-M.R.I יותר מ-10,000 בדיקות בממוצע, כמות הנחשבת לגבוהה ביותר. חשוב לי להקפיד על שירות ברמה גבוהה בכל המעטפת שאנו נותנים, החל מהשיחה הראשונית עם המזכירה, דרך ביצוע הבדיקה ועד הפיענוח. לאחרונה התחלנו בתהליכי מיחשוב של כל המשרד, וכחלק מהמעבר לעולם הדיגיטלי, הוספנו אפשרות ליצור עימנו קשר דרך הווטסאפ.

“אני מייחס חשיבות רבה להדרכה ולימוד מטעויות. טכנאי שמבין את הסיבה הקלינית לביצוע הבדיקה ואת הפתולוגיות השונות, הוא טכנאי ברמה גבוהה יותר”.

ד”ר פז יוזם גם הכנסת בדיקות ושירותים חדשים שלא היו בעבר במרכז הרפואי בנהריה, כל זאת בשיתוף ההנהלה. אחת הדוגמאות לכך היא בדיקת M.R.I ערמונית, שהוכנסה בתקופה האחרונה: “מדובר בשירותים שעשויים להקל על מטופלים תושבי הגליל המערבי והצפון, שנאלצים להגיע למרכזים רפואיים מרוחקים כדי לקבל שירותים אלו.

“אני רואה עצמי ממשיך דרכו של ד”ר גולדפלד, שהיה במובן מסוים האב-המייסד של מכון ה-MRI. אני שואף להקפיץ את המכון דרגה אחת נוספת, כדי שיעמוד בחוד החנית בתחום זה, במיוחד על רקע היותו חלק ממרכז רפואי גדול, הכולל מחלקות מהמתקדמות במדינה, כמו נוירוכירורגיה, נוירולוגיה והיחידה לצינתורי מוח”.

בנוסף מגלה ד”ר פז, כי בכוונתו לעסוק בתחומי מחקר והוראה, במסגרת השתייכותו לפקולטה לרפואה ע”ש עזריאלי של אוניברסיטת בר-אילן בגליל.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2023-01-31-at-13.43.39-scaled ד"ר דן פז מנהל MRI בנהריה
ד”ר משה גולדפלד צילום: רוני אלברט

 

מנהל המרכז הרפואי, פרופ’ מסעד ברהום, בירך את ד”ר פז ואיחל לו הצלחה עם כניסתו לתפקיד. כמו כן הודה לד”ר גולדפלד על עבודתו המסורה והמקצועית, הן כמנהל היחידה והן כמי ששימש בתפקידים שונים במרכז הרפואי ובמחלקת הדימות במשך יותר מ-30 שנה.

 

**

  

 

200 אחוזי תפוסה בחדר המיון שבמרכז הרפואי לגליל בנהריה

 

 

אתמול (יום שני 30/1/23) נרשמו עומסים חריגים במלר”ד (מחלקה לרפואה דחופה – חדר מיון) שבמרכז הרפואי לגליל בנהריה. מהנתונים עולה, כי בחדר המיון נמצא בשעות אחה”צ 110 מטופלים, כאשר מדובר ב-200 אחוזי תפוסה.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2023-01-30-at-18.27.28-scaled ד"ר דן פז מנהל MRI בנהריה
המרכז הרפואי לגליל צילום: רוני אלברט

 

בין המגיעים למיון ניתן למצוא אוכלוסייה מבוגרת ו/או קשישה הסובלת מתחלואת חורף, כגון שפעת ו-וירוסים נשימתיים נוספים, וכמו כן ילדים ובני נוער המגיעים למיון ילדים.

מנהל המלר”ד, ד”ר ח’אלד עטאללה, מסר כי הצוותים הרפואיים והסיעודיים נאלצים להתמודד עם כמויות גבוהות במיוחד של מטופלים, כמו גם עם אתגרים מורכבים כהיעדר מיטות ומחסור בכוח אדם, דבר המביא לשהייה ממושכת מהרגיל בחדר המיון.

במקרים מסוימים נאלצים מטופלים להיות מעוכבים בחדר המיון גם בתום הטיפול בהם, מכיוון שהמחלקות הפנימיות עמוסות מאוד אף הן ואינן יכולות לקלוט אותם עקב תפוסות חריגות.

יצוין, כי בשש המחלקות הפנימיות שבמרכז הרפואי נרשמים בשעות האחרונות 120 אחוזי תפוסה בממוצע. בכמה מהמחלקות הפנימיות, שתקן המיטות בהן עומד על 34 בלבד, מאושפזים בין 50-45 מטופלים. יחד עם זאת, חולים אינם מאושפזים במסדרונות כפי שהיה בשנים קודמות בתקופה זו של השנה.

מנהל המיון, ד”ר עטאללה: “אנו מרגישים היטב את תחלואת החורף, בעיקר בקרב מבוגרים וקשישים, כאשר הדבר מתבטא בעלייה משמעותית במספר המטופלים הסובלים מווירוסים נשימתיים. להערכתי, המצב ילך ויחמיר עקב הגשם והסופות שאמורות להגיע בהמשך השבוע, ולא אתפלא אם בימים הקרובים יגיעו התפוסות במיון ל-250 אחוזים. מדובר באחוזי תפוסה שאיני זוכר כמותם ב-5-4 השנים האחרונות”.

מנהל המרכז הרפואי, פרופ’ מסעד ברהום: “למרות העומסים החריגים והאתגרים הרבים עימם מתמודדים הצוותים, אנו לא נסגור את המיון ונמשיך לקבל מטופלים כרגיל. הסיבה לכך היא שמדובר במרכז הרפואי היחיד בגליל המערבי, ואנו חשים מחויבות רבה כלפי 650 אלף התושבים שמתגוררים באזור שלנו ומקבלים מאיתנו שירותים בכל ימות השנה. הצוותים שלנו ימשיכו להעניק טיפול מקצועי ומסור כמו תמיד, אם כי אני מבקש מהמטופלים להיאזר ככל האפשר בסבלנות ולהבין את המצב המאתגר בו נמצאים הצוותים הרפואיים”.
השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן