בת 109 התחסנה

סאלחה זידאן מבית ג'אן קיבלה חיסון שני במרפאת כללית מעלות. רוידה פארס אחות אחראית: התרגשתי * 3 דורות של חיסונים


 

סאלחה זידאן בת 109 מבית ג’אן קיבלה השבוע חיסון שני במרפאת כללית מעלות. היא הגיעה בלוויית בנה חסן זידאן והיתה צלולה לחלוטין: השיבה בעצמה לתשאול הרפואי וביקשה שהפעם תקבל את החיסון ביד ימין לאחר שקודם לכן חוסנה ביד שמאל.

 

כפרניק 7767890999-scaled בת 109 התחסנה
שיא: בת 109 הגיע להתחסן במעלות

 

למרות שכללית הפעילה אתר חיסונים בבית ג׳אן, שם היא מתגוררת, העדיפה להגיע למעלות, שם קיבלה גם את החיסון הראשון. יש לה חמישה בנים ושתי בנות. ילדיה ונכדיה משכילים, בעלי תפקידים, רופאים ואף נכדה רופאת נשים בכללית: האונקולוג הבכיר פרופ׳ ג׳אמל זידאן, ד”ר נוראלדין כירורג בזבולון ובבית ג’אן עצמאי, ד”ר רגדה זידאן רופאת נשים כרגע בתת התמחות בלונדון, וד”ר מחמד זידאן רופא נשים בית חולים נהריה.

בצד הנחת הרב שיש לה מילדיה, הנכדים והנינים, היא גם שכלה במלחמות ישראל 2 נכדים. נראה שמודעות בריאותית יש לה ללא קשר להשכלה הרפואית של צאצאיה.

  

 

כשנשאלה מה הסוד לאריכות חיים, סיפרה זאידן שמקפידה על אוכל טבעוני, אכילה במידה ומדגישה כי חשוב לשמור על הגוף והשכל. באשר לקורונה היא קוראת לכולם להתחסן והודתה לרוידה פארס, אחות אחראית מתחם החיסונים של כללית במעלות, שחיסנה אותה במקצועיות וגם התרגשה מאוד. סאלחה זידאן גם הביעה שמחה על כי עכשיו תוכל תוך שבוע מהחיסון לשוב ולהיפגש עם בני משפחתה ולחשוש פחות מהקורונה.

 

**

 

3 דורות של חיסונים

כללית: הסבתא חיסנה את נכדתה ובתה ובהזדמנות זו נפגשה עמן לראשונה מאז החל הסגר

זריקה היא לא תמיד אירוע משמח, אך עבור בנות משפחת זינו ובן סימון זו הייתה הזדמנות לא רק להגנה על בריאותן, אלא גם למפגש משפחתי כאשר ענת ושיראל זנו הגיעו מביתן בנהריה למוקד החיסונים של כללית בקרית בריאות זבולון כדי לקבל חיסון מידי עליזה בן סימון שהיא אחות בכירה בכללית שהיא במקרה גם האם והסבתא שלהן. המפגש היה מרגש, גם בגלל החיסון וגם כי בנות המשפחה לא נפגשו מזה מספר שבועות בשל הסגרים ומאחר הבת והנכדה הינן תושבות נהריה, והסבתא גרה בקריות.

עליזה הסבתא התחסנה בתחילת המבצע כעובדת בריאות וכן בשל גילה (63). בהמשך חוסנה גם בתה ענת (43) שעתה הגיעה לקבל חיסון השני מידי אמה. הנכדה, שיראל בת 17 ותלמידה בקציני ים, בקשה גם “חיסון סבתא”. היא די מסתייגת מחיסונים, אך באשר לקורונה היתה נחושה להתחסן מוקדם ככל שניתן. ברגע שהוחלט לחסן  את בני גילה מיהרה שיראל לתאם עם סבתה את מועד החיסון.

  

 

כפרניק 88789000-scaled בת 109 התחסנה
עליזה בן סימון מחסנת את הבת והנכדה ענת ושיראל זינו

עליזה מאיישת, בנוסף על תפקידה באחות אחראית מחלקת אורולוגיה בזבולון, את מוקד החיסונים וכך הגיעו שיראל וענת לקבלת החיסון. שיראל העדיפה להגיע מנהריה לקריות כי רק כשסבתה מחסנת אותה היא מרגישה בטוח. ואכן החיסון עבר בקלות. “ממש לא הרגשתי את הדקירה – אין כמו סבתא!”.

כולן מחכות כבר להשלמת החיסון השני של שיראל בעוד כ-3 שבועות ואז לאחר מספר ימים, כשכולן מחוסנות יוכלו לשוב ולהיפגש.

שיראל מקווה שבקרוב תוכל להיפגש עם חברים, לחזור ללימודים ללא לזום וכמובן לחבק את סבא וסבתא. הן מדגישות שהן רואות חשיבות רבה בקבלת החיסון לא רק ברמה האישית, אלא  גם כצעד חשוב לבריאות הכלל.

“היה כיף”, הן מסכמות את מפגש החיסונים שלהן שבוודאי ייזכר במיתולוגיה המשפחתית ויסופר גם לדורות הבאים.

 

 

 
השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן