בדיקות או מדגרת קורונה?

בדיקות קורונה במעלות: ביטולים וצפיפות * דובר צה"ל: עובדים לפי סדרי עדיפויות * 6 מאושפזים בבית חולים נהריה


 

התפרצות הקורונה לא פסחה על הגליל המערבי ומתחם הבדיקות המרכזי שפועל באזורנו הוא אולם הספורט ברחוב הזית במעלות.

השבוע היו אמורים להיות שלושה ימי בדיקה: שני, רביעי ושישי (מחר).

 

אלא שהשבוע נפתח ברגל שמאל, כאשר ביום שני (19/7) מתחם הבדיקות בוטל בהתראה קצרה והעירייה פרסמה: בדיקות הקורונה של פיקוד העורף שתוכננו להתבצע היום באולם הספורט ברחוב הזית במעלות תרשיחא, בוטלו ע״י פיקוד העורף. לצערנו פיקוד העורף לא טרח לעדכן אותנו מבעוד מועד אודות הביטול.

ורגע לפני הבדיקות ביום רביעי הודיעה העירייה כי בדיקות הקורונה של פיקוד העורף שתוכננו להתבצע בוטלו שוב ע״י פיקוד העורף. ארקדי פומרנץ, ראש עיריית מעלות תרשיחא, יצר קשר עם לשכת אלוף פיקוד העורף והביע מחאה קשה לנוכח התנהלות הפיקוד בנושא הבדיקות. בפיקוד הבטיחו לבדוק את הנושא וליצור קשר עם העירייה לגבי מערך הבדיקות בזמן הקרוב.

ובהמשך, הודעת הרגעה: הבדיקות חזרו לאחר לחץ ופניה של ראש עיריית מעלות תרשיחא ללשכת אלוף פיקוד העורף לנוכח התנהלות הפיקוד בנושא הבדיקות.

 

כאשר שאלנו את דובר צה”ל לפשר הביטולים הרבים, זו היתה התשובה:

מפקדת “אלון” מתעדפת את פריסת מתחמי הדיגום לפי חלוקה לאזורים ולפי ממדי התחלואה המשתנים בכל רשות, ומספקת מענה מיידי למוקדים מתפרצים. במקרה של ביטול מתחם מסיבות אלו, נעשים מאמצים רבים על מנת לתת התראה מראש לרשות הרלוונטית.

 במקרה המדובר התקבל דיווח על התפרצות במוקד אחר ועל כן בוטל המתחם והועבר לאזור מוקד ההתפרצות. ביטול המתחם והעתקתו לאזור אחר, דווח לרשות מיד לכשהתקבלה ההחלטה.

נציין כי לרשות הציבור עומדים גם מתחמי הדיגום של קופות החולים המספקות שירות ללא עלות בדומה למתחמי הדיגום של מפקדת “אלון”.

  

אלא שלנוכח התמונות והתלונות שהגיעו מהמתחם אתמול (רביעי 21/7) במעלות, אולי היה עדיף בכלל לדחות או לבטל את הבדיקות, עד שתהיה התארגנות מתאימה.

 

כפרניק 219674139_4543372585696189_6061985501685032376_n-1-scaled בדיקות או מדגרת קורונה?
צפיפות גדולה במתחם בדיקות הקורונה במעלות

 

 

מדיווחים שהגיעו אלינו וכן מהרשתות החברתיות, נראה היה כי לא היו במקום סדרנים והוא התנהל בצפיפות רבה וחלק מהנוכחים היה ללא מסכות. המיזוג באולם קירטע ושני הבודקים בקושי הצליחו להשתלט על הקהל הרב. בנוסף, המקום גם איננו מונגש.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-07-22-at-09.37.04-scaled בדיקות או מדגרת קורונה?
אולם הספורט במעלות איננו מונגש

 

בתגובת דובר צה”ל לדברים נאמר כי בשבועות האחרונים חלה עלייה משמעותית בצורך בהקמת מתחמי דיגום לאור עליית התחלואה ובהתאם פיקוד העורף מקיים מאמץ להגדלת כמות צוותי הדיגום על מנת לתת מענה מיטבי לאזרח.

בשבוע האחרון, בשל אילוצים שנבעו מסדרי עדיפות אל מול התפרצויות ותחלואה גוברת, הוחלט על הסתת חלק מן המתחמים בהתאם לצורך. בחלק מן המתחמים קיימים תורים בשעות פעילות מסוימות, לכשיוגדל המערך צפיפות זו תיפתר.

עקב התור במתחם הנ”ל במעלות, הוחלט להאריך את הפעילות על מנת לתת מענה לכלל האזרחים שהגיעו להידגם. כמות הדוגמים במתחם נקבעת על פי צפי ובהתאם לכלל הצרכים המשתנים. מיקומי ושעות פעילות המתחמים מתעדכנים באתר פקע”ר לרווחת הציבור.

**

מעיריית מעלות-תרשיחא נמסר כי בבדיקות אמש היה עומס של פונים. לאחר בדיקת הקב”ט העירוני הוחלט שהעירייה תציב מעתה ואילך סדרנים ופיקוח במהלך הבדיקות.

שימו לב שמחר, שישי 23/07 יתקיימו בדיקות באולם הספורט ברחוב הזית במעלות תרשיחא בין השעות: 15:00 – 09:00

בכל מקרה כדאי להתעדכן גם באתר פיקוד העורף:

https://www.oref.org.il/12610-17882-he/Pakar.aspx

**

בנוסף: נכון להבוקר יש במעלות-תרשיחא 17 מאומתים.

 

  

**

במרכז הרפואי לגליל בנהריה מאושפזים שישה חולי קורונה, מתוכם חמישה במצב קשה: גבר בן 95 ואשה בת 91, תושבי עכו (זוג נשוי); בת 86 מנהריה; בן 81 מנהריה ובן 73 מכרמיאל.

מנהל היחידה בה מאושפזים החולים, ד”ר רוברט דרגו, מסר כי נוסף על כך מאושפזת ביחידת הקורונה אשה בת 56 במצב בינוני, תושבת ג’דיידה-מכר.

כל החולים לא מחוסנים פרט לגבר בן ה-81, שלדברי ד”ר דרגו הינו חולה סיעודי עם מחלות רקע שונות.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-07-22-at-13.47.35-scaled בדיקות או מדגרת קורונה?
רוב החולים לא מחוסנים ד”ר רוברט דרגו צילום: דוברות המרכז הרפואי

 
2 תגובות

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגב

    וגם בדיקות הולכות לאיבוד. אנו לא קיבלנו תוצאה והילדה סתם יושבת בבידוד.

  2. דניאלה הגב

    וגם בדיקות הולכות לאיבוד. אנו לא קיבלנו תוצאה והילדה סתם יושבת בבידוד.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן