אור מצטיינת במחול

בית הספר למחול עבר תהפוכות רבות, אבל שמר על רמה גבוהה * אור שחר, אומר גלוזמן ומיכל חלה לקראת 5 יחידות בגרות


 

22 שנה נמצא ופועל בית הספר למחול בכפר ורדים. הקימה אותו מיכל שאנן ולצידה אלקי כסיף. לאחר כעשור המשיכה, כמנהלת, רבקה נתן והביאה אותו להישגים ולרמה מקצועית גבוהה מאוד. בשלוש השנים האחרונות, עבר בית הספר לניהול המרכז הקהילתי ובו צוות מורים מקצועיים, חלקם מלמדים במקום למעלה מעשור. 

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-02-03-at-20.12.22-1-scaled אור מצטיינת במחול
להקת בית הספר למחול כפר ורדים 2022

 

בית הספר למחול פותח בית ולב לתלמידים מגן ועד י”ב, האוהבים לנוע, לרקוד, ליצור, לתת ביטוי לעצמם, דרך עולם הריקוד והמוסיקה. חלק מהתלמידות אף בחרו להמשיך את דרכן בעולם המחול באופן מקצועי – ובשנה זו תלמידה מצטיינת היא אור שחר, תלמידת י”ב.

אור מספרת כי התחילה לרקוד בכיתה ב׳ אחרי שחברותיה הציעו לה להצטרף. מהר מאוד התאהבה בריקוד, התחברה לבנות שהיו איתה בקבוצה, נהנתה מהשיעורים, מהמורים ומהאווירה – ורקדה בלט קלאסי, מחול מודרני, היפ הופ ויצירה.

רבקה נתן מספרת כי אור שחר, כשמה כן היא: משחר ילדותה הפיצה אור. התבלטה בחדות מחשבה, קליטה, זיכרון ותאום תנועתי נפלא, חן, שמחת חיים, התמדה ואחריות. רבקה פגשה הרבה תלמידים/ות בחייה, אך כשרון לבד, אינו מספיק. הקשבה, משמעת עצמית, חוסן, כוח רצון, סבלנות, חברות והנכונות לעזור והכל בצניעות ואהבה – כל אלה מביאים את אור להגיע למצוינות.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-02-03-at-20.44.51-scaled אור מצטיינת במחול
הרקדנית אור שחר

 

אור, שהשתלבה במסלול המבחנים מטעם האקדמיה המלכותית למחול בלונדון, זכתה עוד בהיותה ילדה צעירה בהצטיינות. היא צמחה לרקדנית מרגשת, השולטת בתחומי המחול המגוונים, המוצעים בבית הספר. בנוסף לעבודת הגמר שעושה, אור הראשונה מבית הספר הניגשת למבחני רקדן מצטיין. שאפו. מחזיקים לך אצבעות.

אור מוסיפה ואומרת כי בכיתה ט’ התקבלה ללהקה הייצוגית של הכפר, בניהולה של אלקי כסיף, אשר מופיעה באירועי הכפר ומחוצה לו, נהנית מסדנאות עם מורים אורחים וצופה בהופעות. משתתפות הלהקה חווה חוויות מעצימות ומהנות יחד. “הלהקה הפכה למשפחה שנייה והבנות הפכו לאחיותיי”.

  

אלקי כסיף: “את הלהקה גיבשתי לפני ארבע שנים, במטרה להעצים את חיי התרבות בכפר ורדים בתחום המחול במיטבו. הלהקה הייתה אמורה לצאת לחו”ל, אך בשל הקורונה, לצערי, לא יצא לפועל. הבנות המתקבלות ללהקה נדרשות ליכולת טכנית ויצירתית גבוהה, בנוסף למחויבות, משמעת אישית והתמדה, אור גם רכזת הלהקה זו שנה רביעית. מעבר להיותה רקדנית מצטיינת ומתמידה, היא עמוד תווך בחיי הלהקה, משקיעה, עוזרת לחברותיה ולי. ללא ספק, ראויה להערכה רבה. שלוש בנות הלהקה עושות השנה עבודת גמר במחול 5 יחידות לימוד. זוהי עבודה עיונית ומעשית (כוריאוגרפיה שיוצרות), ברמה גבוהה מאוד שעושות אור שחר, אומר גלוזמן ומיכל חלה. בהצלחה רבה לבנות”.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-02-03-at-20.12.22-scaled אור מצטיינת במחול
אור שחר רקדנית מצטיינת

 

אור: “בשנותי בלהקה, נחשפתי יותר ללהקות מחול ויוצרים מהארץ והעולם. התחלתי לחשוב על המחול כמקצוע לעתיד. בנוסף לעבודת הגמר במחול אני עובדת עם המורה אירנה צבל אשל, לקראת מבחנים לרקדן מצטיין”.

אירנה: “התחלתי ללמד את אור לפני שלוש שנים, בלט קלאסי ורפרטואר מודרני. אור תלמידה משקיעה, מוכשרת עם משמעת עצמית ויכולת טכנית גבוהה. יש לי העונג ללמד ולהגיש את אור למבחני רקדן מצטיין. אור תבצע קטע מתוך ‘זיכרון דברים’ מהרפרטואר של להקת המחול הקיבוצית. מאחלת לה בהצלחה ובהנאה. מבחינתי, כבר צלחה את המבחן”.

אור: “פעם בשבוע אני נוסעת לתל אביב לרקוד בתוכנית מיוחדת בהדרכת רקדנים וכוריאוגרפים. אני רוקדת 6 ימים בשבוע. הסטודיו הפך למקום מפלט עבורי, מקום שלי לבטא את עצמי ולהיות פשוט אני. בזכות המחול למדתי איך לנהל את הזמן שלי ביעילות ואיך התמדה משתלמת. בצוות המורים בסטודיו יש את המורים הכי מקצועיים שיש. כל מורה מוציא את  הטוב ביותר שלך, עוזר ותומך בכל שלב בדרך. בית הספר למחול בכפר ורדים הוא הבית השני שלי ובלעדיו לא הייתי מי שאני היום. אני יודעת שקיבלתי ידע רב וכלים מהמחול שיעזרו להמשך החיים ואני אסירת תודה על המסגרת המדהימה הזאת שבנתה אותי לבן אדם שאני היום”.

צוות בית הספר למחול מזמין כל ילד וילדה, הרוצים להעשיר את עולמם בתחום המחול, לרקוד, ליצור, ליהנות ולחוות חוויות מיוחדות, לבוא ולהצטרף אלינו, אל משפחת המחול.

שיעורי המחול מתחילים מגילאי הגנים. במיוחד בגילאים הצעירים חשובה הגישה והמקצועיות, ומעל לכל זה דרך החיבור של התלמידים לעולם המחול המורכב והמעניין. בהמשך הדרך, לכל קבוצת גיל מתווספים, מלבד הבלט הקלאסי, עוד שיעורים, מודרן-ג’אז, היפ הופ, מחול  מודרני, רפרטואר עם צוות מקצועי מנוסה ומסור! סדנאות אמן, יציאה למופעים, כנסים והעשרה בתחום המחול מתקיימים לאורך השנה.

נשמח לראותכם איתנו!

פרטים נוספים ניתן למצוא במרכז הקהילתי כפר ורדים.

 

 

 
השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן