אורית רייך יקירת נהריה

עוד יקירים: יוכי דוברצקי, זהבה לבב, דוד דוידיאן, יהונתן בוהדנה, ישראל בליט ופרופ' שאול שאשא ז"ל


 

אורית רייך, תושבת כפר ורדים ואקטיביסטית סביבתית, תקבל השבוע את אות יקירת העיר נהריה.

 

כפרניק ORITRAYH-scaled אורית רייך יקירת נהריה
אורית רייך יקירת העיר נהרי. הצילום: ליאור פאוקר

 

רייך הקימה את העמותה לאיכות סביבה וחיים בנהריה, ופעילותה הרבה בנושא איכות הסביבה, זיכתה אותה בפרס “הגלובוס הירוק”. בזכות פועלה הרב בנושא האסבסט, חוקקה הכנסת חוק למניעת מפגעי אסבסט, אשר בצעד חסר תקדים, חייב את חברת “איתנית” בהשתתפות בעלות פינוי האסבסט מהגליל המערבי. רייך היתה מעורבת גם בפעילות למען שמירה והגנה על עצים, תכנון בר קיימא, שמירה על חופי הים ועוד. יש לציין כי רייך היתה בעימות מתמשך עם הנהלת עיריית נהריה הקודמת בראשות ז’קי סבג, וכי בזכייתה יש אמירה ערכית וסביבתית משמעותית של עיריית נהריה בראשות רונן מרלי.

 

עוד יקירי העיר נהריה 2022:

יוכי דוברצקי, אשת חינוך שהקימה לאחר פרישתה לגמלאות את סניף תנועת של”מ – שירות לאומי למבוגר. כן  קידמה את פתיחת סניף “עמך” סיוע וליווי ניצולי שואה בנהריה, ולקחה חלק בפעילות עמותת “אור ירוק”.

זהבה לבב, מורה ומחנכת. הקימה את “מכון איתן” ע”ש בנה איתן ז”ל לוחם ומפקד בחטיבת הצנחנים שנפל בקרב במלחמת לבנון בשנת 1982. פעילה במועצה למניעת תאונות דרכים ובארגון “אילן” סניף נהריה.

דוד דוידיאן, רכז עלייה וקליטה בהסתדרות ולאחר מכן, כסגן ראש עירית נהריה, ליווה את משפחות העולים מרגע הגעתן אל העיר. קידם את נושא הטיפול בנוער בסיכון וסיוע למשפחות שמצבן הכלכלי היה מורכב וקשה.

יהונתן בוהדנה, מהמייסדים והפעילים בהתנדבות של מועדון שוחרי אמנות נהריה. חבר בוועדת ההיגוי של הגלריה העירונית במגדל המים. פעיל בפאנל האומנותי של “שותפות ביחד” נהריה. מקיים סדנאות ליצירה מחומרים בשימוש חוזר ורואה חשיבות בהטמעת התחום לדורות הבאים.

ישראל בליט, פעיל במשך שנים רבות למען קידום הספורט בעיר נהריה. שימש כחבר עמותה וכיו”ר קבוצת הבוגרים של עירוני נהריה בכדורסל, שהוקמה בשנת 1970. נרתם לאורך השנים לסייע לילדים ממשפחות מצוקה, בהשתלבות בפעילות בקבוצות הכדורסל. כיום משמש כיו”ר עמותת הספורט של הנוער בכדורסל.

פרופ’ שאול שאשא ז”ל – שימש כמנהל המרכז הרפואי לגליל בנהריה בין השנים 1987-2006 ולפני כן, שימש רופא בכיר בביה”ח במשך 18 שנים. אות יקיר העיר מוענק לפרופ’ שאשא ז”ל על קידום הרפואה בעיר ובקהילה, על מחקר רב שנים בנושא הרפואה בשואה, כולל ייסוד כנס שנתי רב חשיבות בנושא, על פעילות רבה במועדון ‘רוטרי’ בו שימש כמזכיר וכנשיא ועל הקמת המיזם התרבותי – “סיפורי נהריה”.

  

בראשות הוועדה העירונית לבחירת יקירות ויקירי העיר נהריה עמדה חברת המועצה ענת לורנץ, והשתתפו חברי מועצת העיר: לירז איתמר, בוריס שטארקר, ואיציק פרץ. נציגי ציבור תושבי העיר: גליה מור, נורית סגל ושוקי מלוכנא.

הוועדה קיימה מספר דיונים בחודשים האחרונים במהלכם עיינו החברים בהמלצות שהתקבלו מהציבור בעקבות קול קורא שהופץ ואליו הוגשו טפסים עם שמותיהם של 24 מועמדות ומועמדים שתרמו לעיר נהריה ועדיין תורמים בעשייה ציבורית משמעותית בתקופה של לפחות 15 שנה.

לורנץ: “ברצוני להודות לציבור הרחב שהגיש שמות רבים של מועמדות ומועמדים לקבל את אור יקירת ויקיר העיר. אין ספק כי רבים פועלים בשנים האחרונות למען העיר ותושביה בתרומה קהילתית רחבה והטקס הזה נועד להוקיר אותם. תודה לחברותיי וחבריי לוועדה על ההירתמות לקיום הדיונים שנמשכו מספר חודשים עד להשלמת הבחירה – ברכות לזוכות ולזוכים”.

ראש עיריית נהריה, רונן מרלי: “אני מברך את היקירות והיקרים שנבחרו. אכן אתן ואתם ראויים לכך. האות ניתן הינו על תרומה רבת משמעות, חשובה ויוצאת דופן למען העיר נהריה ותושביה. תודה לחברי הוועדה שליוו את התהליך לאורך כל הדרך. חוסנה של קהילה וחברה הוא גם במנהיגיה וגם באלו שפועלים בתוכה בתחומים רבים ברוחב לב ובנתינה שאין לה גבול. אשרינו שהתברכנו בעשייה הרבה שלכם למען העיר”.

האותות יוענקו ביום חמישי 10.2.22, יום הולדתה ה-87 של נהריה בטקס חגיגי בבית יד לבנים בעיר שיועבר בשידור חי בדף הפייסבוק של עיריית נהריה.

 

 
2 תגובות

  1. אילנה באר הגב

    כל הכבוד לאורית רייך. תמיד איכפתית , תמיד רגישה לסביבה.

  2. Monique Kesos הגב

    ‏כל הכבוד ‏לאורית רייך! ‏ ‏היא עבדה לאמן הסביבה בשנים ‏שהיתה מעט תקווה.
    ‏אני מורידה לך כובה ‏. אישה כוח

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן