אבן פינה למבנה רב תכליתי בתפן

2,300 מ"ר למבנה למועצת תפן, היכל תרבות, מרכז תעסוקה, מעונות יום ומרכז חירום * העלות: 24 מלש"ח * סיגל שאלתיאל הלוי: הגליל הוא הבית שלי


 

שרת הפנים איילת שקד וראש המועצה המקומית תעשייתית מגדל תפן סיגל שאלתיאל הלוי הניחו היום ( ג’, 6/9/22) אבן פינה להקמת מבנה רב תכליתי ייחודי במועצת תפן.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-09-06-at-15.00.09-scaled אבן פינה למבנה רב תכליתי בתפן
מבנה רב תכליתי בתפן: הדמיה דאטום מהנדסים בע״מ

 

עוד נוכחו בטקס: מנכ”ל משרד הפנים יאיר הירש, מנכ”ל המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל אילן שוחט, מנכ”ל מועצת תפן יוחאי עזרא, נשיאים ומנכ”לי חברות הפועלות המועצה, ראשי רשויות, רבנים ואישי ציבור מהגליל.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-09-06-at-14.16.49-1-scaled אבן פינה למבנה רב תכליתי בתפן
מימין: יאיר הירש, אילן שוחט, איילת שקד, סיגל שאלתיאל הלוי ויוחאי עזרא

 

המבנה הרב תכליתי יכלול בתוכו את מבנה המועצה החדש, מרכז תעסוקה ויזמות, מרכז חירום, היכל תרבות ולראשונה גם מעונות יום לילדי העובדים המועסקים ברחבי המועצה: במועצת תפן מועסקים כיום כ-8,000 עובדים ב-80 חברות ומפעלים.

הוא יהיה בכניסה הצפונית (כיוון מעלות-תרשיחא כפר ורדים) של א.ת. תפן, ממול חברת ווסטרן דיגיטל – וישתרע על כ-4 דונם, בשטח בנוי של כ-2300 מ”ר.

עלות ההקמה: 24 מיליון ₪ במימון משותף של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, משרד הפנים, משרד החינוך ומפעל הפיס. בנייתו של המבנה תחל כבר בשבוע הבא לאחר שהושגו לכך כל התקציבים והאישורים וצפוי להימשך כשנה וחצי.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-09-06-at-15.00.10-scaled אבן פינה למבנה רב תכליתי בתפן
מבנה מועצת תפן, היכל תרבות, מרכז תעסוקה ועוד: הדמיה דאטום מהנדסים בע״מ

  

שרת הפנים איילת שקד אמרה בטקס: “אני שמחה להיות כאן היום ברגע החשוב הזה, בו אני מבינה עוד יותר כמה חשובות לישראל מועצות תעשייתיות כמו כאן. אין לי ספק שהמבנה שיוקם כאן יהווה מנוע צמיחה משמעותי לאזור כולו, יאפשר יצירה של עוד מקומות תעסוקה ויוביל לשגשוג לתושבי האזור כולו, שמהווים פסיפס מושלם של כל המגוון הקיים בגליל. אני רוצה להודות לסיגל, שהיא מנהיגה אמיתית ואשה שיוזמת וחולמת על הפרויקט החשוב שיהווה מודל במקומות רבים”.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-09-06-at-14.16.49-scaled אבן פינה למבנה רב תכליתי בתפן
שקד (בין שאלתיאל הלוי ודוידוביץ): תפן מנוע צמיחה לכל הגליל

 

שרת החינוך ד״ר יפעת שאשא ביטון: “הנחת אבן פינה למבנה חדש של מעונות יום היא עוד אבן דרך בתהליך הכולל שאנחנו מובילים לבנייה ולחיזוק של מערך מעונות היום כחלק אינטגרלי ממערכת החינוך. רצף חינוכי מיטבי לילדי ישראל, כולל הרחבת המערך המסובסד הם חלק מהמטרות שהצבנו בהעברת מעונות היום למשרד החינוך. אנו בתהליך הסדרה של מערך חשוב זה ואין ספק שהקמת עוד ועוד מבנים כמו המבנה שאת הקמתו אנחנו מציינים היום בתפן, מקדם אותנו עוד צעד להסדרה זו”.

עודד פורר, השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל: “כחלק מהחזון שמבקש להפוך את הנגב והגליל למרכזים בפני עצמם, אנו תומכים במיזמים כלכליים אשר יביאו לפיתוח מקומי איכותי ויסייע לרשויות ליצור חוסן כללי והכנסות לצד גיוון תעסוקה איכותית לתושבים. אני מברך את המועצה האזורית תפן ותושבי האזור שיהנו ממתחם רב תכליתי מתקדם, אשר יצור סביבת עבודה איכותית.”

אילן שוחט, מנכ”ל המשרד אמר בטקס: “ישנה חשיבות רבה בקידום תעסוקה איכותית ופרויקטים לפיתוח כלכלי על מנת לפעול לחיזוק רשויות מקומיות ופיתוח אזורי. בהתאם להחלטת המשרד סכום של כ-מיליון ₪ יוקצה עבור מרכז תומך תעסוקה לעובדים באזור התעשייה תפן. במתחם מיועדים לקום מגוון שירותים אשר יגוונו את תמהיל התעסוקה במועצה יחד עם מתן שירותים לאלפי העובדים במפעלים הקיימים ואלו שעתידים לקום”.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-09-06-at-14.16.49-2-scaled אבן פינה למבנה רב תכליתי בתפן
הנחת אבן פינה למבנה מועצת תפן

 

ראש המועצה, סיגל שאלתיאל הלוי, שיזמה את הקמת המבנה וגייסה עבורו כספים סיכמה: “היום הוא יום חג למועצת תפן, אבל לא רק לנו, אלא לגליל כולו. זהו יום של הגשמת חלום ובשורה חשובה לתושבי הגליל כולו.  אני, כתושבת הגליל, יודעת עד כמה הדבר הזה חשוב. עד כמה היכולת של כל אשה ואיש להתפרנס על פי כישוריו ומקצועו חשובה עד מאד, בדימויו העצמי, בגאוותו ובשקט הנפשי שלו- ובכך של החברה הישראלית כולה שחשוב שתתפרס לא רק בתל אביב, אלא גם בנגב ובגליל, הגליל שהוא קודם כל הבית שלי”.

 

צילומים: RITVO PHOTOGRAOHY
2 תגובות

  1. אריק הגב

    מעט מידי ומאוחר מידי
    מזמן איבדנו את הגליל והנגב

  2. מאיר גרינפלד הגב

    כ 60 % מהמבנים בתפן הם בבעלות משקיעים מארצות הברית והגדול שביניהם הינו ווארן באפט שממן מכספו פרוייקטים של איכות איכות סביבה ותמיכה באוכלוסיה הזקוקה לסיוע כלכלי ברחבי העולם. הסיוע של משרד הפנים והמשרד לפיתוח הפריפריה לתפן היה צריך להגיע לתושבי הסביבה הגרים בכפר ורדים יאנוח גת וכסרה סמיע. המפעלים בתפן גם משלמים ארנונה נמוכה כ 70% מארנונה לתעשיה במעלות וכ 50% מארנונה לתעשיה בנהריה. למעשה סבסוד נוסף של טייקונים זרים על חשבון תושבי הסביבה. זאת מכיוון שוועדה ממשלתית קבעה לפני כשלוש שנים שעודף הארנונה בתפן תגיע לתושבי מעלות כפר ורדים יאנוח גת וכסרה סמיע.

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן