טיול של מועדון הזהב ע”ש תמר זגר לשרון עם יואב אבניאון19 /2/ 13 יום רביעי טיול חודש פברואר
“פנינים בשרון לאורך החוף”. הדרכה: יואב אבניאון.
בטיול זה נכיר פינות לא מוכרות בשרון לאורך הים.
ההדרכה תלווה בעזרים כולל מפות, תמונות היסטוריות ועוד.

נציין את מפגש הצלבנים והמוסלמים בארסוף, נטייל בשמורת חוף השרון, נבקר את אנדרטת הצבא האדום, עץ השקמה המדהים בנתניה ונסיים באביחיל – ישובם של משוחררי הגדוד העברי.
ארסוף-אפולוניה
מבצר מרשים וחורבות עיר קדומה שעברה תהפוכות אין ספור. אל מול הים הנפלא נספר על ז’רר ד’אוונס האביר הצרפתי שהגיע לכאן במסע הצלב הראשון ומצא עצמו במצב מוזר. נספר על קרב ארסוף בין הצלבנים למוסלמים. נתמקד ביחסים המיוחדים שנוצרו בין שני מצביאי הקרב: ריצ’רד לב-הארי וצלאח א-דין. מי מהם יזכור את ארסוף לטובה?
גן לאומי חוף השרון
עשרות מטרים מעל רצועת חוף צרה מתנשא רכס הכורכר הראשון של השרון. נהלך בשבילי שמורת הטבע וממרפסת התצפית היפיפיה נסקור את ייחוד הגן ואת יחסי ישראל עם הים לאורך הדורות.
אנדרטת הצבא האדום בנתניה
לפני כחמש שנים נחנכה בהשתתפות ולדימיר פוטין אנדרטה מרשימה לציון ניצחון הצבא האדום על גרמניה הנאצית במלחמת העולם השנייה. נראה את מרכיביה המסמלים את המעבר מחושך לאור ומעלה את הקשר בין ניצחון הצבא הרוסי שגרם לעצירת שואת העם היהודי ובעקבותיו תקומת העם היהודי בארצו.
עץ השקמה בנתניה
בצל עץ שקמה ענק נספר על תארוך עצים עתיקים ועל אום חאלד’ שרק שרידים מעטים נותרו ממנה בסמוך.
אביחיל
נכנס לחצר השלווה של בית הספר באביחייל ונספר על הגדודים העבריים ועל דמותו של החייל ואיש המעש יוסף בנימיני שקורות חיו ומותו מרתקים.
מחיר: 120 ₪
יציאה ממועדון הזהב בשעה 08:00. חזרה משוערת ב- 19:30
להביא: נעלים סגורות, כובע, ביגוד מתאים לטיול, אוכל ושתייה לכל היום.
ההרשמה החלה ( כולל תשלום )- כל הקודם זוכה!
לפרטים: alizakatz@gmail.com 052-2263001 (עליזה )
ועד מועדון הזהבחדשות אחרונות