הצופים והצופות


שבט עפר כפר ורדים: פותחים שנה
כפיר לנגה
פתחנו שנה בהצלחה, והיד עוד נטויה!
כפרניק IMG_6997 הצופים והצופות

 

 
בשבועות האחרונים ערכנו בשבט את אירועי ומפעלי פתיחת השנה המסורתיים:
 
1. פעולה ראשונה: לפני כחודש נפגשו חניכי השבט לראשונה עם מדריכיהם, אחרי "פעולת חשיפה" אותה העבירו לחניכים מתנדבים מהשכבה הבוגרת של השבט. במהלך הפעולה התבקשו החניכים לבצע משימות מגוונות כדי לגלות רמזים על המדריכים, ולבסוף "מצאו" את מקום מחבואם. מאז עוברים החניכים פעולות עם מדריכיהם החדשים פעמיים בשבוע. מטרותיהן העיקריות של הפעולות בתקופה זו הן לקרב בין החניכים למדריכים החדשים, לגבש את האחוות והגדודים, להביא לתחושת שייכות לשבט וכו’.
 
2. טקס פתיחת שנה: ביום שבת לפני שבועיים התאספנו כולנו יחד עם החניכים והוריהם בהר דפנה כדי לערוך את טקס פתיחת השנה. טקס זה מהווה מנהג מסורתי המסמל את פתיחת השנה הצופית. הטקס הונחה בהומור על-ידי חברים בשכבה הבוגרת, ובמהלכו נשאו בעלי תפקידים בקהילה ברכות ואיחולים לשנה החדשה. חברי השכבה הבוגרת קיבלו עניבות המסמלות את תפקידיהם החדשים בשבט, הוצגו כתובות אש מפוארות והתקיים מסדר ראווה מול הורי החניכים. כך למעשה נפתחה רשמית שנת הפעילות השבטית. את הטקס ארגנה בעבודה רבה השכבה הבוגרת במשך שני ימי עבודה.
 
כפרניק IMG_6997_0 הצופים והצופות

3. טיול פתיחת שנה: כמו בכל שנה, לאחר הפעולה הראשונה וטקס פתיחת השנה, יצאנו חברי השכבה הבוגרת וחניכי השבט לטיול כייפי ומהותי עבור כולנו. הטיול תוכנן ונוהל על-ידי איתן כץ, מרכז מפעלים, ועל-ידי שתי יושבות ראש מתנדבות: רוני ברנדט ודנה מינסטר. ביומו הראשון של הטיול הקמנו יחדיו מאהל, אכלנו ארוחת ערב והחניכים עברו פעולות עם המדריכים. בבוקר היום השני יצאנו למסלול הליכה בנחל זוויתן. המסלול היה אתגרי וחוויתי, וסומן אצלנו כהצלחה גדולה.

בין המטרות שנקבעו עבור טיול זה: גיבוש אחוות החניכים, פיתוח הקשר והעמקת ההיכרות בין החניכים לבין המדריכים, צבירת חוויות משותפות, הכרת הארץ ואהבתה, הגברת תחושת השייכות לשבט והעצמת הגאווה השבטית, קירוב החניכים לתנועת הצופים תוך מתן דגש על יישום "צופיות מעשית", ועוד…
 
היום, לאחר סיום אירועי פתיחת השנה, אנו נכנסים לשגרת פעילות. פעולות תועברנה לחניכים במבנה בכל ימי שלישי ושישי על ידי המדריכים. בצוות ההדרכה משקיעים זמן רב ואנרגיות רבות כדי לכתוב, להכין ולהעביר לחניכים את הפעולות הטובות ביותר.

 

בנוסף לפעילות השוטפת של צוות ההדרכה, צוותים רבים נוספים עובדים ומשקיעים זמן רב כדי לקדם את השבט ולהעשירו:
צוות מחסן-מטבח אחראי על שמירת הציוד השבטי ועל חלוקתו למדריכים בעת הצורך, צוות שבט דואג לפיתוח חזות השבט ולתחזוקתו, צוות שכב"ג שומר על המורל בקרב השכבה הבוגרת ופועל כדי להרחיב אופקיה, צוות להקה מעניק לחניכים מסגרת פעילות שונה ותחום עניין נוסף, "הפרלמנט" מעמיק את מעורבות החניכים בניהול ותפעול השבט, צפ"ה (צוות צופיות ופיתוח הדרכה) מפקח על תכני ההדרכה ואחראי על שיפורה, וצוות קהילה מתכנן פרויקטים קהילתיים בהם ייקחו חלק חניכי השבט בהמשך השנה.
 
אנו קוראים לכל הורי ילדי כפר ורדים שטרם רשמו את ילדיהם לתנועה, ליצור קשר עם אחד מהמרכזים של השבט במהירות, כדי שגם ילדיהם יוכלו לקחת חלק ב"משפחת עפר", ולהשתתף בפעילות השגרתית ובמפעלי השבט.
 
מאחלים שנה טובה ומוצלחת,
ומקווים לראות את כולכם בצופים!
 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אורח/ת הגב

  חזקו ואמצו!
  חזק ואמץ

 2. אורח/ת הגב

  כל הכבוד! בזכותכם הכפר מעניין יותר
  חולה על הצופים!!!!!!

 3. אחד שיודע הגב

  פעילים
  יאללההה צוות מחסן – מטבחחחחחח

 4. אחד שיודע הגב

  פעילים
  יאללה מחסן – מטבח

 5. אורח/ת הגב

  כל הכבוד!
  שבט עפר ממשיך להרשים ולעלות את רמתו כל פעם מחדש!
  המשיכו כך! אתם נהדרים!!!
  אל תיתנו לאף אחד להוריד לכם את המוטיבציה!
  יש לכם גב…

 6. אורח/ת הגב

  מזל טוב לשנת ה20 של השבט!
  יאללה שבט עפר!!!!!!!!!!!

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן