“דם זה לא מים” – שלומית פיש בתיאטרון החיים


כפר ורדים , כפרניק
חגית פרידלנדר
הצגה בנעלי בית
כפרניק sf1 "דם זה לא מים" – שלומית פיש בתיאטרון החיים

 

בסלון ביתה, באינטימיות אמיצה, בנוכחות משפחתה וכמובן בנעלי בית מעלה שלומית פיש הצגת יחיד אותה כתבה, ובבימויה של תושבת הכפר אסנת שנק.
 
חגורה בסינר וחמושה במגבת מטבח, היא גוררת רגליה העייפות, ובדיבור עממי וישיר היא מציבה מול קהל האורחים מראה המשקפת תמונות מחיי משפחה, חלקן ממציאות חייה שלה ורובן מחיי אחרים שהזינו את פרי דמיונה.
 
שלומית מביאה את עצמה אלינו תוך כדי טשטוש ומחיקת הגבולות בין ההצגה למציאות. מטבע הדברים, באווירה הביתית, היא יוצרת קירבה ומשתפת בשיחה פתוחה את היושבים בחדר כמי שנוטל חלק בהצגה. האם רוצה לומר בכך שבחיים כולנו באמת באותה הצגה? אולי להודות בזהירות שלפחות לכל אחד מאיתנו יש תפקיד כלשהו באחת הסצינות?
 
כפרניק sf2 "דם זה לא מים" – שלומית פיש בתיאטרון החיים
דרך סיפורי סבתה היא מנסה לגעת בסיפורי משפחה של כולנו. סיפורי סבתא על חתנים וכלות, על נשים ובעלים, סיפורים קטנים של דמויות יומיומיות אותן הלבישה באמירות מתויגות, מביכות משהו שרבים מאיתנו גדלו עליהן. כל אחד בתורו מעלה חיוך מבויש, לעיתים הדי צחוק רמים יותר כשמזדהים עם משפט מוכר ולא בהכרח חביב.
 
הסצינות נודדות בין קערת המטבח בה היא משחזרת איך סבתה אפתה את עוגת השמרים, בין מערכות היחסים המתערטלות מתחת לבגדים שעל הקולבים, בין טראומות ליל סדר, בין זיכרונות של תחילת הדרך של בניית משפחה והסתעפויותיה לדורות. שלומית בדרכה מציפה את כל אותם סודות אנושיים הנטמנים בכל משפחה, הם מכים שורשים בתודעה המשפחתית, משתנים קמעא מדור לדור אך לעולם לא חולפים וגם לא ניתן להחליף, כי – "דם זה לא מים".
 

 

 

ההצגה אמנם תמה אך בתחושה האישית שלי היא המשיכה, ממשיכה ותמשיך לזרום בחיים ודווקא כמו מים, כי קשרי הדם המשפחתיים תמיד ינפקו לנו סיפורים כאלה או אחרים, יטלטלו את ספינת חיינו חזק יותר או פחות והצורך להביע באמנות, בתיאטרון, באמנות פלסטית, בכתיבה לעולם לא יפוג.
 
תודה לשלומית פיש ובהצלחה בהמשך!
 
* שלומית פיש מציגה בביתה את "דם זה לא מים", בביתה בכפר ורדים, רח’ צאלים 2 בשבוע הראשון של כל חודש. הזמנות בטלפון 054-9988006

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. דורית הגב

  תודה שלומית
  הייתי, חוויתי, התרגשתי…..
  ממליצה מאוד

 2. יוספה הגב

  הצגה מצויינת ולכל המשפחה
  אני הייתי יחד עם הילדים וכל אחד מהם “לקח” סיפור מההצגה.
  בהצלחה שלומית !!!!

 3. רז הגב

  דם הוא לא מים
  כל העולם במה וכולנו איננו אלא שחקנים באותה הצגה קוסמית. האחד ממלא תפקידו טוב יותר רעהו קצת פחות אבל אין ספק צריך תעוזה רבה בחשיפה.
  האדם אינו חש לחשוף צפונותיו שהרי כולנו עוטים שריונים ומפרשים חשיפה בטעות כחולשה
  כל הכבוד לשלומית אינני מכיר אישית אבל היא גיבורה במשחק החיים
  כל הכבוד לחגית הנפלאה המצליחה כל פעם לנגן דווקא על אותו עצב מגורה וחשוף

 4. לאה הגב

  חוויה
  המציאות שבחיינו,צחקתי ,הזלתי דמעה,נהנתי כל רגע .ממליצה בחום.

 5. נעמי הגב

  איזו כתיבה חשופה ומרגשת
  נראה כאילו חגית עצמה נושמת את חומרי ההצגה. חגית, העלית אצלי מחשבות רבות על המשפט “דם הוא לא מים” – עד כמה אנחנו מתייחסים כמובן מאליו לתא המשפחתי, לשורשים שלנו, ועד כמה צריך לפעמים לעצור, לחשוב, להרגיש… תודה.

 6. גילי הגב

  תודה
  שךומית מעבירה בדרך מיוחדת ומלאה בהומור נושאים ורגישויות בחיי כולנו…הצגה מהנה ומומלצת מאוד מאוד. ניתן להזמין את שלומית להופיע בכל פורום – משפחתי או אישי.
  שלומית- את שחקנית מוכשרת, מאוד התרגשתי ונהניתי:)

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן